2024. july 2., Tuesday

Vereséggel zárta az idényt az Arena

Furcsa programálás szerint, egy hónap szünet után rendezték a női kézilabda A osztályban az alapszakasz utolsó fordulóját. Az Arena Tordán, a vele nagyjából azonos szintű Liviu Rebreanu líceum csapata ellen lépett pályára, különösebb tét nélkül. A leggólerősebb játékosa, Gál Anna nélkül kiálló marosvásárhelyi csapat vereséggel zárta az idényt, de az igen fordulatos találkozón akár a győzelemre is meglett volna a lehetősége.

Rosszul kezdett az Arena, és számos eladott labda után a 11. percben már hat góllal, 9-3-ra vezetett a házigazda. A további leszakadást ezek után sikerült ugyan megállítani, de a védelem továbbra sem remekelt, szünetben hétgólos előnnyel vezetett Torda.

Egészen másként nézett ki a második félidő, amelyre a hátrány ledolgozásának elhatározásával jött ki az Arena, és tangóritmusban (két gól ide, egy oda) az 51. percben 32-32-re Márton Evelin góljával sikerült egyenlíteni, sőt, Ördög Szidónia találatával a vezetést is átvenni. Az utolsó tíz percben azonban megismétlődött az, ami az első tíz percben történt: öt gólt lőtt zsinórban az ellenfél, amely így végül három gól különbséggel megszerezte a győzelmet.

Az Arena a C csoport 6. helyén zárja a bajnokságot, amelyet az építkezés évének szánt a klub. Kétségtelen, hogy az idei keret sokkal erősebb, mint a tavalyi volt, és lehetne rá építeni tovább olyan szintre, amivel a feljutást is meg lehet célozni. Ehhez azonban nem elég a szakmai háttér, a női kézilabda-élvonalhoz – lásd a Bukaresti CSM, a Rapid, Rm. Vâlcea és a Besztercei Gloria többmillió eurós költségvetéseit – Romániában pénz kell. Sokkal több pénz, mint amennyit Marosvásárhelyen áldozni szándékoznak (helyhatóságok vagy magántámogatók) a sportra.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 18. forduló: Tordai Liviu Rebreanu Líceum – Marosvásárhelyi Arena 39-36 (24-17).

Torda, Gheorghe Barițiu sportcsarnok. Vezette: Adrian Baghiu (Temesvár), Marius Fiscu (Temesvár).

Torda: Suciu – Mózes 10 gól, Kibédi 7, Scutaru 6, Dușa 5, Niță 4, Apostu 3, Crăciun 2, Danilescu 1, Belocamenski 1, Damian, Török.

Arena: Szász (Jitaru, Colceri) – Márton 8 gól, Samson 7, Havasi 6, Bărăbaș 5, Ördög Sz. 4, Ördög A. 4, Căruntu 2, Moldován, Țifui.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 18. forduló: CNE Rm. Vâlcea – Kolozsvári U 22-38, Tordai Liviu Rebreanu Líceum – Marosvásárhelyi Arena 39-36, Dévai CSM – Beszterce-naszódi Gloria 2018 II  39-30, Resicabányai Universitatea – Nagyváradi CSU 32-34. Az előző fordulóból: Nagyváradi CSU – CNE Rm. Vâlcea 39-35.