2024. május 8., szerda

Splitben a Spaladium Arénában nyolcezer néző előtt kezdte meg a kontinensbajnokságon való szereplését a román futsalválogatott, és minimális vereséget szenvedett a házigazdától, így eldőlt, hogy a csehek elleni csütörtöki mérkőzésen nyerniük kell a biztos továbbjutáshoz. Bár egy esetleges döntetlen is hozhat még lehetőséget, de kár lenne erre bazírozni.

A találkozó első félidejében nem született gól, majd a második játékrész elején a horvátok egy ellentámadásból betaláltak, amire még Csoma Alpár válaszolt, aki egy Al-Ioani által elvégzett szögletből egyenlített. A horvátok azonban gyorsabban játszottak, a román válogatott nem tudta felvenni a ritmust és nem tudott nyomást gyakorolni az egyenlítés után sem, így végül a hazaiak lőtték be a győztes gólt. Az utolsó 5 percet kapus nélkül támadta végig Románia, azonban így sem sikerült betalálni, az utolsó pillanatban Lupu hagyott ki óriási helyzetet.

A rajtnap másik találkozóján a címvédő spanyolok két góllal nyertek Szlovénia ellen. Ezen a találkozón Bogdan Sorescu volt a vezetőbíró.

Horvátország – ROMÁNIA 2-1 (0-0), gólok: Marinović (22:31) és Grcić (34:08), illetve Csoma Alpár (29:50)

Spanyolország – Szlovénia 4-2 (1-0)