Új, érdekes és gazdag tárlat nyílt kedd délután a Kultúrpalota földszinti galériáiban.
Új, érdekes és gazdag tárlat nyílt kedd délután a Kultúrpalota földszinti galériáiban. A Képzőművészek Szövetségének kiállítótermeiben a kortárs román festészet jeles képviselője, Angela Tomaselli alkotásait, illetve a szászhermányi Factum 2015 alkotótáborban részt vevő közel húsz festőművész, valamint keramikus munkáit, a dr. Nicolae Ioan Vrâncean műgyűjteményének részét képező alkotásokat láthatja a közönség.
A kettős tárlat megnyitóünnepségén elsőként Mana Bucur szólt a megjelentekhez, mint mondta, a dr. Vrâncean által szervezett szászhermányi táborban először mozaikokat készítettek, de az évek során a festőművészek is otthonra találtak ott, az eredmény pedig kézzelfogható, megcsodálható – a hazai kortárs képzőművészet jeles képviselői állítottak ki a Kultúrpalotában.
A tárlatot Nagy Miklós Kund méltatta. Aki szerint igen értékes és fontos gyűjtemény darabjait láthatják az érdeklődők.
– Gazdag kollekcióról van szó, ez esetben 36 művész munkáit láthatjuk Marosvásárhelyen. A galéria felső termeiben 46 alkotást csodálhatunk meg: Angela Tomaselli festőművész a világ szinte minden táján megfordult, sok fontos képzőművészeti központban kiállított, Marosvásárhelyen először láthatjuk festményeit. A művésznő képei egyaránt mutatnak erős férfias és nőies jegyeket, visszatükrözik a realitást és közvetítenek női érzelmeket. Ugyanakkor álmok és képzeletbeli világok is jellemzik őket. A táborban született munkák alkotói a mai romániai képzőművészeti élet élvonalához tartoznak, és öröm mindannyiunk számára, hogy a mai világban is élnek mecénások, akik pártolják, segítik a művészeket, a művészetet.
Dr. Nicolae Vrâncean elárulta: szakmai értelemben nincsen köze a képzőművészethez. – Ügyvéd vagyok, de nagyon szeretem a művészeteket. Marosvásárhelyre mindig is csodálattal tekintettem, és külön örömöt jelent számomra, hogy a Kultúrpalotában állíthatom ki gyűjteményem egy részét. Ha ma is olyan nagyszerű művészetpártoló polgármesterek élnének, mint dr. Bernády György, aki felépítette ezt a gyönyörű épületet, akkor a kulturális, képzőművészeti élet képviselői is sokkal jobb körülmények között élhetnének, alkothatnának. 2002 óta szervezem a szászhermányi alkotótábort, eleinte szobrászok, majd mozaikkészítők, végül festőművészek számára is. A gyűjtemény első látásra nagyon heterogénnek tűnhet, mégis harmonikus, a kollekció reprezentatív darabjait hoztam el Marosvásárhelyre – mondta a műgyűjtő, majd a kiállított munkákat, azok alkotóit, illetve a tábor történetét ismertette a kedd délutáni tárlatnyitón.
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató