2024. május 8., szerda

A Magyar Újságírók Romániai Egyesületének (MÚRE) a csapata nyerte a marosszentgyörgyi Sárkányok által szervezett Greenfeld-kupa öregfiú-focitornát a múlt hét végén. A PRESSing ezúttal maximális teljesítménnyel zárta a színvonalas turnét, háromból három mérkőzést nyerve.

A négy csapat aránylag hasonló játéktudást képviselt, a különbséget inkább az erőnlét, az összpontosító képesség vagy a kispad hossza tette. Így a 40 perces mérkőzések némelyike kissé csalóka eredménnyel végződött. De negyvenen felül nem szégyen, ha menet közben elfogy a benzin! A résztvevők a hangulat és főként a testmozgás kedvéért fociztak. Bár kemény összecsapások voltak, számos esetben az öregfiúk valóságos örömfocit játszottak. Jó volt látni, amint a házigazda Greenfeld milyen szépen, technikásan és változatosan szövi a támadásait, a Méhecskék mekkora erőbedobással küzd meg minden egyes labdáért, a Sárkányok micsoda hatékonysággal használja ki szinte minden egyes ellentámadását.

A kupa sorsa az utolsó fordulóban dőlt el, amikor az addig egyaránt hatpontos szentgyörgyi Sárkányok az újságírókkal mérkőzött meg. A döntetlen az addig jobb gólarányt kerekítő szervezőknek kedvezett volna. És senki nem lepődött volna meg azon, ha a csapatok ikszelnek, ugyanis egy hónappal korábban, a Pressing-kupán a két együttes nem bírt egymással. Mi több, akkor az újságíróknak csak az utolsó pillanatban sikerült egyenlíteniük és 4-4-re zárniuk a mérkőzést. Ezúttal azonban a sajtósok egy gyors 3-0-s kezdéssel már az első nyolc percben eldöntötték a küzdelem sorsát. Marosszentgyörgyi barátaik csak 6-0-nál találtak a hálóba, két góljukra azonban ugyanannyi volt a választ. Így a Pressing egy meglepően nagy különbségű, 8-2-es győzelemmel zárta azt a tornát, amelynek első találkozóját alig-alig, az utolsó percben nyerte meg.

Íme a kupagyőztesek kerete: Szucher Ervin – Berekméri Edmond, Czimbalmos Ferenc, Szöllősi László, Czimbalmos Csaba, Mihály Csaba, Enyedi Csaba, Csutor András Tomi és Székely Szilárd.

Labdarúgó-öregfiútorna a Greenfeld-kupáért: Méhecskék – Sárkányok 1-3, Greenfeld – PRESSing 0-1, Sárkányok – Greenfeld 7-1, PRESSing – Méhecskék 6-2, Greenfeld – Méhecskék 7-2, PRESSing – Sárkányok 8-2.

A torna végeredménye: 1. PRESSing 9 pont (15-4-es gólkülönbség), 2. Sárkányok 6 pont (12-10), 3. Greenfeld 3 pont (8-10), 4. Méhecskék 0 pont (5-16).