2019. november 21., csütörtök

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Kétgólos hátrányból felállva nyert a női vízilabda-válogatott az olimpiai bajnok Hollandia ellen, így két mérkőzés után százszázalékosan vezette csoportját, s vasárnap este a hasonlóan veretlen oroszokkal csoportdöntőt játszott.

Kétgólos hátrányból felállva nyert a női vízilabda-válogatott az olimpiai bajnok Hollandia ellen, így két mérkőzés után százszázalékosan vezette csoportját, s vasárnap este a hasonlóan veretlen oroszokkal csoportdöntőt játszott. A mérkőzés elején ugyancsak kétgólos hátrányba került Merész András együttese, majd fokozatosan loholt az eredmény után a csapat. Végül maradt az orosz előny, így a magyar válogatott negyeddöntőre kényszerül, mégpedig a B csoport harmadik helyezettje, Spanyolország ellen.

A másik csoportban a görögök végeztek az élen, s egyből az elődöntőbe kerültek, az olaszok pedig másodikként a házigazda hollandokkal játszanak a négy közé jutásért.

Eredmények:

A csoport:

Nagy-Britannia – MAGYARORSZÁG 9-19 (1-4, 3-4, 3-7, 2-4)

Hollandia – Oroszország 10-11 (2-3, 5-3, 2-2, 1-3)

Oroszország – Nagy-Britannia 15-10 (6-2, 3-2, 1-3, 5-3)

MAGYARORSZÁG – Hollandia 9-8 (4-4, 1-1, 1-3, 3-0)

Hollandia – Nagy-Britannia 12-6 (1-2, 5-3, 4-1, 2-0)

MAGYARORSZÁG – Oroszország 9-12 (1-3, 5-4, 1-3, 2-2)

A csoport végeredménye: 1. Oroszország 9 pont, 2. MAGYARORSZÁG 6, 3. Hollandia 3, 4. Nagy-Britannia 0.

B csoport:

Spanyolország – Németország 22-12 (7-3, 3-3, 7-4, 5-2)

Görögország – Olaszország 10-9 (2-2, 2-0, 3-3, 3-4)

Olaszország – Spanyolország 15-11 (4-3, 4-1, 3-3, 4-4)

Németország – Görögország 6-12 (2-3, 1-3, 1-3, 2-3)

Németország – Olaszország 18-12 (4-3, 7-3, 4-3, 3-3)

Görögország – Spanyolország 8-6 (3-0, 0-3, 3-1, 2-2)

A csoport végeredménye: 1. Görögország 9 pont, 2. Olaszország 6, 3. Spanyolország 3, 4. Németország 0.

Menetrend:

január 24., kedd, elődöntőbe jutásért:

MAGYARORSZÁG – Spanyolország (román idő szerint 20 órától)

Olaszország – Hollandia

7. helyért: Nagy-Britannia – Németország

Elődöntő:

január 26., csütörtök:

Görögország – MAGYARORSZÁG/Spanyolország (19 órától)

Oroszország – Olaszország/Hollandia

5. helyért: a keddi elődöntőbe kerülésért játszott két mérkőzés vesztese

január 28., szombat:

3. helyért (15:15-től)

döntő (17 órától)