2024. june 30., Sunday

Kétgólos helyett háromgólos hátrányt kellett volna behozniuk a CS Radnót játékosainak, hogy ősztől a 3. ligában szerepelhessenek. A szövetség fegyelmi bizottsága ugyanis gyakorlatilag érvénytelenítette a radnótiak marosújvári találatát, és 3-1 helyett 3-0-ra könyvelte el az odavágót. Mindezt azért, mert a Maros megyei csapat pályára küldte Crișant, utóbbinak azonban nem volt játékjoga, mert a klub átigazolási időszakon kívül igazolta le.

A fegyelmi bizottság döntése után kedvetlenül, szinte muszájból lépett pályára a radnóti csapat. A magas átlagéletkorú együttesben mintha senkinek sem lett volna kedve futni, ha a passz nem volt hajszálpontos – márpedig ritkán volt az –, nem rajtoltak rá a hazaiak. A ritmus azok után sem pörgött fel, hogy viszonylag hamar, a 10. percben vezetéshez jutottak Guț öngólját követően. Nem kellett sok, hogy Marosújvár egyre veszélyesebbé váljék, és néhány lehetőség után a 35. percben megszerezték az egyenlítést. A radnóti középpálya elvesztette a labdát, a jobb oldalon induló Guț beadását pedig Cioară közelről fejjel a hálóba küldte. A 39. percben már vezetéshez jutott Marosújvár, ezúttal egy bal oldali beadást pöckölt öt méterről Goronea a hosszú sarokba. Hogy a marosújvári sem egy kőkemény csapat, az első hosszabbításperc történései jelezték, amikor Chețan erőszakosabb volt, mint az ellenfele, 14 méterről lövésre szánta el magát, és Ignat csak beleért még, nem tudta megakadályozni, hogy a labda a hálóban kössön ki.

A tessék-lássék futball szünet után is folytatódott, fejben mindkét csapat úgy jött vissza a szünetről, hogy már minden eldőlt, hiszen Radnótnak négyet kellett volna lőnie a feljutáshoz. Így potyogtak a gólok. Előbb Chețan szerzett vezetést Radnótnak, aztán Gilyén csapta be a saját kapusát. Rövidesen ismét Marosújvár jutott vezetéshez, miután három ízben sem sikerült a radnóti védelemnek felszabadítani a kapu elől. Úgy tűnt, legalább a döntetlent ki tudja csikarni a házigazda Ungur remekbe szabott szabadrúgása után az utolsó percben, azonban még volt idő egy marosújvári kontrára, amelyet Tocu értékesített. A végére pedig még egy-egy játékost ki is állított a játékvezető: Chețan szimulálásért, Guț egy ellentámadás meghiúsításáért kapta meg a második sárgát.

Összesítésben – fegyelmi döntés ide vagy oda – a jobb csapat a 3. ligában maradt, és Maros megye focijának vezetői komolyan el kell gondolkodjanak azon, hogy az a csapat, amely viszonylag fölényesen nyerte a megyei szakaszt, miért tudott csak ilyen szerény módon szerepelni az osztályozón.

Osztályozó a 3. ligába jutásért, 2. menet: CS Radnót – CS Marosújvár 4-5 (2-2)

Radnót, Cornel Orza-stadion, zárt kapus. Vezette: Cosmin Apetrei (Roznov) – Cosmin Cercel (Karácsonkő), Sebastian Păduraru (Gura Humorului). Ellenőr: Mircea Ciglenean (Kolozsvár).

Gólszerzők: Guț (10. – öngól), Chețan (45+2., 49.), Ungur (90.), illetve Cioară (35.), Goronea (39.), Gilyén (75. – öngól), Domșa (78.), Tocu (90+1.).

Kiállítva: Chețan (90+2.), illetve Guț (90+3.).

Radnót: Ștef (82. Moga) – Gilyén (82. Angyal), Balea, Ungur, Sîplăcan, Feketics, Șaim, Chețan, Pastor (76. Tîmpla), Moldovan (72. Szilágyi), Sălăghie (46. Mărginean), Harsirov.

Marosújvár: Ignat – Frențiu (81. Cunțan), Haiduc, Lazăr, Marcu (81. Moise), Socaci, Guț, Goronea, Chișu (75. Király), Cristea (58. Domșa), Cioară (81. Tocu).

A 3. ligába jutásért második osztályozó kör, visszavágók:
* 1. régió: Páskáni CSM – CSM Vaslui 5-0 (összesítés 7-1), Viitorul Liteni – Székelyudvarhelyi FC 1-2 (1-4).
* 2. régió: Avântul Valea Mărului – Team Săgeata 2-1 (5-2), CSM Fetești – CS Făurei 0-0 (2-2, feljutott idegenbeli gólokkal Fetești).
* 3. régió: Petrolul 95 – CSM Oltenița 1-4 (4-4, feljutott több idegenbeli góllal Oltenița), Recolta Gheorghe Doja – Rapid Buzescu 2-0 (5-0), Viitorul Domnești – Academica Clinceni II 2-2 (3-3, feljutott több idegenbeli góllal Clinceni).
* 4. régió: Real Bradu – CS Balotești 4-0 (6-0), Feketehalmi CSM – Concordia Chiajna II 1-3 (2-6), Brassói Kids Tâmpa – AFC Băbeni 7-0 (11-4).
* 5. régió: Kiskrassói Voința – CSU Craiova II 3-1 (3-2), Ezeresi Progresul – Dunărea Calafat 3-0 (4-1), Minerul Costești – Viitorul Șimian 4-3 (5-5, feljutott több idegenbeli góllal Șimian).
* 6. régió: Óbesenyői Pobeda Star – Alsógáldi Industria 2-1 (2-1), Kürtösi Frontiera 2004 – Nagyszebeni Hermannstadt II 3-3 (5-4), Kisbecskereki Fortuna – Brádi Aurul 2-2 (3-5).
* 7. régió: Nagyváradi Luceafărul – Zsibói Rapid 6-3 (7-4), CS Radnót – CS Marosújvár 4-5 (4-8), Máramarosszigeti CSM – Nagysomkúti Progresul 1-3 (2-6).