Két fordulóval a 3. liga felsőházi rájátszásának befejezése előtt eldőlt, hogy a IX. csoport második helyén végez a Nyárádtői Unirea 2018, így feljutási osztályozót játszhat a X. csoport első helyén végző csapattal, amely szinte bizonyosan a Nagyváradi FC Bihar lesz.

Egy hete még bizonytalan volt ez, azonban a nyárádtőiek szerdán nagy lépést tettek ez irányba. Sikerült ugyanis döntetlent kicsikarniuk a Gyulafehérvári Unirea otthonában, noha a házigazdák már 2-0-ra is vezettek, így megakadályozták őket abban, hogy egy pontra megközelítsék őket.

Ezek után egy hazai győzelemre volt szükség Kudzsir ellen, hogy a második hely biztossá váljon. A mérkőzés azonban nem indult feltétlenül jól a házigazdák számára, hiszen már a 8. percben hatalmas helyzetet hagytak ki a kudzsiriak, Bucur védett kétszer is bravúrral. Aztán a 19. percben Suslak rossz passzt adott az ellenfél egyedül betörő csatárának, ám a labda ezúttal is elakadt a kapusban. A 24. percben viszont egy mintaszerű nyárádtői ellentámadás gólt ért. Astafei kiugratta a védők mellett a bal oldalon Marian Codreát, aki laposan ballal a hosszú sarokba lőtt. A 35. percben Astafei ismét hálóba juttatta a labdát, a találatot azonban les miatt nem adták meg, ám a 45. percben már örülhetett: a tizenhatos közepére érkező labdát levette a védő mellett, majd a jobb alsóba pöckölte a fogadására érkezett kapus mellett. Még szünet előtt lett volna Istratének is egy jó lehetősége, ám nem találta el a kaput.

A második félidőben nem volt sok kapujelenet. Kudzsir láthatóan egyre kedvetlenebbül játszott, a nyárádtőiek pedig középpályás labdatartásra rendezkedtek be. Egyetlen fontos momentumot jegyezhettünk fel, a 83. percben Olteanu 20 méteres lövése a keresztlécen csattant.

A rájátszásból hátramaradt két fordulót így Flavius Sabău az osztályozó előkészítésére használhatja fel. A soron következő ellenfél, a Vajdahunyadi Corvinul 1921 pedig játékerőben is összemérhető a váradiakkal.

Marosvásárhelyi siker a megyei rangadón

Az ACS Marosvásárhely hét közben Kolozsváron játszott, a kiesőjelölt Sănătatea ellen, és az első félidőben előnyre tett szert, a kolozsváriak azonban rögtön az újrakezdés után két perc alatt megfordították a meccset, és a végén 4-2-es győzelmet arattak. Ezt szombaton a Szászrégeni CSM Avântul elleni megyei rangadó követte, amelytől eddig minden mérkőzésen kiakaptak az idényben. Ezen a meccsen is Marosvásárhely lőtte az első gólt, Gliga révén a 18. percben, ám a vendégek egy a hazaiak által sokáig vitatott büntetőből egyenlítettek Roșca révén. A második félidőben aztán vezetéshez jutottak a régeniek Șerbănați fejesével az 56. percben. A házigazdák előbb egy keresztléccel válaszoltak Dumbrăvean révén, majd Gliga hozta meg az egyenlítést a 63. percben. Végül a hosszabbítás perceiben született meg a hazai győzelem, az utolsó támadás során Csíki fejelt a kapuba. Ezúttal a régenieken volt a sor, hogy elégedetlenek legyenek a bíróval, akinek azt vetették a szemére, hogy három perc hosszabbítást mutatott, ám a gólt hat perccel a hivatalos játékidő lejárta után szerezték a marosvásárhelyiek.

A két Maros megyei csapatot a kiesés már aligha fenyegeti, ám még három forduló van az idény végéig. Az ACS Marosvásárhely szombaton az utolsó szalmaszálba kapaszkodó Marosújvár otthonába látogat, míg Szászrégen az alsóházat vezető Gyulafehérvári CSU-t fogadja.

Radnót egyre közelebb a bajnoki címhez

Sima győzelmet aratott Radnót a 4. liga 21. fordulójában, négy góllal verte Nyárádszeredát, s ezzel őrzi előnyét az őt üldöző Marosvásárhelyi ASA-val szemben. Utóbbi szerdára halasztotta dánosi kiszállását, ám egy esetleges sikerrel sem juthat öt pontnál közelebb a riválisához, és a fordulók egyre fogynak, már csak öt van hátra a bajnoki időnyből. Amúgy a sima győzelmek fordulója volt, Marosludas kilenccel tömte ki Búzásbesenyő hálóját, de a legszorosabb meccsen is, Marosoroszfalu és Erdőszentgyörgy találkozóján két gól volt a különbség. Mezőrücs zöldasztalnál gyűjtötte be a 3 pontot a visszalépett Ákosfalva ellen, ám figyelemre méltó, hogy ez a negyedik (!) győzelme zsinórban a korábbi sereghajtónak.

