2024. july 2., Tuesday

Kapott gólra és egy 47 éves (!) játékos remekléseire volt szükség ahhoz, hogy a második helyen álló Somosd nyerni tudjon Jedd otthonában a Maros megyei 6. liga vasárnapi fordulójában.

A középszerű játékot mutató első félidő két-két kapuhelyzettel kezdődött, de gólig egyik csapatnak sem sikerült eljutnia, ahogy a félidő közepén egyedül meglépő somosdi Kiss próbálkozását is mentette Soós, míg a hazaiak csak Csányi próbálkozásával tudtak válaszolni.

Úgy tűnt, hogy a dobogós Somosd megelégszik a döntetlennel is, de a hazaiak rögtön a fordulatot követően megszerezték a vezetést, Kászoni közelről gurított a hosszú sarokba (1-0).

A somosdiakat felrázta a hideg zuhany, a játék megélénkült, a vendégek erőteljes támadásokba kezdtek, de a hazaiak kapusa előbb elcsípte Jánosi lövését, majd hárította a Bodóét is. Az 58. percben azonban már tévedett: nem állított sorfalat egy távoli szabadrúgásnál, Henter A. 30 méteres lövése megpattant előtte, és a hálóban kötött ki (1-1). A következő percben Soós hárította Jánosi lövését, de a 63. percben már nem volt ennyire szerencsés: a 47 éves Henter A. állt ismét egy 22 méteres szabadrúgáshoz, és be is varrta a játékszert a hosszú sarokba (1-2). A hazaiak nem hagyták annyiban az eredményt, de a vendégkapus előbb Kis lövését tolta ki a kapufa tövéből, majd Nagy R. beadását csípte el, a következő percben pedig a rámenős somosdiak eldöntötték a mérkőzés kimenetelét, Bodó közelről a hálóba kanalazott (1-3). A meccs végéig még egy-egy lehetőséget jegyeztek a csapatok, de Fülöp szabadrúgását Nagy Zs. megfogta, míg Erdős szabadrúgását hárította Soós.

Maros megyei 6. liga, 15. forduló: Jedd – Somosd 1-3 (0-0).

Jedd, sportpálya, kitűnő játékkörülmények, napos idő, mintegy 70 néző.

Vezette: Matei Radu Bogdan, Béres Duha Ákos, Demeter Attila. Ellenőr: Pașca Emil (mindannyian Marosvásárhelyről).

Gólszerzők: Kászoni (47.), illetve Henter A. (58., 63.), Bodó (79.) Sárga lap: Magyari L., Nagy R., Kis, Csányi.

Jedd: Soós – Magyari N., Magyari L., Kiss, Kis, Nagy R. (80., Baltesz), Szilágyi, Hărăstășan (63. Lengyel), Kászoni, Csányi (64. Nagy Z.), Fülöp.

Somosd: Nagy Zs. – Kovács (81. Erdős), Nagy G., Szőcs (Benedekfi 46.), Henter A., Suciu, Bodó, Jánosi, Kapás, Kiss, Gritto (22. Macavei, 81. Henter Sz.).

Fotó: Gligor Róbert László