A címvédő Real Madrid hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Manchester Cityvel a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának keddi első felvonásán.

A Real Madrid vezetőedzőjének, Carlo Ancelottinak ez volt karrierje 190. mérkőzése a sorozatban, amivel beérte a BL-örökranglista élén a Manchester United legendás trénerét, Sir Alex Fergusont.

Az első félidőben a Manchester City nagy fölényben futballozott, Josep Guardiola együttese közel 70 százalékban birtokolta a labdát, Thibaut Courtois, a madridiak kapusa pedig többször is remekül védett. Ennek ellenére madridi vezetéssel tértek pihenőre a csapatok, az egyetlen, kaput eltaláló hazai próbálkozásból ugyanis előnybe került a címvédő: a 36. percben Vinícius Júnior kapott labdát 20 méterre a vendégek kapujától, majd középről kilőtte a jobb felső sarkot (1-0).

Szünet után is sokat támadott a City, immár az egyenlítő találatért, amely némileg hasonlított a házigazdák góljára: a 67. percben Camavinga rossz passzát Rodri lefülelte a madridi térfél közepén, majd Gündogan készítette le lövésre, az érkező De Bruyne pedig nagy erővel, 20 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-1).

A hátramaradt több mint 20 percben újabb gól nem született, így döntetlen állásról folytatódhat a párharc, amelynek visszavágóját jövő szerdán Manchesterben rendezik.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés: Real Madrid (spanyol) – Manchester City (angol) 1-1 (1-0).

Madrid, 63.485 néző, vezette: Artur Dias (portugál).

Gólszerzők: Vinícius Júnior (36.), illetve De Bruyne (67.).

Sárga lap: Kroos (45+3.), Camavinga (79.), illetve Gündogan (71.), Bernardo Silva (86.).

Real Madrid: Courtois – Carvajal, Rüdiger, Alaba, Camavinga – Valverde, Kross (84.

Tchouameni), Modric (87. Nacho) – Rodrygo (81. Asensio), Benzema, Vinícius Júnior.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Ruben Días, Akanji – De Bruyne, Gündogan, Rodri – Bernardo Silva, Haaland, Grealish.