Múlt vasárnap rendezték meg a 11. fordulóból elmaradt mérkőzéseket a megyei labdarúgó 6. ligában. Ezen a napon dőlt el a bajnoki cím sorsa is: a tabellát két pont előnnyel vezető Harangláb az őt üldöző Somosd otthonában szerepelt, és egyetlen pontra volt szüksége, hogy megnyerje az aranyérmet.

Ennek megfelelően lépett pályára mindkét csapat, Somosd pedig már a 2. percben helyzetbe került, de az egyedül meglépő Kisst megállította a vendégek kapusa. A válasz nem maradt el, Harangláb a 7. percben megszerezte a vezetést: Medrea szinte a középpályán szerzett labdát, átverekedte magát a hazai védelmen, és begurított (0-1). Ez magukhoz térítette a mérkőzés fontossága miatt izguló hazaiakat, s már a 14. percben megszerezték az egyenlítő találatot: Popurca buktatta a haranglábi kapu előtt Kapást, a megítélt büntetőt pedig Henter A. magabiztosan értékesítette (1-1). Gyors, kemény focit játszott a két csapat, a hazaiak többet támadtak, de helyzeteiket nem tudták értékesíteni, Kiss közelről a kapu mellé fejelt, az elszabadult Kapás a vendégek kiszaladó hálóőrével találta szemben magát, de melléküldte a labdát, és a szünetet jelző sípszó előtt sem tudott közelről betalálni.

A térfélcserét követően a hazaiak kitámadtak, a 48. percben Kiss elcsípte a labdát a büntetőterület határán, s a vendégek hálójába vágta (2-1). Az iramos foci,  valamint Jánosi kitűnő játéka és osztogatásai csakhamar meghozták az eredményt, a 62. percben a hazaiak legnagyobb örömére Kiss labdát szerzett a középvonalon, s az egész védelmet átjátszva, a kapust is elfektetve a vendégek hálójába lőtt (3-1). Úgy tűnt, hogy ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa, főleg, hogy a 67. percben, egy buktatásnál a vendégek legjobbja, Medrea a folyamatos beszólások miatt megszerezte a második sárga lapját, és le kellett vonulnia a pályáról. A szabadrúgást Szőcs a saját hálójába fejelte (3-2), ezzel  ismét megpendültek a vendégek. A hazaiak nem tudták értékesíteni a támadásaikat, a vendégek pedig emberhátrányban sem tágítottak, a hajrában pedig teljesen a saját térfelére szorították Somosdot, de a hazaiak minden labdát kibekkeltek, s a nehezen letelt ráadáspercek végén kitörhetett az örömünneplés: győzelmével Somosd nyerte a 6. liga 2022/2023-as kiírását. A mérkőzés végén a vendégek (akik nem egykönnyen nyelték le a vereséget, s számonkérték a játékvezetőn) elismerték: Somosd jobban játszott, nagyobb volt az akaratereje is, és a nemrég öt alapember nélkül maradt Harangláb nem tudta tartani az iramot.

„Nagyon boldogok vagyunk, hogy nagy küzdelem árán sikerült megszerezni a bajnoki címet, hiszen három évig nem volt bajnokság. Nagyon jó érzés ez hazai pályán, ennyi néző előtt. Reménykedtünk, hogy bajnokok lehetünk, jót tett, hogy ezt a mérkőzést elhalasztották, így érdekesebb lett a végjáték” – nyilatkozta a bajnokcsapat edzője, Szőcs Pál, míg Szőcs Károly szakmai irányító úgy vélte: a világjárvány után ez egy nagyon nehéz, de szép bajnokság volt, és „az utolsó mérkőzésen nyerni eszméletlen érzés volt. Megvolt a teljes keretünk, a fiúk mindent beleadtak, akarták ezt a bajnoki címet”.

A tabella első két helyezettjének a megyei sportági egyesület részéről Sütő János nyújtotta át az oklevelet, a serleget, az érmeket, illetve a somosdiaknak a sárga mezt, miközben a bajnokcsapat gyerekszurkolói kék-piros füstfelhőbe borították a díjátadáson részt vevőket.

Fotó: Gligor Róbert László

Maros megyei labdarúgó 6. liga, a 11. fordulóból elhalasztott mérkőzés: Somosdi Csillag – Haranglábi Jövő 3-2 (1-1).

Somosd, falusi sportpálya, kitűnő játékfeltételek, mintegy 250 néző. Vezette: Pașcan Alin, Pașca Dorin, Sorodoc Florin. Ellenőr: Sütő János (mindannyian Marosvásárhelyről).

Somosd: Nagy Zs. – Kovács (86. Suciu), Bodó, Jánosi, Nagy G., Kiss (90. Henter Sz.), Mátéfi, Kapás (88. Józsa), Henter A., Szőcs, Tinca.

Harangláb: Bența – Popurca, Kaniczki, Pop, Sántha (84. Fekete), Keszegpál, Csíki, Osváth, Balea, Medrea, Balogh (55. Ádám).

Gólszerzők: Henter A. (14.), Kiss (48., 62.), illetve Medrea (7.), Szőcs (68., öngól). Sárga lap: Kovács, Henter, Szőcs, illetve Popurca, Sántha, Osváth, Medrea (2). Kiállítva: Medrea.