2019. november 21., csütörtök

Ezt a kifejezést használja a vlv.hu szakportál arra, amit Kemény Dénes válogatottjától az eindhoveni Európa-bajnokság két napja után láttunk. Előbb a világbajnok olaszokat sikerült elverni, kedden este pedig a házigazdák következtek.

Ezt a kifejezést használja a vlv.hu szakportál arra, amit Kemény Dénes válogatottjától az eindhoveni Európa-bajnokság két napja után láttunk. Előbb a világbajnok olaszokat sikerült elverni, kedden este pedig a házigazdák következtek. A hollandok egy harmad erejéig kapaszkodtak, majd feladták, a vége pedig 19-6 lett. A csoport másik két keddi mérkőzésén a görögök nyertek Macedónia ellen, míg az olaszok kiütötték a törököket.

A román válogatott szinte végig fej-fej mellett haladva, az utolsó két negyedben azonban egy-egy gólos hátrányt összeszedve második mérkőzésén is kikapott. Jól játszottak Kovács István fiai, azonban két büntetőt is kihagytak. Az 1. percben 0-0-nál, majd megszerezték a vezetést és egy-egy góllal mindig a spanyolok előtt jártak, de az első negyed mégis 4-4 lett. Aztán a spanyolok lőttek gólt, s kerültek előnybe a második negyed elején, de innen is fordított Románia. A harmadik negyedben először lett kétgólos a különbség ezen a mérkőzésen – a spanyolok kerültek előnybe. Az utolsóban kimaradt még egy büntető román részről, s ezzel elúszott a mérkőzés. A képlet azonban ugyanaz, ha a csoportmeccsek utolsó fordulójában sikerül legyőzni Németországot – Szerbia és Montenegró ellen nincs esély –, akkor ott lesz az olimpiai kvalifikáción a válogatott.

Eredmények:

Férfiak:

A csoport:

1. forduló:

Macedónia – Törökország 16-4 (3-1, 2-0, 6-0, 5-3)

Görögország – Hollandia 14-12 (4-3, 5-3, 2-3, 3-3)

MAGYARORSZÁG – Olaszország 12-8 (2-3, 5-0, 4-3, 1-2)

2. forduló:

Macedónia – Görögország 6-10 (0-2, 1-3, 1-1, 4-4)

Hollandia – MAGYARORSZÁG 6-19 (2-2, 1-4, 2-5, 1-8)

Törökország – Olaszország 7-24 (2-7, 1-4, 3-6, 1-7)

B csoport:

1. forduló:

Horvátország – ROMÁNIA 10-7 (2-1, 3-2, 2-1, 3-3)

Németország – Montenegró 7-13 (0-1, 3-2, 1-3, 1-2)

Szerbia – Spanyolország 8-5 (1-0, 2-3, 3-1, 2-1)

2. forduló:

Szerbia – Németország 13-12 (2-3, 5-2, 4-4. 2-3)

ROMÁNIA – Spanyolország 10-12 (4-4, 3-3, 2-3,
1-2)

Montenegró – Horvátország 8-10 (2-3, 3-2, 3-3, 0-2)

Tízes különbség

Kiválóan kezdtek a magyar lányok is Eindhovenben, szerda délután a Fekete Szilveszter által irányított briteket verték el. Merész András csapata tízgólos győzelmet aratott a nyitányon.

MAGYARORSZÁG – Nagy-Britannia 19-9 (4-1, 4-3, 7-3, 4-2)