2024. september 27., Friday

az örökrangadón

A címvédő és százszázalékos mérleggel éllovas Ferencváros 3-1-re győzött az MTK Budapest vendégeként a magyar labdarúgó NB I hetedik fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

Negyedóra elteltével büntetőhöz jutott a házigazda, a pontrúgást pedig hosszas videózást követően Bognár István váltotta magabiztosan gólra, ezzel a zöld-fehérek először kerültek hátrányba ebben az idényben az NB I-ben. Az addig is mezőnyfölényben futballozó vendégek ennek hatására még inkább rákapcsoltak, Varga Barnabás felhőfejesével pedig alig hét perc után egyenlíteni tudtak. Ezután is veszélyesebb maradt az FTC, amely röviddel a szünet előtt egy szerencsésen kialakult helyzetből a vezetést is megszerezte. A szünetig mindhárom kaput eltaláló kísérlet gólt eredményezett.

A fordulást követően, noha az MTK is vezetett ígéretesnek tűnő támadásokat, továbbra is inkább a Ferencváros akarata érvényesült. A második félidő derekára visszavett a tempóból a címvédő, a cserék viszont frissítettek a lendületén, a beállt frissen leigazolt, Saldanha találatával eldöntötte a három pont sorsát. A hajrában még inkább megélénkült a vendég gárda játéka, az eredmény azonban már nem változott.

Ez volt a 225. örökrangadó, a zöld-fehérek – 52 döntetlen és 79 MTK-siker mellett – 94. győzelmüket aratták.

Végh Bence, az MTK (j) és Matheus Saldanha, az FTC játékosa

Fotó: MTI/Illyés Tibor

NB I, 7. forduló: MTK Budapest – Ferencvárosi TC 1-3 (1-2).

Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, vezette: Karakó.

MTK Budapest: Demjén – Hej (46. Kádár), Varju, Beriasvili, Kovács P. (62. Antonov) – Horváth A. (46. Végh), Kata – Kosznovszky, Bognár (76. Stieber), Polievka – Jurina (76. Németh).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Makreckis (76. Botka), Cissé, Gustavo, Ramírez (76. Civic) – Rommens, Ben Romdhane (66. Maiga) – Traoré (84. Borges), Zachariassen, Kehinde (66. Saldanha) – Varga B.

Gólszerzők: Bognár (18., 11-esből), illetve Varga (25.), Gustavo (44.), Saldanha (80.). Sárga lap: Hej (5.), illetve Ramírez (16.), Ben Romdhane (61.).

NB I, 7. forduló: MTK – Ferencváros 1-3, Nyíregyháza – Debreceni VSC 3-2, Újpest – Diósgyőr 0-0, ZTE – Kecskeméti TE 2-1.