2024. october 6., Sunday

A Veszprém HC nyerte az Egyiptomban rendezett férfikézilabda-klubvilágbajnokságot, mivel hosszabbítás után 34-33-ra legyőzte az előző három alkalommal aranyérmes német SC Magdeburgot a csütörtöki döntőben.

A német bajnok 3-0-s, majd 7-5-ös hátrányt követően is egyenlített, a 18. percben pedig először vezetett a fináléban. Gyorsan és egyre pontosabban kézilabdázott a Magdeburg, és bár a bakonyiak alkalmazkodtak ellenfelük tempójához, többet hibáztak, ezért a 21. percben Xavier Pascual Fuertes vezetőedző időt kért.

A Veszprém 12 perc alatt csak egyszer talált a hálóba – mert támadójátéka és védekezése sem volt kellően hatékony –, eközben 11-8-as hátrányba került. Ezt követően némileg visszavett a rohanásból és egyenlített, a szünetben pedig 14-13-as hátrányban volt a magyar bajnoki címvédő.

A második félidő elején a Veszprém 7-1-es sorozatot produkált, és 8-7 után ismét átvette a vezetést, sőt a 42. percben már négy gól volt az előnye. Továbbra is az volt a bakonyiak „titka”, hogy nem erőltették a gyors játékot, türelmesebbek voltak, így kevesebbet hibáztak. A játék addigi képe alapján némileg váratlanul újra megtorpantak a veszprémiek, sorozatban három gólt kaptak, ezért Pascual ismét időt kért. Együttese 28-26-ra vezetett, de a rendes játékidő utolsó két és fél percében nem talált be, egyenlített a címvédő, ezért hosszabbítás következett.

A ráadás első félidjében 18-17-es állást követően ismét a német bajnok került előnybe, de a magyar együttes gyorsan fordított, Rodrigo Corrales bravúros védéseinek is köszönhetően őrizte előnyét, és bár a Magdeburgnak az utolsó percben több lehetősége is volt, hogy ismét egyenlítsen, nagy izgalmak közepette a magyar bajnok szerezte meg a trófeát.

A magyar csapat a csoportkörben a brazil Taubatét 26, az egyiptomi Zamaleket 7  góllal verte, a keddi elődöntőben pedig hosszabbítás után 5 találattal győzte le a Bajnokok Ligája-címvédő Barcelonát.

Kézilabda-klubvilágbajnokság, döntő: Veszprém HC – SC Magdeburg (német) 34-33 (13-14, 28-28, 32-31), hosszabbítás után.

Veszprém: Corrales – Vajlupau 5 gól, Remili 8, Fabregas 9, Ligetvári, El-Dera 1, Descat 5 (3). Csere: Jensen (kapus), Cindric 5, Sandell, Pesmalbek, Koszorotov 1, Casado.

Magdeburg: S. Hernández – Persson 3, Magnússon 7 (4), Zehnder 2, Saugstrup 2, Kristjánsson 3, Musche 3. Csere: Portner (kapus), Bergendahl, O’Sullivan, Lagergren 6, Mertens 5, Damgaard 2, Zechel.

Lövések/gólok: 54/34, illetve 54/33.

Gólok hétméteresből: 4/3, illetve 5/4.

Kiállítások: 6, illetve 0 perc.

A klubvilágbajnokság végeredménye

Bajnok: Veszprém HC, 2. Magdeburg (német), 3. Al-Ahli (egyiptomi), 4. Barca (spanyol), 5. Zamalek SC (egyiptomi), 6. Halidzs (szaúdi), 7. Sydney Uni HC (ausztrál), 8. Taubaté (brazil), 9. Californa Eagles (amerikai).

Luka Cindric, a Veszprém (j) és Magnus Saugstrup, az SC Magdeburg játékosa.
Fotó: MTI/EPA/Mohamed Hosszam