Az Internazionale 1-0-ra legyőzte városi riválisát, az AC Milant a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének keddi visszavágóján, így 3-0-s összesítéssel jutott a fináléba.

A kétgólos hátrány tudatában nagy lendülettel kezdett a Milan, a mélyen védekező Internazionale védelme stabil maradt, de egy ízben Onanának is védenie kellett. A piros-feketék támadó játéka jóval hatékonyabb volt a sérülése után újra bevethető Rafael Leaóval, de azért ritkán sikerült a városi rivális védelme mögé kerülniük. Húsz perc után a Milan lendülete alábbhagyott, így többnyire a két 16-os között folyt a játék, amelyet egy-egy kemény belépő szakított meg. A szünet előtti percekben még Rafael Leaónak volt egy veszélyes lövése, a túloldalon pedig Lautaro Martínez csúsztatását Maignan védte reflexmozdulattal.

A térfélcserét követően kiegyenlített küzdelem zajlott, de a helyenként kifejezetten durva szabálytalanságok miatt töredezett volt a játék. Támadásban az Inter volt veszélyesebb, a Milan nem talált rést a rivális védelmén. Az idő múlása egyértelműen a kék-feketéknek kedvezett, akik a 74. percben végleg eldöntötték a párharcot: addig passzolgattak a Milan 16-osán belül az Inter játékosai, mígnem Lukaku a büntetőterület bal szélén kiugratta Lautaro Martínezt, aki az ötös bal sarkától a rövid sarokba lőtt (1-0). Innentől a hitehagyott Milan ugyan küzdött becsülettel, de igazán még nagy egyenlítési esélye sem volt, azaz az Inter magabiztosan őrizte meg a lefújásig a megnyugtató előnyét.

A június 10-ei isztambuli döntőben a milánóiak 1964, 1965 és 2010 után negyedszer hódíthatják el a legrangosabb európai trófeát.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó: Internazionale (olasz) – AC Milan (olasz) 1-0 (0-0). Továbbjutott: az Internazionale kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.
Milánó, vezette: Clément Turpin (francia).
Gólszerző: La. Martínez (74.).
Sárga lap: Barella (79.), La. Martínez (82.), illetve Thiaw (56.), Tonali (79.), Krunic (82.), Tomori (83.).
Internazionale: Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella (85. Gagliardini), Calhanoglu, Mhitarjan (44. Brozovic), Dimarco (66. Gosens) – La. Martínez (85. Correa), Dzeko (66. Lukaku).
AC Milan: Maignan – Calabria, Thiaw (64. Kalulu), Tomori, T. Hernandez – Tonali, Krunic – Junior Messias (76. Saelemaekers), Brahim Díaz (76. Origi), Rafael Leao – Giroud.