2023. december 6., szerda

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Karácsony közeledtével gyakran előfordul, hogy az ember több jót cselekszik. „Főleg azok felé fordulunk szeretettel, akik a betegek, idősek, egyedül vannak, és nincs a közvetlen környezetükben olyan családtag, akik gondjukat viselné, odafigyeléssel fordulna feléjük az adventi időszakban” – írta közösségi oldalán Csibi Attila Zoltán erdőszentgyörgyi elöljáró, bejelentve, hogy  a város polgármesteri hivatala és az RMDSZ helyi szervezete kezdeményezésére, az előző évekhez hasonlóan, idén is adventi koszorúkat készítettek a városháza munkatársai, és 85 személy otthonába juttatták el. „Ezáltal is kívánjuk, hogy az adventi gyertyák melegsége, reményt adó lángja árassza el időseink és településeink minden lakójának karácsonyi várakozását” – üzente a polgármester, aki úgy érzi, ez apró lépés ugyan, de hiszik, hogy ezáltal is sikerül meghittséget vinni az erdőszentgyörgyi és bözödi idősek, betegek vagy egyedül élők otthonába.


Erdőszentgyörgyön és Bözödön 85 idős embert kerestek fel az
adventi  jelképpel az önkormányzat munkatársai
Fotó: Csibi Attila Zoltán közösségi oldalaA Balavásárért Egyesület is köszöntötte tavaly advent első napján a falubeli időseket, egyedül élőket, betegeket, s mivel ez volt a szervezet elmúlt évi programjai közül a legmeghatóbb, a legáldásosabb, ragaszkodtak hozzá, hogy idén se maradjon el – mondta el a Népújságnak az egyesület programfelelőse. A Communitas Alapítvány kétezer lejes támogatásával 66 koszorút készítettek a helyi nők, fiatalasszonyok, lányok, és szombaton szinte mindenki kiszállította a célszemélyeknek, hogy vasárnap délelőtt meggyújthassák az első gyertyát. Azért is tartják fontosnak ezt a kezdeményezést, mert ezeknek a személyeknek a többsége nem tudná megengedni magának a koszorút, de ami ennél is megdöbbentőbb volt a tavaly: többen fogadták sírva a kis figyelmességet, és volt olyan, aki bevallotta, nemhogy koszorúja, életében még karácsonyfája sem volt – számolt be lapunknak Székely Ella.

Az adventi koszorúk készítése egyre inkább közösségi tevékenységgé, alkalommá válik az ünnepre hangolódás jegyében, szombaton délután  a kibédi református egyházközség hívei is ezt tették, más református gyülekezetekben (Márkod, Nyárádszereda, Mezőcsávás) az ifjak készítettek adventi koszorúkat az egyházközségi épületekbe.

Az adventi időszak a vigasságok, hangos mulatozások, a „kisfarsang” végét is jelenti, múlt hét végén volt az utolsó alkalom a vigalomra. Helyenként Katalin-napi bálokat rendeztek, a Szovátai Népi Játszóházban egy utolsó táncházzal, mulatsággal köszöntötték az Erzsébeteket, Katalinokat, felidézték a jeles napokhoz fűződő népszokásokat, népi gyermekjátékokat. A mese és népdaltanítás sem maradt el, mint ahogyan a királyi mézespogácsa sem. A talpalávalót Miklós Károly és a helyi Tücsökraj zenekar húzta. A mulatság végeztével meggyújtották az első adventi gyertyát, és köré ülve köszöntötték a küszöbön álló adventet. 


Balavásáron 66 koszorút készítettek és vittek el az időseknek, betegeknek, egyedül élőknek
Fotó: Székely EllaAGROVILÁG 17 órával korábban

AGROVILÁG 17 órával korábban

Kötni és belekötni 17 órával korábban

Tizenöt éves az Erdély TV 17 órával korábban

Tűzoltók és jótevők 17 órával korábban

4keréken 17 órával korábban

Fiatalok életút-támogatása 17 órával korábban

Férfilélek 17 órával korábban

Ez a weboldal sütiket használ

A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató