2024. september 17., Tuesday

Nyárádgálfalván

Múlt vasárnap a  második fordulót játszották a Maros megyei 5. ligában, az 1. csoportban pedig szinte minden mérkőzésen a „papírforma” szerint alakultak az eredmények. Nyárádgálfalvának sem okozott különösebb gondot az ugyancsak jól játszó Déda legyűrése.

A hazaiak rögtön az elején kezükbe vették a mérkőzés irányítását, Kovács már a 3. percben sarokrúgásból a „pipát” találta el, de a 7. percben góllá ért a támadás: Kovácsot buktatták a kapu előtt a vendégek, a megítélt büntetőt Gáspár A. értékesítette (1-0). Egy rögtön következő támadás során ugyancsak Kovács tört kapura, a hálóőrt is kicselezte, de Pop L. az utolsó pillanatban menteni tudott.

Fotó: Gligor Róbert László

Ahogy felszusszantak a vendégek, sikerült is kiegyenlíteniük, kihasználva a védők hibáját, Bunuș F. közelről belőtte a lasztit (1-1), de a hazaiak nem hagyták ezt „szó” nélkül, és tíz perc múlva ismét átvették a vezetést: Kovács egy 17 méteres szabadrúgásból a hosszú sarokba csavarta a játékszert (2-1). A kiegyenlített játék során a házigazdák újabb helyzetet jegyezhettek, egy jó összjáték után azonban Keresztesi lövését Pașcan kitolta a léc alól, a szünet előtt pedig a vendégek kerültek helyzetbe, ám Albu szabadrúgását Pop R. közelről a  kapu mellé továbbította.

A második játékrész kezdetén ismét a házigazdák vették a kezükbe a játék irányítását, és növelni tudták előnyüket, Keresztesi sarokrúgását a védelem háta mögött Kovács a hálóba pöckölte (3-1), s a vendégek még fel sem ocsúdtak, ismét zörgött a hálójuk: Pașcan tétlenül szemlélte, amint Takács távoli szabadrúgásából a labda a hálóban köt ki (4-1). A hideg zuhany azonban felrázta a dédaiakat, s az egy pillanatra lazító hazai védelem hibáját kihasználva közelről Pop R. révén rögtön szépíteni tudtak (4-2). A hazaiak Takács révén még egyszer helyzetbe kerültek, de közeli lövése elkerülte a vendégek kapuját, míg az utolsó negyedórában a dédaiak uralták a játékot, ám hiába ostromozták a hazai védelmet, nem sikerült azt feltörni: Bunuș F. 35 méteres szabadrúgása a léc fölött szállt el, ugyanúgy Pop L. és Moldovan H. próbálkozása is.

Megérdemelt második győzelmével Nyárádgálfalva dobogós helyet foglal el, de a következő fordulóban nehéz mérkőzése lesz, az élen álló Harasztkerék vendégeként lép pályára.

5. liga, 1. csoport, 2. forduló: Nyárádgálfalvi Törekvés – Dédai SE 4-2 (2-1).

Nyárádgálfalva, mintegy 80 néző. Vezette: Șorodoc Florin, Ormenișan Carlos, Ceontea David (Marosvásárhely).

Nyárádgálfalva: Borbély (73. Ilyés) – Szövérfi (23. Magó), Gáspár T. (68. Aszalos), Szőcs, Kovács, Gáspár A., Molnár (72. Farkas), Keresztesi, Szász, Kása, Török (46. Takács).

Déda: Pașcan (77. Moldovan H.) – Bunuș G. (Secelean 46.), Pop L., Moldovan S. (46. Cazan), Albu, Rotund, Șandru (46. Buculeu), Moldovan C., Florea, Bunuș F., Pop R.

Gólszerzők: Gáspár A.(7.), Kovács (23., 70.), Takács (75., illetve Bunus F. (15.), Pop R. (76.)

Sárga lap: Gáspár, Takács, Aszalós, illetve Pop, Cazan, Secelean.