Az MTK győzelmével

• 2024-10-27 15:00:00

• -

lezárta az Újpest sorozatait

Az MTK hazai pályán magabiztos, 4-1-es győzelmet aratott az Újpest felett a magyar labdarúgó NB I 11. fordulójának szombati játéknapján.

Az eseménydús első félidőből mindössze 72 másodperc telt el, amikor megszerezték a vezetést a vendégek, Beriasvili hatalmas hibájából Mucsányi talált be. A házigazdákat nem törte meg a gyorsan bekapott gól, az első negyedóra végén már egyenlítettek is – az Újpest 435 perc után kapott újra gólt az élvonalban. A folytatásban mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de az eredmény nem változott a szünetig.

A fordulást követően gyorsan eldöntötte a három pont sorsát az MTK, amely negyedóra leforgása alatt háromszor talált be, és megérdemelten diadalmaskodott.

A most éllovas Puskás Akadémia ezzel szemben fontos pontokat veszített, miután odahaza nem bírt a Diósgyőrrel.

A Fehérvár – Debrecen mérkőzésen előbbi rossz sorozata szakadt meg, a hajdúságiak újabb vereségükkel sorozatban ötödik bajnokijukat veszítették el.

Ilia Beriasvili (b), az MTK és Joao Aniceto Grandela Nunes (j), az Újpest játékosa

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

NB I, 11. forduló: MTK Budapest – Újpest FC 4-1 (1-1).

Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, vezette: Antal.

MTK Budapest: Demjén – Hej, Beriasvili (86. Szőke), Kádár, Antonov (75. Nagy Zs.) – Kata, Kosznovszky – Molnár Á., Bognár (80. Végh), Molnár R. (80. Polievka) – Jurina (75. Németh K.).

Újpest FC: Piscitelli – Joao Nunes, Duarte, Fiola – Bese (36. Simon), Mucsányi, Lacoux (71. Onovo), Tamás (71. Dénes) – Ljujic – Brodic (77. Dékei), Horváth K. (77. Geiger).

Gólszerzők: Jurina (15.), Duarte (56., öngól), Kosznovszky (66.), Molnár Á. (71.), illetve Mucsányi (2.).

Sárga lap: Beriasvili (48.), illetve Horváth K. (73.), Brodic (74.).

NB I, 11. forduló: Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 1-1, Fehérvár FC – Debreceni VSC 2-0, MTK Budapest – Újpest FC 4-1.

Gulácsi megdöntötte saját rekordját, de megsérült, Orbán újra betalált

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Lipcse hazai pályán hátrányból fordítva 3-1-re nyert a Freiburg ellen a német labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának szombati játéknapján.

Az 58-szoros magyar válogatott kapusnak a találkozó elején 510 perc után megszakadt a kapott gól nélküli sorozata, de így is megdöntötte a 2018/2019-es szezonban felállított 500 perces rekordját. A 34 éves hálóőrt aztán a szünet után le kellett cserélni: a fordulást követően még kifutott a gyepre, de jelezte, valami probléma van a lábával, és nem tudja folytatni.

A lipcsei csapat a második játékrészben három gólt szerezve fordított, a 47. percben Orbán talált be, a magyar válogatott védő így egymást követő második bajnokiján volt eredményes.

A Lipcse február óta nem kapott ki a Bundesligában, 19 találkozó óta veretlen a bajnokságban.