Kirándultak egyet Galacra

Ne tévesszen meg senkit a viszonylag tisztességes különbségnek tűnő, nyolcpontos vereség, a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabda-csapata gyalázatosan gyatra teljesítményt nyújtott Galacon, ahová állítólag azért utazott, hogy az alsóház első helyéért harcoljon. Azonban csak a házigazdák küzdöttek, a marosvásárhelyiek inkább kirándulni utaztak a Duna-parti városba.

Borzalmasan kezdett a CSM, már az első támadásnál kivették Person kezéből a labdát a hazaiak, aztán egymást követték a válogatott butaságok: labdakezelési hiányosságok, ellenfélnek vagy a pályán kívülre adott passzok, és csak a végén említjük a palánk alól kihagyott dobásokat, mert oda ritkán jutottak. Eközben védelemben elképesztően lagymatag volt a marosvásárhelyi együttes a teljes első félidőben, a védekező agresszivitás hiányát jól jelzi, hogy szünetig összesen hat (!) szabálytalanságot ítéltek csak a játékvezetők a városi sportklub ellen, ebből az egyik támadó, három pedig a tranzíció során, miközben kaptak 54 pontot. Eladott labda viszont már az 5. percben volt öt, aztán szünetig 11-re nőtt a szám, a valós adat azonban ennél jóval nagyobb, a mérkőzés statisztikusait ugyanis néhányszor rajtakaptuk, hogy egyértelmű turnovereket nem vettek nyilvántartásba.

Amúgy a dobások pontosságával nem lett volna nagyobb baj, ám az eladott labdák és a palánk alatti vékonyka produkció (Lowrance edzésen elszenvedett bokasérülés miatt hiányzott, ám a többieket ez nem menti) következtében szünetig tízzel többször dobtak kosárra a galaciak, s ez azonos, 50%-os hatékonyság mellett bizony minimum 10 pontot jelent!

Mínusz 17-ről folytatni a nagyszünet után már eleve kilátástalan feladatnak tűnt, de a harmadik harmad sem hozott látványos áttörést, mi több feltűnt, hogy – amint George Trif vezetőedző is mondta a Laguna elleni meccs után – egyes játékosok, talán látván társaik szájtátását, egyedül próbáltak mindent megoldani, ami persze csak ritkán jött össze.

A különbség csökkentése csak az utolsó negyedben sikerült, amikor már a galaciak is elkönyvelték fejben a biztos sikert, és mintegy varázsütésre a védelem is valamivel energikusabban kezdett fellépni, ám amikor mínusz 18-ról sikerült viszonylag gyorsan mínusz 12-re faragni a hátrányból, Alexandra Stan játékvezető befújt egy „stratégiai” támadó szabálytalanságot, és megtört a varázs. Az utolsó nyolc pontot végül ismét a marosvásárhelyi alakulat szerezte, amivel váratlanul közel került az eredményjelzőn a végére, de ennek senkit sem kell megtévesztenie...

Két nagyon rossz meccs után a CSM csütörtökön a Bukaresti CSA Steaua otthonában zárja az alapszakaszt. A mérkőzésen a két együttes az alsóház 3-4. helyén osztozik, ami arról is dönt, hogy a kiesés elleni rájátszás első körében Foksány (vereség esetén) vagy Zsilvásárhely (győzelem esetén) lesz az ellenfél. Abban a sorozatban azonban már nem lehet hibázni, a most mutatott játék pedig elfogadhatatlan. Mert bármennyire is valószínűtlennek tűnt az idény során (és tűnik még mindig), ha nem szedik össze magukat, a kiesés veszélye nagyon is valós lehet.

Kosárlabda Nemzeti Liga, alsóházi középszakasz, 7. forduló: Galaci CSM – Marosvásárhelyi CSM 86:78 (24-16, 30-21, 18-17, 14-24).

Galac, Dunărea Sportcsarnok. Vezette: Alexandra Stan (Bukarest), Alexandru Sandu (Jászvásár), Vlad Dumitrescu (Bukarest). Ellenőr: Svetlana Simion (Bukarest).

Galac: Mitrović 22 pont (2), Prijović 16 (1), Armus 14, Ciotlăuș 12 (1), Stan 6, Gibbs 5 (1), Petica 5 (1), Harris Dyson 4, Calenic 2, Azaria, Gherman. Kispadon: Nikolić.

Marosvásárhely: Mathis 14 pont (2), Gajović 12 (1), Sánta 12, Borșa 11 (2), Person 10, Martinić 9 (1), Șolopa 7, Engi-Rosenfeld 3 (1), Bölöni. Kispadon: Nistor, Bot, Mureșan.

Kosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz:
* felsőház, 8. forduló: Nagyszebeni CSU – Nagyváradi CSM 70:91, SCM U Craiova – Temesvári OMHA Mozzart Bet 69:80, Konstancai CSM Athletic – Bukaresti Rapid 79:78, Bukaresti Dinamo – FC Argeș Pitești 89:68; a CSO Voluntari – Kolozsvári U-BT mérkőzést április 4-én rendezik; 9. forduló: Kolozsvári U-BT – Konstancai CSM Athletic 90:59, Nagyszebeni CSU – Bukaresti Dinamo 80:68, FC Argeș Pitești – CSO Voluntari 85:62, Temesvári OMHA Mozzart Bet – Bukaresti Rapid 81:91, Nagyváradi CSM – SCM U Craiova 85:76.
* alsóház, 7. forduló: Galaci CSM – Marosvásárhelyi CSM 86:78, Foksányi CSM 2007 – Zsilvásárhelyi CSM 75:59, CSM Petrolul Ploiești – Bukaresti CSA Steaua 84:85;
a Csíkszeredai VSKC – Bukaresti Laguna Sharks mérkőzés lapzárta után fejeződött be.