2024. május 7., kedd

Vereség sípmesteri segédlettel

• 2011-12-04 17:39:15

Nyolc ponttal elvesztette az alapszakasz 11. fordulójában Nagyszebenben játszott mérkőzését a férfi A osztályos marosvásárhelyi BC Mureş az Atlassib ellen.

Nyolc ponttal elvesztette az alapszakasz 11. fordulójában Nagyszebenben játszott mérkőzését a férfi A osztályos marosvásárhelyi BC Mureş az Atlassib ellen. Noha a vendégek nem játszottak jól, a házigazdák sikeréhez a játékvezetők is komolyan hozzájárultak, 44 szabaddobást ítélve a vendéglátóknak a vendégek 13-jával szemben.

A meccset a vásárhelyiek kezdték jobban, első három kidolgozott támadásuk után 7-0-ra vezettek, de aztán a szebeniek magukra találtak és az első negyed végére már ők voltak előnyben. Ekkortól kezdve aránylag kiegyensúlyozott volt a mérkőzés, többnyire a szebeniek vezettek. Legnagyobb előnyük 12 pont volt, azonban a vásárhelyi csapat a harmadik játékrészben még egyenlíteni is tudott, de többé a vezetést nem tudta átvenni. A vendégek nem találtak ellenszert a szebeniek gyors és ponterős támadójátékára. Ami nem is lett volna egyszerű olyan bíráskodás mellett, amely a vendégek szinte minden mozdulatára személyit ítélt, míg a túloldalon a szabályok határait feszegető megmozdulásokat lazán elnézte. Három ember pontozódott ki a vendégektől, és még hárman fejezték be négy személyi hibával a mérkőzést, mindezt úgy, hogy 30 percnél többet senki nem volt pályán – így lehet egy relatíve hosszú padot bíróilag mintaszerűen hatástalanítani a gyakorlatilag négy jenki légióssal játszó szebeniek ellenében.

Persze, ez messziről sem mentség a vendégcsapat helyenként gyatra játékára – melyből a 100%-os pontossággal dobó, 3 lepattanót és 2 asszisztot is jegyző Lăpuşte régi jó napjait idéző mutatványa volt a pozitív színfolt – mert 17 eladott labdával 4 ellenében, és hét kapott sapkával, miközben egyet sem osztottak ki a hazaiaknak, ezt az ellenfelet nem lehetett megverni. Ha nem csak a dobáshatásfokban (2 pontos 58%-50%, 3 pontos 40%-26%), és a lepattanózásban (37-32) lettek volna jobbak a vendégek, lett volna esély a győzelemre, a talány az, hogy akkor mi kerül elő a sípmesteri varázscilinderekből…

A mérkőzést a lelátóról nézte Szrecsko Szekulovics, a vásárhelyiek frissen kinevezett új vezetőedzője, aki a vereség ellenére elégedett volt a csapat játékával. „Úgy vélem, hogy másodedzőim, Szászgáspár Barnabás és George Trif nagyon jó munkát végeztek a múlt héten, kiválóan előkészítettek egy nagyon nehéz mérkőzést, amelyen a különbséget az okozta, hogy a játékvezetők nem ugyanazzal a mértékkel ítéltek. A mi szabálytalanságainkat azonnal lefújták, míg a hasonlókat túloldalon továbbengedték.

90 pontot dobtunk idegenben, ami nagyon jó teljesítmény, de kaptunk is 98-at, ami szintén nagyon sok. Dolgoznunk kell a védekezésen, de én más támadási stílust is szeretnék alkalmazni. Nagyon rövid az idő a következő mérkőzésig, de szeretnénk minél jobban előkészíteni. Azt gondolom, nagyon erős keretünk van, kiváló játékosokkal, s együtt nagy eredményekre leszünk képesek” – nyilatkozta a tréner a klub hivatalos honlapjának.

Atlassib Nagyszeben – BC Mureş 98-90 (30-25, 21-21, 20-22, 27-22)

BC Mureş: Lăpuşte 17 (3), Stănescu 16, Watson 15 (2), Forte 12 (2), Cooley 10 (2), Paliciuc 8 (1), Tudor 6, Alekszejev 4, Dumitru 2.

Karácsonyi adománygyűjtés

A BC Mureş az Alpha Transilvană Alapítvánnyal együttműködésben, az idei utolsó hazai pályán sorra kerülőmérkőzése alkalmából, december 17-én, az Energia Rovinari ellen, adománygyűjtési akciót szervez hátrányos helyzetű gyerekek számára.

Az akció központi részét plüss játékszerek bedobálása képezi a mérkőzés előtt, amelyeket jótékony célokra ajánlanak fel. Minden egyéb jellegű adományt (pénz, tanfelszerelés, egyéb tárgyak stb.) a csarnokban elhelyezett urnákban lehet majd elhelyezni.

Nyertek a papírforma szerint

Mint várható is volt, könnyed győzelmet aratott a marosvásárhelyi BC Nova Vita női A osztályos csapata az U Kolozsvár ellen, 12. forduló keretében szombaton játszott mérkőzésen. Noha a vásárhelyiek Beachem távozása miatt három légióssal maradtak, ez is elegendő volt, a vendégek 12 pontos előnyt dolgoztak ki a szünetig, aztán a harmadik negyedben ezt megduplázták, míg a záró tíz percben a belföldi játékosokkal is tartani tudták.

U Kolozsvár – BC Nova Vita 49-72 (13-18, 9-16, 11-23, 16-15)

Nova Vita: Vescan 19 (1), Hicks 16 (2), Roberson 13 (1), Graham 12, Pop 4, A. Cutaş 3, C. Cutaş 3, Gál 2, Bartha, Borşan.