Románia labdarúgó-válogatottja gól nélküli döntetlenre játszott Koszovó  otthonában péntek este, a 2024-es Európa-bajnokság I selejtezőcsoportjában.

A mélytalajú, vizes pályán Románia fontos pontot szerzett. A mérkőzés legjobbja Horațiu Moldovan kapus volt.

Az Edward Iordănescu irányította alakulat elég jól kezdte a mérkőzést, és az első 20 percben fölényben játszott, de aztán a házigazdák lassanként átvették az irányítást, és elkezdték nyomás alá helyezni Románia kapuját. Pușcaș a 8. percben szorongatott helyzetben nem tudott kapura lőni Manea beadásából, majd némi tapogatózás után a házigazdák is veszélyeztettek: a 28. percben Celina 20 méterről a kapu fölé lőtt. A 35. percben Moldovan remek védést mutatott be, Muslija hosszú sarokra tartó lövését mentette, majd Muriqi fejelt a kapu mellé (36.). Az első félidő végén Romániának két jó lehetősége is volt, előbb Coman lőtt mellé (39.), majd Man 16 méterről nem találta el a kaput (45+1.).

A félidő hajrájában Koszovó megszerezhette volna a vezetést, de Moldovan bravúrral hárította Celina 20 méteres lövését (45+3.).

A második félidőben Aliti blokkolt egy beívelést a koszovói kapu előterében (50.), Man pedig fölélőtt. Moldovan az 58. percben ismét szenzációsan avatkozott be, amikor Vojvoda tört be, és 12 méterről lőtt, de a Rapid kapusa hárított. Stanciu is szerencsét próbált, de mintegy 25 méterről mellé-küldte (61.). A 69. percben Koszovó gólt szerzett Zhegrova révén, Celina keresztlabdájából fejelt az alsó sarokba, de a találatot később a videóbíró jelzése alapján érvénytelenítették, mert Celina lesen állt, mielőtt a labdát kapta volna. A végéig mindkét csapat igyekezett betalálni, a két kapunál felváltva zajlottak az akciók. Sorescu 25 méterről jól lőtt, de a kapus hárított (76.). A 78. percben Zhegrova következett, aki 22 méterről lőtt, és Moldovan volt a soros védő. Băluță kétszer is lőtt távolról (83., 89.), az első alkalommal a kapus megfogta a labdát, a második alkalommal pedig célt tévesztett.

Koszovó a 90+2. percben újabb nagy lehetőséget hagyott ki, amikor Muriqi 8 méterről a kapu fölé lőtt.

A mérkőzés utolsó említésre méltó lehetőségét Sorescu (90+5.) adta, 20 méteres lövését Muric hárította.

Labdabirtoklás tekintetében Koszovó uralta a mérkőzést (55%-45% ), de Románia több kapura lövést jegyzett (15-10), és a szögletarányt (8:3) tekintve is jobb volt ellenfelénél.

Románia három mérkőzés után is veretlen maradt, két győzelmet és egy döntetlent számlál, míg Koszovónak három pontja van.

Románia a következő mérkőzését ma 21.45 órai kezdettel játssza, idegenben, Svájc ellen, Luzernben.

Labdarúgó-Eb-selejtező, I csoport: Koszovó – Románia 0-0.

Pristina, Fadil Vokrri Stadion, vezette: Danny Makkelie (holland).

Koszovó: Muric – Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Paqarada – Fazliji, Dresevic (73. Kryeziu) – Rashica (46. E. Zhegrova), Celina, Muslija (82. Topalli) – Muriqi.

Románia: Moldovan – Manea, Drăgușin, Burcă, Camora (23. Sorescu) – Băluță, Marius Marin, Stanciu (86. Ianis Hagi) – Man (61. Moruțan), Pușcaș (86. Alibec), Coman (62. Mihăilă).

Sárga lap: Dresevic (50.), Kryesio (86.), illetve Pușcaș (81.)