A MOL Fehérvár FC a bosnyák Kenan Kodro két góljával 2-1-re legyőzte a vendég Mezőkövesd Zsóry FC gárdáját szombaton, a magyar labdarúgó NB I 8. fordulójában.

A szezont rosszul kezdő csapatok mérkőztek Székesfehérváron: a forduló előtt a Fehérvár a 9., a Mezőkövesd a 10. helyen állt, utóbbi el is küldte Supka Attila vezetőedzőt, aki helyett megbízott vezetőedzőként Híres Gábor irányította a csapatot. A meccs eleje kiegyenlített játékot hozott, a Vidinek volt egy les miatt érvénytelenített gólja, míg a vendégeknek néhány veszélyes fejesük. A félidő közepén Kodro megszerezte a vezetést a fehérváriaknak, a szünetig a Mezőkövesdnek erre nem volt válasza.

Nem úgy a fordulást követően, amikor néhány perc után Stefan Drazic kiegyenlített. A góltól megélénkült a vendégek játéka, a Fehérvár pedig megzavarodott. A hajrához közeledve szerkezetet váltott a hazai csapat, jöttek a helyzetek is, amelyek közül egyet Kodro értékesített, és ezzel beállította a végeredményt.

Győzelmével a Fehérvár – egy meccsel kevesebbet játszva – fellépett a tabella 7. helyére, a Mezőkövesd maradt tizedik.

Fotó: a Fehérvár FC honlapja

NB I, 8. forduló: MOL Fehérvár FC – Mezőkövesd Zsóry FC 2-1 (1-0)

MOL Aréna Sóstó, 2376 néző, vezette: Bogár.

Gólszerzők: Kodro (25., 81.), illetve Drazic (49.).

Sárga lap: Stopira (9.), Serafimov (18.), Kastrati II. (40.), illetve Karnyickij (4.), Pillár (23.).

MOL Fehérvár FC: Kovács D. – Nego, Serafimov, Larsen, Stopira, Hangya (70. Zivzivadze) – Rúben Pinto, Pokorny (63. Lednyev) – Kastrati II., Kodro (88. Makarenko), Dárdai P. (88. Heister).

Mezőkövesd Zsóry FC: Piscitelli – Kállai K. (46. Kállai Z.), Pillár, Lukic, Schmiedl (87. Molnár G.) – Vajda S., Karnyickij (90. Selmani), Nagy G., Besirovic, Cseri – Drazic (79. Bobál G.).

* NB I, 8. forduló: Paksi FC – Debreceni VSC 1-0, Budapest Honvéd – Kecskeméti TE 0-0, MOL Fehérvár FC – Mezőkövesd Zsóry FC 2-1.

* NB II, 7. forduló: Gyirmót FC Győr – Diósgyőri VTK 1-2. Az élcsoport: 1. MTK Budapest 19 pont, 2. Kazincbarcika 15, 3. Gyirmót 13.