2024. july 7., Sunday

Az Austria Bécs ellen játszotta második formaellenőrző mérkőzését az ausztriai edzőtáborban a Sepsi OSK szuperligás labdarúgó-csapata. Ez volt egyben az utolsó barátságos mérkőzés is a bajnokság előtt, hiszen szombaton rajtol a bajnoki idény, két nappal korábban, hogy Németországban befejeződne az Európa-bajnokság.

Ennek megfelelően az OSK az első fordulóban várható kezdőcsapattal állt fel, amit megerősít, hogy azonos volt a Ferencváros elleni kezdőcsapattal. Ráadásul most nem cserélte ki a félidőben a teljes gárdát Bernd Storck, bár pályára lépett – az edző szavait használva – „minden rendelkezésre álló játékos”. Ez pedig azt jelenti, hogy a hosszabb időre kidőlt Kecskés és Păun mellett nincs bevetésre alkalmas állapotban sem Sigér, sem Debeljuh, akikről nem oszt meg információt a klub. Nem használható továbbá Oteliță sem, aki a Ferencváros elleni mérkőzésen arccsonttörést szenvedett, így egyelőre három korosztályos játékosra számítanak: Oroianra, Rențára és Popșára.

A mérkőzésen az OSK szerzett vezetést, azonban a bécsiek nagyon hamar egyenlítettek, szünetig átvették a vezetést, végül 3-1-re nyerték meccset, amelyből néhány fontos következtetés vonható le. Középpályán megerősödött a csapat, Szota csak a második félidőben lépett pályára, de úgy tűnt, mintha mindig ott játszott volna. Ráadásul Sigér még nem mutatkozott be. Megtudtuk viszont, hogy Marcelo Freitas még májusban bejelentett leigazolása mégsem történt meg, noha már a Transfermarkt is véglegesként könyvelte el. Sigér érkezése után azonban Bernd Storck úgy döntött, hogy nincs értelme a brazilt is megtartani a keretben. Ugyanakkor védelemben igen nagy hiányosságok mutatkoztak, s oda – legalábbis egyelőre – nem érkezett erősítés. Talán ma fognak bejelenteni egy új középhátvédet, akinek a nevét lapzártáig nem hozták nyilvánosságra. Az információink szerint a montenegrói Meldin Dreškovićról lehet szó, aki eddig a Debreceni VSC játékosa volt, s aki iránt eddig a Fenerbahçe is érdeklődött.

Ezen a mérkőzésen a Sepsi OSK birtokolta többet a labdát, folyton azt az érzést keltve, hogy na, most jön az áttörést hozó passz, az ellenfél pedig csak néhányszor volt igazán veszélyes, ám akkor mindjárt gólt is szerzett: mindig rendkívül könnyednek tűnő betörésekből, közelről, lapos lövésekkel. A támadósor is erősített, azonban sem Coman (aki Debeljuh hiányában az egyetlen vérbeli középcsatár a keretben), sem Drăghiceanu nem tudott még hozzászokni a társakhoz. Breij valamivel jobban mozog, szerzett egy gólt is, de ő sem tudja még igazán feledtetni Ștefănescut. Ráadásul, ha az Austria gyakorlatilag kihasználta minden helyzetét, az OSK-nak több lehetősége is kimaradt, ezek közül legalább három hatalmas. Ezeket Matei, Alimi és Coman puskázta el.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Barátságos labdarúgó-mérkőzés: Austria Bécs – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3-1 (2-1).

Bad Tatzmannsdorf (Tarcsafalva), Ausztria.

Austria, 1. félidő: Şahin-Radlinger – Ranftl, Handl, Plavotić, Schmelzer, Barry, Potzmann, Nchindo, Fitz, Cristiano, Malone. 2. félidő: Kos – Pazourek, Radonjić, Meisl, Guenouche, Wels, Fischer, Gruber, Šaljić, Husković, Vučić.

Sepsi OSK: Niczuly (46. Moldovan) – Oroian (46. Hajdin), Ciobotariu, Ňinaj, Ștefan, Alimi (81. Popșa), Matei (77. Rența), Kallaku (64. Drăghiceanu), Breij (46. Szota), Varga K. (46. Nešković), Coman.

Gólszerzők: Barry (12.), Malone (35.), Husković (51.), illetve Breij (6.).

A FCSB nyerte a Szuperkupát

A FCSB megnyerte a román labdarúgó Szuperkupát, miután csütörtök este 3-0-ra legyőzte a 2. ligás Vajdahunyadi Corvinul 1921 csapatát. A mérkőzést a bukaresti Steaua-stadionban rendezték mintegy 16 ezres közönség előtt. A gólszerzők Miculescu a 21. percben, Ştefănescu az 52.-ben és Luis Phelipe a 80.-ban.

Rajt a bajnokságban

Mint már évek óta megszokhattuk, a román labdarúgó Szuperliga nagyon hamar, már július közepén rajtol, az idén még az Eb végét sem várják meg, a Szuperkupa-döntőt pedig (amelyben a FCSB 3-0-ra legyőzte a 2. ligás kupagyőztes Vajdahunyadi Corvinult, lásd keretes anyagunkat) úgy játszották le, hogy a válogatottban szereplő játékosok nem is léphettek pályára, hiszen alig érkeztek vissza.
A Sepsi OSK viszonylag kedvező sorsolást kapott, ugyanis az első fordulóban hazai pályán fogadja a Jászvásári CSM Politehnicát, majd az első kiszállása az újonc Bodzavásári Gloria otthonába vezet. Ezekre már a pontos időpontot is kijelölték: a Poli elleni mérkőzés szombaton lesz 17 órától, míg Bodzavásáron jövő hétfőn, július 22-én este fél héttől kezdődik a meccs.
A folytatásban a következő sorrendben sorakoznak az ellenfelek: Dinamo (hazai pályán), Rapid (idegenben), CSU Craiova (h), Kolozsvári FCU (i), Unirea 04 Slobozia (h), Galaci SC Oțelul (i), Botosáni FC (h), Konstancai FCV Farul (i), FCSB (h), Nagyszebeni Hermannstadt (i), Aradi UTA (h), Kolozsvári CFR 1907 (i), Petrolul 52 Ploiești (h).
Idén összesen 21 fordulót játszanak, azaz az alapszakasz visszavágóiból is hatot, megfordított pályaválasztói joggal. Az év végéig hétközi forduló nem szerepel a tervben, és összesen három szünetet iktattak be: szeptember első, október második és november harmadik hétvégéjén, amikor a válogatott a Nemzetek Ligájában szerepel. Az idei utolsó fordulót karácsony előtt két-három nappal, december 21-23-án vették tervbe. A téli szünet hossza minimális, hiszen január harmadik hétvégéjére már ismét várják a csapatokat a pályára.