A Sepsi OSK bejutott a labdarúgó-Románia-kupa döntőjébe, miután szerda este hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Kolozsvári CFR 1907 együttesét.

A különbség akár nagyobb is lehetett volna, ha a háromszékiek mindkét büntetőjüket gólra váltják. Az elsőt, amelyet Andrei Burcă Pavol Safrankóval szemben elkövetett szabálytalansága után ítéltek meg, Cosmin Matei a keresztlécre küldte (44.), a másodiknál pedig, amelyet Christopher Braun szabálytalansága után adott meg a játékvezető, Scuffet kapus hárította Marius Ştefănescu lövését, a kipattanót azonban levadászta a venezuelai Mario Rondon, és megszerezte csapata harmadik gólját.

A szezon egyik legrosszabb meccsét produkáló CFR több mint egy félidőt emberhátrányban játszott, ugyanis a 43. percben egyik védőjét (Andrei Burcăt) kiállították.

A kolozsvári csapatban bemutatkozott a 19 éves gambiai csatár, Mustapha Jah.

A Románia-kupa másik elődöntőjét (Kolozsvári FCU – Aradi UTA) csütörtök este, lapzárta után játszották.

A döntőt május 24-én, a nagyszebeni városi stadionban rendezik.

Labdarúgó-Románia-kupa, elődöntő: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári CFR 1907 3-0 (2-0)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Adrian Viorel Cojocaru.

Gólszerzők: Nicolae Păun (10.), Marius Ştefănescu (29.), Mario Rondon (81.).

Sárga lap: Safranko (18.), illetve Camora (14.), Bordeianu (66.). Kiállítva: Andrei Burcă (43.).

Sepsi OSK: Niczuly – Bălaşa, Ciobotariu, Ninaj, Dumitrescu – Păun (86. Papa), Rodriguez (86. Júnior) – Gheorghe (21. Rondon), Matei (90. Varga), Ştefănescu – Safranko (86. Şerban).

Kolozsvári CFR 1907: Scuffet – Braun, Yuri, Burcă, Camora (46. Peteleu) – Muhar (46. Bordeianu) – Yeboah, Cvek, Boateng (46. Ţîru), Petrila (46. Fica) – Janga (88. Jah).

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala