2024. july 2., Tuesday

Ellenfelénél nagyobb ambícióval játszott a Sepsi OSK a Rapid 1923 elleni mérkőzésen, a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 3. fordulójában, és sikerült visszavágnia azután, hogy csúnya vereséggel kezdte az évet a bukarestiek otthonában, ahol húsz perc alatt három gólt kapott, és végig nem tért magához. Ráadásul a szentgyörgyiek az őszi hazai meccsen is érdemtelenül kaptak ki a fővárosiaktól, így nagyon várták a visszavágót. Továbbá azért is győzni akartak, mert bizonyítani kellett, hogy nem csupán levezetésre akarják használni a play-offot.

A találkozón végig az OSK uralta a középpályát, de az első félidőben néhány ígéretes támadása ellenére sem tudott sok helyzetet összehozni. A gól végül a Rapid 1923 kapusa, Moldovan hibájából született. Egy hazaadásnál Tudorie letámadta, ezért rosszul találta el a labdát, amelyre Ion Gheorghe rácsapott, majd némi körülményeskedés után Tudorie közelről a hálóba lőtte. Az első félidőből még Matei 30 méteres lövése emelhető ki, amit a Rapid 1923 kapusa a felső sarokból ütött ki. Eközben Niczuly malmozott a túloldalon, mert egyéb dolga nem akadt.

Szünet után, amint várható volt, a Rapid 1923 megpróbált közelebb nyomulni, de az OSK továbbra is irányította a meccset. Mindjárt a 47. percben Matei csúfot űzött egy hatalmas lehetőségből, túl sokat állítgatta a labdát, hogy aztán két méterről belelője a kapusba. Igaz, hogy a partjelző lest intett, de ha berúgja, a videózásnál kiderült volna, hogy nem volt az. A Rapidnak mindössze két jó perce volt a meccsen. Az 53. percben Emmers lövése középre érkezett, majd két perccel később Niczuly avatkozott közbe az ötös sarkában található Ioniță lövésénél. Aztán ismét özönlöttek a helyzetek a Rapid 1923 kapujánál. A 75. percben Ion Gheorghe jó pozícióból mellécsavarta, a 81. percben Ștefănescu nyolc méteren mellel hosszan vette le, így a kapushoz került a labda, a 83. percben pedig Păun fejelt nyolc méterről a kapu közepére. A 86. percben pedig megszületett a hazaiak második gólja: Niczuly hosszú kirúgását Šafranko megtolta fejjel, Rondón betört a tizenhatosba, ahonnan Ștefănescu elé sarkalt, utóbbi pedig laposan 14 méterről a hosszú sarokba lőtt.

A meccs egy csavarral ért véget. Popa játékvezető büntetőt adott a 90+2. percben, mert a két játékos közé eső labda hozzáért Bălașa kezéhez. Egy újabb erősen véleményes ítélet, ám következmények nélkül, mert Săpunaru fölélőtte a büntetőt. Aztán a 90+7. percben Šafranko kihagyott még egy ordító helyzetet, így sem 2-1, sem 3-0 nem lett, az OSK-győzelem azonban mindenképpen vitathatatlan.

A 4. fordulóban a Sepsi OSK a Kolozsvári CFR 1907 vendége lesz, a találkozó szombaton 19 órakor kezdődik.

Labdarúgó Szuperliga, felsőház, 3. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Rapid 1923 2-0 (1-0).
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Cătălin Popa (Pitești) – Sebastian Gheorghe (Suceava), Romică Bîrdeș (Pitești). Tartalék: Marian Barbu (Fogaras). Ellenőr: Aron Huzu (Nagyszeben). Videóbíró: Sorin Costreie (Buftea). Segéd-videóbíró: Gabriel Stroe (Pitești).
Gólszerzők: Tudorie (26.), Ștefănescu (86.).
Sárga lap: Matei (36.), Rodriguez (69.), Bălașa (90+3.), illetve Dugandžić (18.), Grigore (51.), Sefer (85.).
Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Bălașa, Dumitrescu, Aganović (68. Ștefănescu), Păun, Rodriguez, Matei (79. Papa), Ion Gheorghe (79. Rondón), Tudorie (62. Šafranko).
Rapid 1923: Moldovan – Onea, Săpunaru, Grigore, Sousa, Emmers (62. Papeau), Albu, Käit (84. Luckassen), Pănoiu (62. Sefer), Dugandžić, Ioniță (75. Ongenda).

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 3. forduló: Konstancai FCV Farul – CSU Craiova 3-2, Kolozsvári CFR 1907 – Bukaresti FCSB 1-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti Rapid 1923 2-0.
* Szuperliga, alsóházi rájátszás, 3. forduló: FC Voluntari – Aradi UTA 1-1, Kolozsvári FCU – FC Universitatea 1948 Craiova 1-3, Chindia Târgoviște – Nagyszebeni Hermannstadt 1-2, Botosáni FC – Campionii FC Argeș Pitești 1-0, Petrolul 52 Ploiești – CS Mioveni 2-0.
* 2. liga, felsőházi rájátszás, 3. forduló: Bukaresti Dinamo 1948 – Galaci Suporter Club Oțelul 3-0, Bodzavásári Gloria – Dési Unirea 0-0. Az élcsoport: 1. Jászvásári CSM Politehnica 44 pont/2 mérkőzés, 2. Bukaresti CSA Steaua 43/2, 3. Galac 39/3.
* 2. liga, alsóházi rájátszás, A csoport, 3. forduló: Sellemberki CSC 1599 – CSM Slatina 2-0, Unirea 04 Slobozia – Temesvári Politehnica 1-2, FK Csíkszereda – Bukaresti Metaloglobus 2-1. Az utolsó helyeken: 5. Metaloglobus 22, 6. Nagybánya 20, 7. Politehnica 19.
* 2. liga, alsóházi rájátszás, B csoport, 3. forduló:  Concordia
Chiajna – Újszentesi CSC 3-1, Temesvári Ripensia – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 1-1, Konstancai Unirea – Bukaresti Progresul 1944 Spartac 0-9. Az utolsó helyeken: 5. Progresul 1944 Spartac 20 pont, 6. Ripensia 17, 7. Unirea 12.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala