A munkaügyi minisztérium előtt tüntetnek
2018-02-19 16:28:49
- Mediafax
Az Oktatási Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI) hétfőn bejelentette: szerdán 13–15 és csütörtökön 10–14 óra között tüntet a munkaügyi minisztérium előtt.
Az Oktatási Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI) hétfőn bejelentette: szerdán 13–15 és csütörtökön 10–14 óra között tüntet a munkaügyi minisztérium előtt. A szakszervezeti tömb a bérek miatt elégedetlen.
A döntést azt követően hozták meg, hogy az FSLI több levelet is küldött az oktatási rendszer problémái kapcsán a munkaügyi minisztériumnak, a pénzügyminisztériumnak, az oktatási tárcának, illetve a kormánynak.
„Felhívjuk a kormány figyelmét, hogy az oktatásban dolgozók igen elégedetlenek, és a gondok megoldását célzó társadalmi párbeszéd hiánya az egész országra kiterjedő tüntetéshullámot vonhat maga után” – áll az FSLI hétfői, a Mediafaxnak is eljuttatott közleményében.
Az FSLI kéri a kormányt, módosítsa a 2018/3-as számú, bizonyos adóügyi változásokról szóló sürgősségi kormányrendeletet, amellyel a szakszervezet szerint több ezer betegszabadságon lévő tanügyi dolgozó jelentős összegeket veszít a fizetéséből.
„Az FSLI felkéri a kormányt, tárgyalja újra a 2017/153-as számú kerettörvényt, amellyel megállapításra került, hogy a legmagasabb és a legalacsonyabb állami fizetés egymással 1/12 arányban áll. Az oktatói személyzet az 1,67 és a 2,76 között van, a bértábla alsó harmadában. Hozzátesszük, hogy a 2018. január elsejétől érvénybe lépett emelés még az infláció arányát sem fedezi, aminek következtében az oktatói személyzet életszínvonala egyre alacsonyabb” – áll a közleményben.
A szakszervezet szerint ugyanakkor a kerettörvény sürgősségi módosítása diszkriminációt okozott mind a közalkalmazottak, mind az oktatásban dolgozók között, olyan helyzetek is előfordultak, amikor a szakképzetlen oktató többet keres, mint az I. vagy II. fokozatú szakképzett pedagógus. Emellett a szakszervezeti tagok kérik a munkaügyi tárcát, módosítsa a nyugdíjtörvényt úgy, hogy a pedagógusok három évvel a standard nyugdíjkorhatár betöltése előtt visszavonulhassanak.
„Az idegi és pszichikai igénybevétel, illetve az egészségügyi problémák, amelyek miatt kollégáink nem tudják normális körülmények között végezni a tevékenységüket az osztályteremben, megkövetelik az ennek a szakmának megfelelő törvényi keret létrehozását” – zárja közleményét a tanügyi szakszervezet.