Sirius: marad a 7. hely lehetősége

Kikapott a második mérkőzésen is az 5-8. helyért zajló rájátszásban a Sirius női kosárlabdacsapata a Brassói Olimpiától, így most már biztos, hogy nem teljesíti az idény eleji célkitűzését, azaz legalább a tavalyi 5. hely megismétlését. Erre azonban már jó ideje számítani lehetett, hiszen távolról sem azt nyújtja az idei keret, amit reméltünk tőle.

Mégis, Brassó ellen legalább a második – itthoni – meccset meg lehetett volna nyerni, és hosszú ideig úgy tűnt, hogy ez lehetséges is. Bár a vendégek kezdtek jobban, az első negyed végére a Sirius átvette a vezetést. Egyik csapat sem jeleskedett a védekezésben, így nagyon magas volt mindkét oldalon a sikeres dobások aránya. Aztán ismét Brassó kezdeményezett többet, de az egyensúlyt nem tudta végleg megtörni, a Sirius makacsul kapaszkodott, és a harmadik negyedben ötször is mindössze egy pontra közelítette meg az ellenfelét. Esélye volt a vezetés átvételére is, de Cooper dobása kimaradt. Az egyensúly 64–65 után tört meg végleg, amikor egy két- és egy hárompontost ért el az Olimpia egymás után, és a Siriusnak már nem volt ereje ismét visszajönni a meccsbe, az utolsó negyedben pedig végleg elveszítette a hitét és a kedvét.

Ezen a meccsen 46%-os hatékonysággal dobtak mezőnyből a marosvásárhelyiek, ami a negyedik negyedben romlott 50% alá, Brassónak viszont a férficsapatokat is megszégyenítő 59% jött össze, ami egyben a Sirius védelmének is a minősítése. A lepattanózást azonban ezúttal is nagy arányban elveszítették a vendégek (23-34), és bár nem volt olyan sok eladott labdájuk, mint máskor, így is több, mint az ellenfélé (14-10). A 7. helyért szintén két győzelemig tartó sorozat lesz a Kézdivásárhelyi KSE ellen, az első meccset ma Kézdivásárhelyen játsszák. Az idény utolsó találkozója hazai pályán április 18-án, kedden lesz a Simon László Sportcsarnokban. Ha a sorozat nem dől el két mérkőzés után, a harmadik meccsnek szintén Kézdivásárhely ad otthont április 21-én.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás, 2. kör, 2. mérkőzés: Marosvásárhelyi Sirius – Brassói Olimpia 77:95 (25-24, 20-28, 19-18, 13-25).
Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Vlad Potra (Kolozsvár), Vlad Antonio Sandu (Nagyszeben), Adela Vilt (Kolozsvár). Ellenőr: Alexandru Columban (Kolozsvár).
Sirius: Cooper 18 pont, Horobec 18 (3), Lipovan 15 (1), Garrett-Hammett 12 (2), Podunavac 10, Sólyom 4 (1), Ignatcsenko, Feiseş, Ciciovan, Oancea, Szász.
Olimpia: Pešović 23 pont (4), Nan 23 (3), George 22, Rios Martinez 11 (1), Voica-Nagy 10 (2), Armanu 4, Florea 2, Mašić, Pricop, Frîncu, David.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, felsőházi rájátszás, 2. kör, 2. mérkőzés (két győzelemig tartó sorozatok):
* az 1-4. helyért: Bukaresti Rapid – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 61:75 (0-2), Aradi FCC Baschet – Konstancai CSM 64:60 (1-1);
* az 5-8. helyért: Kézdivásárhelyi KSE – Kolozsvári U 67:60 (1-1), Marosvásárhelyi Sirius – Brassói Olimpia 77:95 (0-2).
* az 1-4. helyért: Konstancai CSM – Aradi FCC Baschet 73:68 (2-1);
*  az 5-8. helyért: Kolozsvári U – Kézdivásárhelyi KSE 71:59 (2-1).