A Sepsi OSK labdarúgócsapat negyedik alkalommal találkozott a FCSB-vel a Szuperligának ebben az idényében, és negyedszer szenvedett vereséget – bár mezőnyben nem volt alárendeltje a bukarestieknek sem a korábbi meccseken, sem most. A kapura azonban minden mérkőzésen a bukarestiek voltak veszélyesebbek – most is. Ismételjük önmagunkat, de a találkozó ezúttal is fejben dőlt el. Az OSK próbálkozott, de érződött, hogy nem nekik, hanem a FCSB-nek sokkal fontosabb a győzelem, és noha egy adott pillanatban úgy tűnhetett, hogy akár a szentgyörgyi győzelemre is van esély, valójában a házigazdák sikere nem forgott veszélyben.

A mérkőzés nehezen bontakozott ki, az első kapujelenetet a 14. percben jegyezhettük, amikor Miculescu fejesét a bal alsóból ütötte ki Niczuly. Aztán az OSK percei következtek. A 17. percben Rondón késlekedett, és Târnovanu zárni tudta a szöget. A bukaresti kapus egy perccel később aztán kétszer is bravúrral védett, majd Šafranko csúnyán fölé lőtte. A 22. percben Ștefănescu jó pozícióból leadott lövése szögletre pattant. A 28. percben váratlanul vezetéshez jutott a FCSB: Ciobotariu szabálytalankodott teljesen fölöslegesen a bal oldalon, Coman beadását pedig Miculescu védhetetlenül fejelte a kapufa mellett a hálóba (1-0). Előtte ugyan Tamm fellökte Bălașát, de a videóbírók úgy gondolhatták, nagyobb szája van Gigi Becalinak, mint Diószegi Lászlónak, és nem avatkoztak közbe.

A gól után kétszer is növelhette volna az előnyét a szünetig a FCSB. A 32. percben Ispas adta röviden haza, Sorescu csapott rá a labdára, elhúzta Niczuly mellett is, de elveszítette az egyensúlyát. Nem volt büntető, mert Niczuly időben visszahúzta a kezét. A 45+2. percben viszont már tizenegyest ítélt Marcel Bîrsan, ugyanazzal a két főszereplővel egy gyors ellentámadás végén, ám Niczuly ezúttal valóban szabálytalan volt. Ugyanő javított azonban, és kiütötte Radunović büntetőjét.

A második félidő nyugisan indult, az OSK passzolgatott, de valahogy sehogy sem jött össze a döntő passz, míg a FCSB kivárt. Igaz, egy játékvezetői hiba (Ciobotariu szabályosan szerelte Ovidiu Popescut, utóbbi meg előtte szabálytalanul szerzett labdát) nagy lehetőséget teremtett Comannak, akinek 16 méteres szabadrúgása a keresztlécen csattant. Két perccel később pedig váratlanul egyenlített az OSK: Šafranko fejjel az alig beállt Tudorie elé tolta a labdát, akinek az első lövése kijött Târnovanuról, de a kipattanót be tudta pöckölni a másik kapufa mellől (1-1). Ez nagy lendületet adott a vendégeknek, és a következő percekben Šafranko próbálkozott ollózással, de nem találta el a labdát, majd Matei tört be a bal oldalon, ám a labdája elsuhant a gólvonallal párhuzamosan.

Elég volt azonban két középpályán elveszített labda, hogy a FCSB kétszer is betaláljon: a 74. percben Ov. Popescu kapta lövőpozícióban 16 méterre a labdát, lapos lövését pedig Niczuly későn látta meg (2-1), míg a 79. percben Coman tört be a bal oldalon, és lapos beadását Cordea bekanalazta az ötösről (3-1).

A meccs már ekkor eldőlt, bár még volt egy-egy lehetőség. A 85. percben Tudorie közeli lövése pattant le, a 90. percben pedig Șut elől szabadított fel Ňinaj az utolsó pillanatban.

Pénteken a Sepsi OSK ismét Bukarestbe utazik, amikor a Rapid 1923 vendége lesz. Ezúttal mindkét csapat számára csakis a presztízs a tét, a giulești-iek pedig bizonyosan nagyon motiváltak lesznek, miután hetet kaptak a FCV Farultól.

Fotó: a FCSB közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, felsőház, 7. forduló: Bukaresti FCSB – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3-1 (1-0).

Bukarest, Nemzeti Aréna. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest) – Sebastian Gheorghe (Suceava), Radu Ghinguleac (Bukarest). Tartalék: Cătălin Buși (Rm. Vâlcea). Ellenőr: Corneliu Fecioru (Bukarest). Videóbíró: Ovidiu Hațegan (Arad). Segéd-videóbíró: Marius Badea (Rm. Vâlcea).

Gólszerzők: Miculescu (28.), Ov. Popescu (74.), Cordea (79.), illetve Tudorie (67.).

Sárga lap: Radunović (31.), Șut (55.), illetve Bălașa (21.), Niczuly (45+2.), Ciobotariu (63.).

FCSB: Târnovanu – Pantea (72. Cordea), Dawa, Tamm, Radunović, Ov. Popescu, Șut, Olaru, Sorescu, Miculescu (60. Oct. Popescu), Coman (83. Cristea).

Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Bălașa, Ňinaj, Ispas, Rodriguez, Păun (66. Papa), Matei (85. Varga), Ștefănescu, Šafranko (90+2. Nistor), Rondón (66. Tudorie).

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 7. forduló: Bukaresti FCSB – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3-1.
* Szuperliga, alsóházi rájátszás, 7. forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – Universitatea 1948 Craiova 0-0, Campionii FC Argeș Pitești – Aradi UTA 2-2.

Pécsi döntetlenjével még nem jutott fel az MTK

A második helyen álló MTK Budapest gól nélküli döntetlent játszott a Pécsi MFC vendégeként a magyar labdarúgó NB II 36. fordulójának hétfői zárómérkőzésén, így matematikailag továbbra sem biztosította be a feljutását.
A fővárosi klub a harmadik Ajka vasárnapi vereségének köszönhetően így is hatpontosra növelte előnyét két körrel a bajnokság vége előtt, gólkülönbsége pedig 23-mal jobb közvetlen riválisánál, azaz az élvonalba kerülése szinte biztosra vehető, de matematikailag még nem dőlt el.
A mostani pontosztozkodással mindkét csapat rossz sorozata folytatódott: az MTK hat, míg a Pécs tíz kör óta nyeretlen.
NB II, 36. forduló: Pécsi MFC – MTK Budapest 0-0. Az élcsoport: 1. (már bajnok és élvonalba jutott) DVTK 81 pont, 2. MTK Budapest 68, 3. Ajka 62.