A Ferencváros hazai pályán kétgólos hátrányból egyenlítve 2-2-es döntetlent játszott szerdán az ukrán Dinamo Kijevvel a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek második fordulójában.

Magyar csapat 25 év után szerzett újra pontot a legrangosabb európai kupában, amely a mostani kiírásban 900 ezer eurót ér. Ezt megelőzően 1995. november 22-én a Ferencváros a svájci Grasshoppers együttesével játszott 3-3-as döntetlent.

Nagy iramban indult a találkozó, az első kapura lövést Isael eresztette meg a 7. percben. Az első nagy helyzetre a 19. percig kellett várni, ekkor Karavajev tört a 16-oson belülre, de közeli lövésére Dibusz leért. A 28. percben a vendégek büntetőből megszerezték a vezetést, és magabiztosan futballoztak, a Ferencváros közel sem tudott olyan veszélyes helyzeteket kialakítani, mint múlt kedden Barcelonában. A hazaiak a legrosszabbkor, néhány perccel a szünet előtt kapták a második gólt, így nehéz helyzetből várták a folytatást.

A fordulást követően kényelmes tempóra váltott a Dinamo, volt, hogy percekig járatták hátul a labdát. Ez a stílus gyorsan megbosszulta magát, igaz, Nguen fantasztikus szépítő gólja egyáltalán nem volt benne a levegőben. A szépítés után sem változott a játék képe, a Ferencváros minimális kockázatot vállalt fel a támadásoknál, kivárásra játszott. Rebrov a 73. percig várt, ekkor Mak és Boli személyében két támadót cserélt be, a középpályáról pedig Sigért „áldozta fel”.

A Ferencváros fokozta a nyomást az ukrán kapura, ennek eredményeként a 86. percben Szidorcsuk kiállítását követően emberelőnybe került, amit néhány perccel később kihasznált Boli révén.

Szerhij Rebrov együttese, amely múlt kedden 5-1-re kapott ki az FC Barcelona otthonában, jövő szerdán az olasz bajnok Juventust fogadja, azt a találkozót már a Puskás Arénában rendezik.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, G csoport, 2. forduló: Ferencváros – Dinamo Kijev (ukrán) 2-2 (0-2)
Budapest, Groupama Aréna, vezette: Ivan Kruzliak (szlovák).
Gólszerzők: Nguen (59.), Boli (90.), illetve Cigankov (28., 11-esből), De Pena (41.).
Sárga lap: Somália (12.), Heister (21.), Haratin (27.), Laidouni (71.), Nguen (72.), illetve Szidorcsuk (52., 86.), Bujalszkij (76.).
Kiállítva: Szidorcsuk (86.).
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics (86. Botka), Blazic, Kovacevic (86. Dvali), Heister – Somalia, Sigér (73. Mak), Haratin (65. Laidouni) – Zubkov, Isael (73. Boli), Nguen.
Dinamo Kijev: Bojko – Kedziora, Zabarnyij, Popov, Karavajev – Bujalszkij (81. Garmas), Szidorcsuk, Saparenko (89. Băluţă) – Cigankov (90+3. Rodrigues), Szuprijaha (89. Verbic), De Pena.