A következő idényben is a 3. ligában játszik a Nyárádtői Unirea 2018, miután egyetlen idény alatt hetedszerre is kikapott a Corvinul 1921 csapatától, ezúttal a feljutási osztályozó visszavágójában. Ez azt jelenti, hogy a vajdahunyadi klub kezdheti az őszi idényt a 2. ligában.

A hazai 0-2 után Nyárádtő nem a legnagyobb önbizalommal utazott el a visszavágóra, s ez mindjárt a mérkőzés első perceiben meglátszott, hiszen már az első két hazai támadás gólt ért. A 4. percben egy jobb oldali szabadrúgásból érkező labdát képtelenek voltak felszabadítani a védők, és Garruti közelről a hálóba küldte a labdát. A 7. percben pedig Bradu kapta teljesen üresen a tizenhatos közepén, és átvétel nélkül, laposan betalált. Ekkor már világos volt, hogy aligha lehet bízni  a csodában, s Nyárádtő lassan megpróbált legalább futballozni egy kicsit. Paradoxon, de a mérkőzés további részében többet birtokolta a labdát, bár ilyen statisztika nem készült, érzésünk szerint legalább 60-65%-ban, s megjelentek a helyzetek Lefter kapuja előtt is. Ugyanakkor a Corvinul 1921 sokkal gyorsabban tért a lényegre, ha megszerezte a játékszert, így Bucurnak is akadt még dolga.

Az 5. percben Astafei tört be a bal oldalon az alapvonal mellett, három méterről azonban az oldalhálóba küldte. A 11. percben Bucur védte bravúrral Pîrvulescu lövését, a 23. percben viszont Oltean négy ellenfelét is kicselezve már egyedül maradt Lefterrel, aki lábbal hárított. A kipattanó labdára Istrate rajtolt rá, de két védő is becsúszva próbált menteni, repült ott labda is, baba is, a játékvezető azonban csak szögletet adott. Három perccel később viszont szépített Nyárádtő: Istrate lövése a kapufáról pattant vissza, Astafei gyorsabb volt a védőknél, és közelről a hálóba küldte a labdát. A 30. percben Istrate újabb lövését ezúttal Lefter ütötte a keresztlécre, így az egyenlítés helyett egy perccel később ismét kettőre növelte az előnyét a Corvinul 1921. A védők kétszer is képtelenek voltak felszabadítani a kapu előteréből, és Coman előbb a kapufát találta el, majd másodszorra már eredményes volt.

Miután félóra alatt három gólt is kapott az eltiltott Ndiessét hiányoló nyárádtői védelem, a vendég kispad már a 35. percben cserére szánta el magát. A kapott góloknál bizonytalankodó Vînău helyére Vomir állt be, ám a korhatáros szabályok miatt Dușmanu is át kellett adja a helyét Trifnek.

Az első félidő Vasiu jól elvégzett szabadrúgásával végződött 25 méterről, ám Lefter szögletre mentett.

A második félidőben maradt a nyárádtői labdabirtoklás és a vajdahunyadi gyorsítások. Az 59. percben ismét Bucur védett nagyot, majd mindjárt a túloldalon Astafei lövése fölé szállt. A 65. percben pedig ismét a Corvinul 1921 volt eredményes, Pîrvulescu 20 méterről, a kapufa mellé érkező lövését nem tudta hárítani a nyárádtői kapus. Ez a gól aztán végleg elvette a nyárádtőiek kedvét, akik kelletlenül passzolgattak a folytatásban, a meccs pedig két további vajdahunyadi lehetőséggel zárult. A 84. percben Hergheligiu forgolódott a hatos jobb sarkában, ballal küldött lövését Bucur azonban ki tudta tolni szögletre, a 87. percben pedig Iacob lapos lövése a bal kapufán csattant.

Nyárádtő számára a nyári szünet következik, az új bajnoki idény a 3. ligában augusztus végén rajtol, még nem lehet tudni, milyen rendszerben.

Osztályozó a 2. ligába jutásért, második mérkőzés: Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Nyárádtői Unirea 2018 4-1 (3-1).

Vajdahunyad, Michael Klein-stadion. Vezette: Adelin Pavel (Osica de Jos) – Mihai Ionescu (Bradu), Roxana Ivanov (Giurgiu). Tartalék: Dan Buzărnescu (Craiova). Ellenőr: Aron Huzu (Nagyszeben), Aurel Ionescu (Bukarest).

Corvinul 1921: Lefter – Pop (63. Mitran), Garutti, Elton, Neacșa (89. Mar), Curtean (63. Iacob), Bradu, Chindriș, Pîrvulescu (89. Mercioiu), Coman (80. Hergheligiu), Lupu.

Nyárádtő: Bucur – Suslak, Piper, Vînău (35. Vomir), Coza, Vasiu (69. Chiorean), Oltean, Bálint (69. Todoran), Dușmanu (35. Trif), Istrate, Astafei.

Gólszerzők: Garruti (4.), Bradu (7.), Coman (31.), Pîrvulescu), illetve Astafei (26.).

Sárga lap: Pop (23.).

Osztályozó a labdarúgó 2. ligába jutásért, döntő, 2. mérkőzések: Karácsonkői Ceahlăul – Foresta Suceava 2-0 (összesítésben: 2-0), CS Tunari – SC Popești-Leordeni 3-1 (4-3), CSM Alexandria – Viitorul Dăești 4-1 (6-1), Resicabányai CS Muncitoresc – Dévai CSM 3-2 (6-4), Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Nyárádtői Unirea 2018 4-1 (6-1).

Fotó: Pixel, az Unirea 2018 közösségi oldala