Akárcsak egy éve, ismét a Ferencváros ellen játszotta első barátságos mérkőzését az ausztriai edzőtáborban a Sepsi OSK labdarúgócsapata az új idény előkészítéseként. Ha egy éve a háromszéki együttes sima győzelmet aratott az akkor erősen tartalékos Fradi ellen, ezt a mérkőzést már a Ferencváros nyerte, 1-0-ra.

Tipikusan felkészítő jellegű találkozó volt, amelyen a hangsúly a taktikai elemek kipróbálására esett. Ráadásul míg a Ferencváros többé-kevésbé stabil összeállításban játszott, a Sepsi OSK a második félidőben szinte teljesen lecserélte a játékosokat és kísérleti, az alakulat által korábban nem használt csapatszisztémát is kipróbált. Ez amúgy észlelhető volt a játék képén is, hiszen míg az első félidő kiegyensúlyozott volt, kevés kapujelenettel, a második félidőben a Ferencváros volt a kezdeményezőbb és veszélyesebb, és miután a Dinu Moldovan hibája következtében megítélt büntetőt Frederiksen kihagyta, a 79. percben Auzqui már betalált egy kombináció végén.

Liviu Ciobotariu vezetőedző elégedettnek mutatkozott a mérkőzésen látottakkal. Úgy nyilatkozott: „Egy hét kemény edzés után számítottam rá, hogy a ritmus nem lesz az elvárt szinten. Ehhez képest a fiúk jól mozogtak, két rendszert használtam. Az első félidőben 4-2-3-1-es összetételben játszottunk, amellyel a csapat meg van szokva. A második félidőben 3-4-3-ra váltottunk, többnyire rendben volt ez is, de elkövettünk néhány hibát, ezeket tudjuk orvosolni.”

Az előzetes bejelentés szerint még két barátságos mérkőzést játszanának az edzőtáborban, azonban még sem a következő ellenfélről, sem a meccs időpontjáról nem közölt semmit a klub.

Felkészülési mérkőzés: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Ferencvárosi Torna Club 0-1 (0-0).

FTC: Varga Á. – Kaján (68. Auzqui), Cissé (71. Shadirac), Knoester, Ćivić, Esiti (61. Lončar), Tóth Alex (71. Gojak), Zachariassen (83. Manner), Marquinhos (46. Katona), Kehinde (68. Mercier), Baturina (46. Frederiksen).

Sepsi OSK, 1. félidő: Niczuly – Ispas, Tamás, Ňinaj, Oteliță, Păun, Fr. Junior, Varga R., Matei, Aganović, Šafranko; 2. félidő: Dinu Moldovan – Oroian, Bălașa, Tamás (68. Ňinaj), Ciobotariu, Păun, Rodríguez, Ion Gheorghe, Kallaku, Ștefănescu, M. Rondón.

Gólszerző: Auzqui (79.).

Újabb albán játékos érkezett

Az Észak-Macedóniában született albán nemzetiségű, s ennek köszönhetően kettős, macedón-albán állampolgárságú Isnik Alimi is a Sepsi OSK-t erősíti a következő idényben. Ő a második albán játékos a keretben, a korábban leszerződött Kallaku után. Alimi az azeri FK Qabalától érkezik, azonban korábban az olasz Atalantában és a horvát Šibeniknél is szerepelt. Az azeri bajnokságban 34 mérkőzésn 9 gólt szerzett. 29 éves, tapasztalt irányító középpályás. A Transfermarkt 650 ezer euróra taksálja Alimi piaci értékét, az OSK-hoz azonban szabadon igazolhatóként érkezik.

Másfél hónapig nem játszhat a Ferencváros másfél millió euróért vásárolt csatára

Vállsérülés miatt másfél hónapig nem futballozhat a magyar bajnoki címvédő Ferencváros szerb csatára, Aleksandar Pesic.

A nemrégiben szerződtetett játékosnak múlt hétfőn, a szlovén élvonalban újonc NK Rogaska elleni – gól nélküli döntetlenre végződött – felkészülési mérkőzés első félidejében kificamodott a válla. Pénteken a Republika és az Informer című szerb portál is arról számolt be, hogy a másfél millió euróért igazolt Pesic sérülése műtétet nem igényel, de hat hétig nem léphet pályára.

A Crvena zvezdától megszerzett futballistának így ki kell hagynia a teljes felkészülést, a Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójában a feröeri KÍ Klaksvík elleni mérkőzéseket, valamint az első két bajnoki fordulót is.

A lengyel bajnokhoz távozott Kovacevic

Adnan Kovacevic a magyar bajnok Ferencvárostól a lengyel labdarúgó-bajnokságban aranyérmes Raków Czestochowa együtteséhez igazolt.

A 11-szeres bosnyák válogatott futballista új klubjának honlapja csütörtökön számolt be arról, hogy a középpályás 2025 júniusáig írt alá.

Kovacevic, aki 68 mérkőzésen lépett pályára a Ferencváros csapatában, már május végén bejelentette, hogy három szezon után távozik a zöld-fehérektől.

Fotó: az FTC honlapja