A magyar futsalválogatott szétlövés után alulmaradt a belga csapattal szemben hétfőn a világbajnoki pótselejtező berettyóújfalui visszavágóján, így nem jutott tovább az elitkörbe.

Turzó József együttese múlt szerdán, a párharc első mérkőzésén 2-1-re kikapott Roosdaalban, akkor a magyar gólt Dróth Zoltán szerezte.

A berettyóújfalui visszavágón a kilencedik percben előnybe kerültek a vendégek, majd alig másfél perccel később ismét betaláltak. A hazai együttes rákapcsolt, Pál Patrik egy pontrúgás után látványos kapáslövéssel szépített, majd a szünet előtt egy szerencsés öngóllal egyenlített.

Fordulás után kevesebb lehetőség adódott a kapuk előtt, és ezek is rendre kimaradtak, mígnem egy kavarodás végén a csapatkapitány Dróth lőtt a hálóba. Mivel összesítésben 4-4-gyel ért véget a rendes játékidő, jöhetett a kétszer ötperces hosszabbítás, a második ráadás elején Hajmási Milán volt eredményes. Az ellenfél lehozta kapusát, hogy több emberrel támadhasson, s a húzás bejött, Rahou ismét betalált. A hajrában Pál tízméterese a kapufán csattant, így végül a büntetőpárbajra maradt a döntés.

A szétlövésben a vendégek egy, a magyarok viszont két büntetőt hagytak ki, így az ellenfél jutott a selejtezősorozat legjobb húsz csapata közé.

A 12 selejtezős csoportból az elsők mellett a négy legjobb második egyenes ágon továbbjutott az

elitkörbe, a magyarok pótselejtezőn harcolhatták volna ezt ki. Húsz csapat maradt versenyben a következő szakaszra, amelyben öt négycsapatos csoportot alakítanak ki. A csoportgyőztesek kijutnak a 2024-es vb-re, a négy legjobb második pedig rájátszásban dönt majd a maradék két európai helyről.

* Futsal vb-pótselejtező az elitkörbe jutásért, visszavágó: Magyarország – Belgium 4-3 (2-2, 3-2, 3-2) – szétlövéssel 3-4. Továbbjutott: Belgium. Gólszerzők: Pál (17.), Grello (18. – öngól), Dróth (37.), Hajmási (46.), illetve Sababti (9.), Rahou (10., 48.).
* Labdarúgó Szuperliga, felsőházi rájátszás, 4. forduló: Bukaresti FCSB – Konstancai FCV Farul 2-1. Az élcsoport: 1. FCV Farul 39 pont, 2. Kolozsvári CFR 1907 38, 3. FCSB 37.
* Labdarúgó Szuperliga, alsóházi rájátszás, 4. forduló: CFC Argeș Pitești – Chindia Târgoviște 1-0. Az állás: 1. FC Universitatea 1948 Craiova 27 pont, ...7. Chindia 19, 8. UTA 18, 9. CFC Argeș 17, 10. Mioveni 11.
* Labdarúgó NB II, 32. forduló: Diósgyőri VTK – Credobus Mosonmagyaróvár 1-1. Az élcsoport: 1. Diósgyőri VTK 71 pont, 2. MTK Budapest 66, 3. FC Ajka 58.

Mestermérleg

* Turzó József: „Sajnos, a döntés a büntetőpárbajra maradt, amiből mi jöttünk ki rosszul. Nehéz szavakat találni, nagyon csalódott vagyok, mert háromgólos hátrányból jöttünk vissza, a fiúk tényleg mindent megtettek, csúsztak-másztak, úgyhogy büszke vagyok rájuk. De elkövettünk egy-egy olyan hibát, amin elúszott a párharc. A csapat mentalitása nagyon jó, a fiatalok szintén helytálltak, az együttest tovább kell építeni, mert ennek a válogatottnak van jövője.”

Alasztics Marcell kapus (b, lent) és Rábl János (b, fent), valamint Ibrahim Adnane, a belga válogatott játékosa a 2024-es futsal-világbajnokság európai pótselejtezőjének visszavágóján játszott Magyarország – Belgium mérkőzésen a berettyóújfalui Pálfi István rendezvénycsarnokban 2023. április 17-én.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt.