2019. december 14., szombat

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

A keddi mérkőzésekkel véget ért a 2020-as labdarúgó-Európa-bajnokság selejtezősorozatának hagyományos szakasza, amely során a tíz selejtezőcsoport első két-két helyezettje, azaz 20 válogatott szerzett jogot arra, hogy jövő nyáron szerepeljen a 12 országban rendezendő kontinensviadalon. Az utolsó célba érkező Wales lett.

A selejtezősorozat utolsó mérkőzéseinek eredménye:

* C csoport: Hollandia – Észtország 5-0, Németország – Észak-Írország 6-1. A csoport végeredménye: 1. Németország 21 pont, 2. Hollandia 19, 3. Észak-Írország 13, 4. Fehéroroszország 4, 5. Észtország 1.

* E csoport: Wales – Magyarország 2-0, Szlovákia – Azerbajdzsán 2-0. A csoport végeredménye: 1. Horvátország 17 pont, 2. Wales 14, 3. Szlovákia 13, 4. Magyarország 12, 5. Azerbajdzsán 1.

* G csoport: Észak-Macedónia – Izrael 1-0, Lengyelország – Szlovénia 3-2, Lettország – Ausztria 1-0. A csoport végeredménye: 1. Lengyelország 25 pont, 2. Ausztria 19, 3. Szlovénia 14, 4. Észak-Macedónia 14, 5. Izrael 11, 6. Lettország 3.

* I csoport: Belgium – Ciprus 6-1, San Marino – Oroszország 0-5, Skócia – Kazahsztán 3-1. A csoport végeredménye: 1. Belgium 30 pont, 2. Oroszország 24, 3. Skócia 15, 4. Kazahsztán 10, 5. Ciprus 10, 6. San Marino 0.

A 2020-as Eb biztos résztvevői: Anglia, Ausztria, Belgium, Csehország, Dánia, Finnország, Franciaország, Hollandia, Horvátország, Lengyelország, Németország, Olaszország, Oroszország, Portugália, Spanyolország, Svájc, Svédország, Törökország, Ukrajna, Wales.

A fennmaradó négy kvótáról a Nemzetek Ligája márciusi pótselejtezője dönt, a „vigaszágas” kvalifikációban 16 válogatott – köztük a magyar és a román – reménykedhet majd. A sorsolás november 22-én lesz Nyonban. 

A 2020-as Eb biztos pótselejtezős csapatai a Nemzetek Ligája alapján:

* A: Izland

* B: Bosznia-Hercegovina, Szlovákia, Írország, Észak-Írország

* C: Skócia, Norvégia, Szerbia

* D: Georgia, Észak-Macedónia, Koszovó, Fehéroroszország

Feltöltéssel (a divízió a pénteki sorsoláson dől el): Bulgária, Izrael, Magyarország, Románia (A vagy C divízió).

A németek hatot rámoltak be az északíreknek, Gnabry triplázott

Fotó: DPA