3. liga, IX. csoport, felsőházi rájátszás 6. forduló: Gyulafehérvári CSM Unirea – Nyárádtői Unirea 2018 2-2 (1-0).

Gyulafehérvár, Cetate stadion. Vezette: Dan Buzărnescu (Craiova) – Romeo Popa (Craiova), Gică Sandocan Albulescu (Turburea). Ellenőrök: Claudiu Cîrstea (Rm.-Vâlcea), Ovidiu Tâlvan (Nagyszeben).

Gólszerzők: Fetița (28., 64.), illetve M. Codrea (78.), Astafei (82. – büntetőből).

Gyulafehérvári Unirea: Raț – Bârdea (59. Roșu), P. Codrea, E. Codrea, Circov, Benkirat, Mâlnă, Indrei (74. Grozav), Fetița (74. Cristea), Domșa (59. Harangozó), Agbomonyi (59. Madangi).

Nyárádtői Unirea 2018: Feier – Coza, Ndiesse, Vasiu, Suslak, Istrate, Piper (74. M. Codrea), Bálint (64. Vînău), Trif (64. Dușmanu) – Oltean, Astafei.

3. liga, IX. csoport, felsőházi rájátszás 7. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Kudzsiri Metalurgistul 2-0 (2-0)

Nyárádtői labdarúgópálya. Vezették: Mădălin Marinescu (Bukarest) – Bogdan Ciocoiu (Ploiești), Gabriel Enache (Ploiești). Ellenőrök: Marian Bordean (Nagyszeben), Ciprian Mardan (Fogaras).

Nyárádtő: Bucur – Coza, Ndiesse, Vasiu, Suslak, Istrate, Vînău, Bálint, Trif, M. Codrea, Astafei. Cserék: Feier, Vomir, Simon, Boar, Radu, Dușmanu, Chiorean, Oltean, Todoran.

Kudzsir: Csapó – Dohotariu, S. Itu, Vlădia, Udrea – Șaucă, Boldea, Păcurar, Tîrla, Selagea, Domșa. Cserék: Perjeriu, Neagu, Cîrloanță, Androne, L. Itu, Tăban, Bura, Vitinha, Șuteu.

Gólszerzők: M. Codrea (24.), Astafei (45.).

3. liga, IX. csoport, alsóházi rájátszás 7. forduló: ACS Marosvásárhely – Szászrégeni Avântul 3-2 (1-1)

Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Alexandru Gornic (Arad) – Sebastian Pantea (Arad), Andreea Șușcă (Tornya). Ellenőr: Florin Hîncu (Brassó), Iosif Chirilă (Gyulafehérvár).

Gólszerzők: Gliga (18., 63.), Csíki (90+6.), illetve Roșca (37. – büntetőből), Șerbănați (56.).

Marosvásárhely: Szántó – Bărăbaș, Csíki, Dumbrăvean, Cotoi (45. Csáki), Gliga, Jorza, Moldován, Kulcsár, Veres (65. Borbély), Lupuleț (45. Caliani).

Avântul: Bucin – Truță, Enescu, Telcean, Chirilă, R. Bucur, Suciu, Şerbănaţi (71. Ghiță), Chirlejan, Roșca (80. S. Bucur), Panga.

3. liga, IX. csoport, rájátszás:

* Felsőház, 6. forduló: Gyulafehérvári CSM Unirea – Nyárádtői Unirea 2018 2-2, Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Kudzsiri Metalurgistul 2-1; 7. forduló: Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Gyulafehérvári CSM Unirea 3-1, Nyárádtői Unirea 2018 – Kudzsiri Metalurgistul 2-0.

* Alsóház, 6. forduló: CS Marosújvár – Szászrégeni CSM Avântul 2-0, Kolozsvári Sănătatea – ACS Marosvásárhely 4-2, Kolozsvári Viitorul – Gyulafehérvári CSU 3-0; 7. forduló: ACS Marosvásárhely – Szászrégeni CSM Avântul 3-2, Kolozsvári Viitorul – CS Marosújvár 2-2, Gyulafehérvári CSU – Kolozsvári Sănătatea 1-0.

4. liga, 21. forduló: Marosludas – Búzásbesenyő 9-0, Mezőrücs – Ákosfalva 3-0 (hivatalból), Marosoroszfalu – Erdőszentgyörgy 3-1, Marosvásárhelyi Atletic – Szováta 3-0, Radnót – Nyárádszereda 4-0, Marosvásárhelyi Academica Transilvania – CSM Segesvár 5-1.