A magyar labdarúgó-válogatott 2-2-es döntetlent játszott Luxemburg vendégeként a csütörtöki barátságos mérkőzésen.

Mindkét csapat támadó szellemben igyekezett kezdeni, ennek jegyében a felek már a rivális tizenhatosánál letámadták az ellenfél játékosait. Az első helyzetre nem is kellett sokat várni: a 6. percben Styles rövid hazaadására Rodrigues lecsapott, a hazai csatár elhúzta a labdát Dibusz mellett, de a kapus elkaszálta, a büntetőt pedig a sértett a kapu jobb oldalába lőtte (1-0). A magyarokat alaposan megzavarta a bekapott gól, pontatlanabbá vált a játékuk, amit az is jelzett, hogy egy újabb, hátul eladott labdából majdnem ismét eredményes volt Luxemburg. Az első igazán ígéretes magyar akcióra több mint negyedórát kellett várni, de Nagy Ádám elrontotta az utolsó passzt. A vendégek igazán az első játékrész derekán vették át az irányítást, az első kaput eltaláló lövés Gazdagtól még középre tartott, de néhány perccel később megszületett az egyenlítő találat: a 25. percben Styles labdát szerzett a jobb oldalon, középre adott, Szalai Attila pedig előrevetődve 12 méterről a jobb alsó sarokba fejelt (1-1). Ezzel a Fenerbahce védője először volt eredményes a címeres mezben. A szünetig hátralévő időben a magyar csapat többnyire meddő mezőnyfölényben futballozott, így újabb lehetőség nem alakult ki, csupán az agilisan játszó Szoboszlainak sikerült majdnem lecsapnia egy rossz hazaadásra.

A folytatásra sokkal lendületesebb és elszántabb magyar csapat futott ki a pályára, Szalai pedig majdnem megszerezte második gólját is. Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai irányító szerepkörben maradtak, és sorra vezették veszélyes támadásaikat, míg az ellenfél csak elvétve lépte át a félpályát. A vendégszurkolók által éltetett olasz szakember hármas cserével próbálta frissíteni együttesét, amely az új felállásban is kezdeményezőbb volt riválisánál, sőt, éppen két becserélt játékosa hozta össze a második magyar gólt: a 67. percben Kerkez bal oldali beadására nagyszerű ütemben érkezett Németh, aki 5 méterről a bal sarokba lőtt (1-2). A magyar öröm bő tíz percig tartott, mert a hazaiak jószerivel a második félidei első komolyabb akciójukból egyenlítettek: a 78. percben Curci nagyszerű labdát kapott az ötös jobb sarkán, egy csellel elfektette Orbánt, majd lapos lövését Lang már csak beljebb segíteni tudta (2-2). Ez alaposan megzavarta a magyarokat, és fellelkesítette a luxemburgiakat, egy ízben Dibusznak bravúrosan kellett hárítania, hogy ne kerüljön ismét hátrányba a válogatott, amely az utolsó percekre ugyan rendezte a sorait, azonban már nem maradt ideje arra, hogy megszerezze a győztes gólt.

A második magyar gólt szerző Németh András (j) ünnepel csapattársaival
  Fotó: MTI/Kovács Tamás

Mestermérleg

* Marco Rossi (Magyarország): „Nem vagyok boldog természetesen, de jó úton vagyunk, sokat fejlődött a válogatott az elmúlt években. Ezúttal a nagyobb koncentráció hiányzott ahhoz, hogy döntetlen helyett nyerjünk. Hibából kaptuk az első gólt, de ez is a futball része. A hozzáállással nem volt baj, jól reagált a csapat arra, hogy hátrányba került, átvette az irányítást, de az átlagosnál többet hibáztunk, így viszont nem tudtunk nyerni. Nem vagyunk olyan fenomenálisak, mint az olaszok, a németek, az angolok vagy éppen a franciák, így amikor ennyi hiba csúszik a játékunkba, akkor még ki is kaphatunk az ilyen mérkőzéseken, a hajrában, már 2-2-nél Dibusznak hatalmasat kellett védenie, s így sikerült elkerülni a vereséget. Alázatosnak kell lennünk, mert Bulgária, Montenegró és Litvánia ellen sem lesz könnyű az Eb-selejtezőkön. Mindkét újoncunkkal elégedett vagyok, Baráth Péter és a gólszerző Németh András is hozta, amit elvártunk tőlük. Utóbbinak szerintem minden képessége megvan, hogy gólokat szerezzen, és ezt most még úgy is meg tudta mutatni, hogy nincs a legjobb állapotban, tekintve, hogy keveset játszik a klubjában.”

* Luc Holtz (Luxemburg): „A játékkal és az eredménnyel is elégedett vagyok.”

Barátságos labdarúgó-mérkőzés: Luxemburg – Magyarország 2-2 (1-1).

Luxembourg, 3571 néző, vezette: Jonathan Lardot (belga).

Gólszerzők: Rodrigues (7., 11-esből), Curci (78.), illetve Szalai A. (25.), Németh A. (67.).

Sárga lap: Barreiro (25.), illetve Dibusz (6.), Nagy Zs. (34.), Styles (85.).

Luxemburg: Moris (46. Schon) – Jans, Mahmutovic, Olesen (46. Thill) – Bohnert, Da. Sinani, Barreiro, Pinto – Borges Sanches (71. Curci), Rodrigues (90+1. Rupil) – De. Sinani (59. Lohei).

Magyarország: Dibusz – Lang, Orbán, Szalai A. – Fiola (78. Botka), Nagy Á. (78. Baráth P.), Styles, Nagy Zs. (57. Kerkez) – Szoboszlai (87. Kalmár), Gazdag (57. Sallai) – Ádám (57. Németh A.).