Sánta nélkül is megvan az első győzelem

Sánta Szabolcs nélkül lépett pályára a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabdacsapata Ploiești-en, a 11-14. helyért kiírt elődöntő első mérkőzésén. A klubot ugyanis épp a meccs előtt értesítették, hogy a szövetség fellebbviteli bizottsága elutasította Sánta óvását, így le kell töltenie a második eltiltási fordulóját is. Azon túl, hogy a határozat mélységesen igazságtalan, tegyük hozzá, hogy a bizottság érdemben egyáltalán nem tárgyalta az ügyet, a visszautasítás oka a kötelező bélyegilleték kifizetésének elmulasztása volt, ami némi kérdéseket vet fel a klub jogi képviseletének felkészültségéről.

Visszatérve a mérkőzésre, noha Sánta hiánya elég hangsúlyosan érződött, hiszen a lepattanózást már nem a CSM nyerte, az ellenfél magas embere, Brkić pedig csapata legeredményesebb játékosa volt, a találkozó a marosvásárhelyiek győzelmével végződött. A komolyabb tét hiánya végig látszott az összecsapáson, többnyire elég langyos kosárlabdázást láthattunk, amelynek során egyik fél sem az összpontosításával tűnt ki. Ami végül eldöntötte a meccset, szerintünk a jobb képességű marosvásárhelyi keret, amit annak ellenére állítunk, hogy az alapszakaszban a Petrolul alatt végzett. Sok volt a hanyagul elvégzett dobás, és néha olyan passzokat adtak, mintha haragudnának a társukra, ám Ploiești sem tolta túl a koncentráció erőltetését.

A CSM kezdte jobban a találkozót, aztán az első negyed második felében a Petrolul előrukkolt egy 16-0-s parciálissal, és átvette a vezetést. Mínusz 11-ről jött vissza szünetig a marosvásárhelyi együttes egypontos előnyre, ám a szünet előtt Milin még dobott egy triplát. Szünet után ismét elhúzott 9 pontra az ellenfél, azonban a folytatásban már egyáltalán nem összpontosítottak a dobásaikra a házigazdák, és a valamivel jobban odafigyelő CSM 11-0-s sorozattal ismét előnybe került, majd az utolsó tíz percben folyamatosan növelte a különbséget.

A visszavágót ma 19 órától rendezik a Simon László-sportcsarnokban, és miután most már Sánta Szabolcs is játszhat, elvárható a sorozat lezárása hazai pályán. Aztán már csak a helyosztó következik a végére, amelyen akár pályaelőnyt is élvezhet a CSM, hiszen a Zsilvásárhelyi CSM meglepetésre győzött Galacon.

Kosárlabda Nemzeti Liga, alsóházi rájátszás, 2. kör, 11-14. helyek, 1. mérkőzés: CSM Petrolul Ploiești – Marosvásárhelyi CSM 77:85 (28-17, 13-22, 15-20, 21-26).

Ploiești, Olimpia-sportcsarnok, 357 fizető néző. Vezette: Alin Faur (Temesvár), Dragoș Barbu (Jászvásár), Vlad Dumitrescu (Bukarest). Ellenőr: Mihai Caraion (Bukarest).

CSM Petrolul: Brkić 24 pont, Popa Calotă 18, Misters 15 (4), Funderburk 9 (1), Popa 7 (1), Milin 4 (1), Kwamain, Chițu, Aughburns. Kispadon: Comănescu, Ene.

Marosvásárhelyi CSM: Mathis 24 pont (5), Gajović 22 (1), Borșa 12 (1), Lowrance 11, Martinić 7, Person 5, Bölöni 4, Mureșan, Engi-Rosenfeld, Nistor. Kispadon: Sólyom.

Kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás:
* felsőház, 1. kör, 5. mérkőzés (három győzelemig tartó sorozat): CSO Voluntari – Nagyszebeni CSU 77:82 (2-3);
* felsőház, 2. kör, az 1-4. helyért (három győzelemig tartó sorozatok), 1. és 2. mérkőzések: Kolozsvári U-BT – Bukaresti Rapid 78:61 és 77:55 (2-0), Nagyváradi CSM – Nagyszebeni CSU 94:61 (1-0).
* felsőház, 2. kör, az 5-8. helyért (két győzelemig tartó sorozatok), 1. mérkőzések: CSO Voluntari – Temesvári OMHA Mozzart Bet 96:84, FC Argeș Pitești – SCM U Craiova 55:56; 2. mérkőzések: Temesvári OMHA Mozzart Bet – CSO Voluntari 81:86 (0-2), SCM U Craiova – FC Argeș Pitești 91:74 (2-0).
* alsóház, 2. kör, a 11-14 helyért (két győzelemig tartó párharcok), 1. mérkőzések: CSM Petrolul Ploiești – Marosvásárhelyi CSM 77:85 (0-1), Galaci CSM – Zsilvásárhelyi CSM 74:84 (0-1).
* alsóház, 2. kör, a 15-18. helyért (három győzelemig tartó párharcok), 1. mérkőzések: Foksányi CSM 2007 – Csíkszeredai VSKC 78:59 (1-0), Bukaresti CSA Steaua – Bukaresti Laguna Sharks 84:64 (1-0).