Az Európa-bajnokságra készülő magyar női kosárlabda-válogatott szombaton meglepetésre 77:65-re legyőzte Spanyolországot Sopronban. Előzőleg, pénteken remek helytállással csak 65:63-ra kapott ki a szlovéniai kontinenstorna egyik favoritjaként emlegetett ibériai csapattól.

Az elmúlt 13 évben három vb-medált gyűjtött ellenfél szombaton 12-6-tal kezdett, majd a második negyedben az egy nappal korábban 21 pontot szóró Alba Torrens révén nyolc ponttal ellépett (13-21). A hazaiak azonban a honosított Goree Cyesha kosaraival felzárkóztak, kétszer is sikerült egyenlíteni, de a vezetést nem tudták átvenni. A nagyszünetben 35-36 volt az állás.

Fordulás után először kerültek előnybe a magyarok, majd kellemes meglepetésre egy 20-10-es rohamot mutattak be, ekkor Goree és Kiss Virág is 12-12 pontnál tartott. A 60-48-ról induló zárószakaszban már 19 ponttal is elhúzott a Székely-gárda (75-56), amely az Eb-felkészülés egyik legnagyobb szenzációját szolgáltatta az elmúlt öt kontinenstornából hármat megnyerő spanyolok sima megverésével.

A magyar válogatott hétfőn elutazott Ljubljanába, ahol csütörtökön a szlovákok ellen kezdi meg szereplését az Európa-bajnokságon.

Lelik Réka (j), a magyar és Laura Gil (b), a spanyol válogatott játékosa

Fotó: MTI/Katona Tibor

Spanyol döntős Hanga Ádám a Real Madriddal

Hanga Ádám csapata, a Real Madrid bejutott  a spanyol kosárlabda-bajnokság döntőjébe.

A címvédő és Euroliga-győztes együttes meglepetésre vereséggel kezdte a Joventut Badalona elleni párharcot, de az ugyancsak hazai pályán rendezett második mérkőzést már megnyerte. Következett a rivális otthonában szervezett két meccs, amelyből az elsőn szombaton a Real 83:73-ra diadalmaskodott, így 2-1-es előnybe került az egyik fél harmadik sikeréig tartó csatában. Hanga Ádám szombaton is kezdőként lépett pályára, és 13 perc alatt 5 pontot dobott.

A párharc negyedik mérkőzésén, ugyancsak Badalonában, hétfőn a fővárosi együttes újra legyűrte ellenfelét, ezúttal magasbiztosabban, az eredmény 73:94, összesítésben pedig 3-1. A madridiak magyar válogatott játékosa 15 percet játszott, és hat pontot dobott.

A másik ágon a Barcelona 2-1-re vezet az Unicaja ellen, itt a negyedik meccset tegnap, lapzárta után rendezték meg.

A spanyol bajnokság mérkőzéseit a SportExtra televízió élőben közvetíti.