2024. july 2., Tuesday

A bajnoki címét már az előző körben bebiztosító Ferencváros az utolsó 20 percben emberhátrányban futballozva kétgólos vereséget szenvedett a második helyen álló Kecskemét vendégeként a magyar labdarúgó NB I 31. fordulójának szombati játéknapján.

Kiegyenlített küzdelmet, de csak hazai gólt hozott az első félidő, amelynek során mindkét együttes becsülettel próbálkozott a kapuba találni. Volt is dolga mindkét kapusnak, Bogdán Ádám viszont akkor már nem tudott segíteni a Ferencvároson, amikor Szalai Gábor közvetlen közelről a léc alá vágta a labdát. A találatot megelőzően két fejpárbajt is elbuktak az FTC játékosai a saját tizenhatosukon belül, ezt a védelmi hibát pedig kihasználta a Kecskemét.

Fordulás után pontatlanabbá és kapkodóbbá vált a játék, amelyet az idő előre haladtával egyre többször kellett szabálytalanság és sárga lapos figyelmeztetés miatt félbeszakítania a játékvezetőnek. A vendégek idegei bírták kevésbé a strapát, ennek nyomán a 72. percben Abenát második sárga lappal kiállították, így a fővárosiaknak nem sok reményük maradt arra, hogy egyenlíteni tudjanak. Ez nem is sikerült nekik, sőt, a hajrában újabb gólt kaptak, így pont nélkül távoztak Kecskemétről.

A házigazda együttes két nyeretlenül megvívott bajnoki után győzött ismét, így nagy lépést tett a dobogós helyezés, és ezzel a nemzetközi kupaszereplés elérése felé. Az NB I-ben sorozatban ötödször aranyérmes Ferencvárosnak ezzel a vereséggel megszakadt a négy meccs óta tartó sikerszériája.

A Kecskemét a mostani idényben otthon kétszer legyőzte az FTC-t, idegenben pedig döntetlent ért el ellene.

NB I, 31. forduló: Kecskeméti TE – Ferencváros 2-0 (1-0).

Kecskemét, 4957 néző, vezette: Berke.

Gólszerzők: Szalai (32.), Tóth B. (86.).

Kiállítva: Abena (72.).

Sárga lap: Belényesi (77.), Nikitscher (90+1.), illetve Owusu (54.), Abena (56., 72.), Lisztes (60.), Knoester (87.), Traoré (90+1.).

Kecskemét: Varga – Szabó, Belényesi (90+4. Rjasko), Szalai – Nagy, Nikitscher, Vágó (90+3. Meszhi), Horváth, Zeke (90+3. Hadaró) – Tóth B., Banó-Szabó (81. Katona).

Ferencváros: Bogdán – Botka, Abena, Knoester, Pászka - Baráth (46. Esiti), Gojak – Owusu (57. Lisztes), Zachariassen (57. Traoré), Marquinhos – R. Mmaee.

A ferencvárosi Kristoffer Zachariassen (b) és a kecskeméti Szalai Gábor

Fotó: MTI/Bús Csaba

Kiesett a Vasas
Búcsúzott az élvonaltól a Vasas a magyar labdarúgó
NB I 31. fordulójának szombati játéknapján. Az angyalföldiek – akik újoncként estek ki egyből az NB I-ből – kudarca azzal vált biztossá, hogy hazai pályán 1-1-re végeztek a kupagyőztes Zalaegerszeggel, ezzel nyeretlenek maradtak hazai környezetben 2023-ban, négy vereség mellett harmadszor játszottak döntetlent.
NB I, 31. forduló: Vasas FC – ZTE FC 1-1, Debreceni VSC – Budapest Honvéd 0-0, Kecskeméti TE – Ferencvárosi TC 2-0.

Hornyák Zsolttal szerződést hosszabbított a Puskás Akadémia

A felcsúti futballklub a továbbiakban is számít szakvezetőjére, az utóbbi időben felmerült távozásának lehetősége. A Puskás Akadémia pénteken rövid közleményben számolt be arról, hogy az ötvenéves szakember új, egy plusz egy évre szóló megállapodást írt alá, így a 2023/2024-es idényben is ő irányítja az együttest.
Hornyák Zsolt 2019 nyarán érkezett a Puskás Akadémiához, első idényében a nemzetközi kupaindulást érő harmadik helyen végzett az együttessel, a következő évben a dobogó második fokára is felállhatott, majd 2022-ben újabb bronzérmet ünnepelt.
Majdnem négy teljes szezon alatt eddig 154 mérkőzésen irányította az NB I-es csapatot.

Ezüstéremmel zár a Dunaszerdahely a szlovák labdarúgó-bajnokságban

A második Dunaszerdahely 1-0-ra nyert Zsolnán a szlovák labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának szombati játéknapján, riválisa, a Holman Dávidot nélkülöző Slovan Pozsony azonban 2-1-re győzött Besztercebányán, ezzel biztossá tette címvédését, mivel egy fordulóval a szezon vége előtt megmaradt az ötpontos előnye a DAC-cal szemben. A pozsonyiak sorozatban ötödször, összesen pedig 29. alkalommal lettek bajnokok.