2024. május 20., hétfő

A 36 esztendős Mario Rondón két góljával nyerte a Sepsi OSK a Petrolul 52 Ploiești elleni mérkőzést a labdarúgó-Szuperliga 18. fordulójában. A találkozót maga Diószegi László klubtulajdonos nevezte létfontosságúnak előtte, hiszen a felsőházba jutásért vívott küzdelemben egy közvetlen rivális volt az ellenfél. A sikerrel a háromszéki alakulat egy pontra megközelítette a Petrolul 52-t.

A mérkőzésen a kezdeti tapogatózást követően a Sepsi OSK akarata érvényesült. Pontosabban a szentgyörgyiek a már megszokott passzjátékukkal rátelepedtek a középpályára, ám az utolsó passzal ezúttal is gond volt. A tizenhatosig remekül eljutottak Bergodi legényei, itt azonban nem lelték a legjobb megoldást. A győzelemhez így Mario Rondón tapasztalata és labdakezelési képességei kellettek. A 16. percben Aganović beívelésére ért oda hamarabb, mint Mathaus, és fejelt a jobb felsőbe (1-0), az 56. percben pedig a kapunak háttal állva kapta 7 méterre, de 180 fokos fordulattal küldte a bal alsóba (2-0).

Az első félidőben a Petrolul 52 csak Dumitrescu ajándékba adott szögletéből veszélyeztetett, Grozav fejese azonban mellészállt, míg az OSK még kihagyott néhány jó lehetőséget. A 33. percben Ștefănescu 20 méterről lendületből leadott lövését Vâlceanu két ütemben tudta megszelídíteni, a 41. percben Mateit az ötös sarkán blokkolták, míg a 45+1. percben ugyanaz a Matei a kapufa tövénél találta magát a labdával, csak be kellett volna pöckölnie, de szándékosan kirúgta, mert Vâlceanu a földön feküdt. A sportszerűség szép példáját láthattuk… A Petrolul 52 kapusa ugyanis maga ütötte el  Šafrankót, és a földön maradt, a székelyföldiek játékosa pedig nem akart ilyen körülmények között gólt szerezni.

A második félidőben is folytatódott az OSK-fölény, még a második Rondón-gól után is. A 60. percben Tamás Márk fejese a keresztlécet súrolta, a 64. percben Šafranko éles lövését védte az ellenfél kapusa, a 66. percben pedig Matei két védőt és a kapust is kicselezve a hálóba lőtt. A labdát a középpályára vitték, azonban 4-5 percnyi videózás után a gólt les címén érvénytelenítették.

Ez volt az a momentum, amely megfogta egy kicsit a szentgyörgyieket, és a Petrolul 52 hirtelen veszélyesebbé vált, de Grozavot először Ňinaj állította meg, majd Dumitrescu szerelte hat méteren. A végére még belefért azonban két hatalmas OSK-helyzet is. A 90+2. percben Dumitrescu egyedül Vâlceanuval belerúgta a Petrolul 52 kapusába, egy perccel később pedig Aganović fejesét Huja mentette a gólvonalról.

A labdarúgó-Szuperligában most három hét szünet következik, ugyanis vasárnap rajtol a világbajnokság Katarban. A legtöbb pontvadászattal ellentétben azonban a Szuperligában már a csoportkör lejárta után, december 3-án folytatódnak a meccsek, a 19. fordulóban a Sepsi OSK az Aradi UTA vendége lesz.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó-Szuperliga, 18. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Petrolul 52 Ploiești 2-0 (1-0)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: George Găman (Craiova) – George Neacșu (Câmpulung Muscel), Vladimir Urzică (Karácsonkő). Tartalék: Ionuț Coza (Cernica). Ellenőr: Székely Zoltán (Nagybánya). Videóbíró: Sorin Costreie (Buftea). Videóbíró-segéd: Vlad Bârleanu (Bukarest).

Gólszerző: Rondón (16., 56.).

Sárga lap: Ňinaj (75.), Ștefănescu (89.). illetve Mathaus (52.).

Sepsi OSK: Niczuly – Aganović (90+4. Ciobotariu), Ňinaj, Tamás, Dumitrescu, Rodriguez, Păun, Matei (90+4. Achahbar), Rondón (63. Varga), Šafranko, Ștefănescu.

Petrolul: Vâlceanu – Mathaus (60. Ivanovszki), Meijers, Huja, Borța (46. Pasov), Dumitriu (60. Cebotaru), Szeto, Jair, Țicu, Grozav (86. Manzala), Cioiu (46. Budescu).

* Szuperliga, 18. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Petrolul 52 Ploiești 2-0, Chindia Târgoviște – Konstancai FCV Farul 1-1, Bukaresti Rapid 1923 – CSU Craiova 2-2.

* 2. liga, 14. forduló: Concordia Chiajna – Bukaresti CSA Steaua 0-1, Konstancai Unirea – FK Csíkszereda 1-2, Sellemberki CSC 1599 – CSM Slatina 0-0, Temesvári Politehnica – Bukaresti Metaloglobus 1-2, Bukaresti Progresul 1944 Spartac – Temesvári Ripensia 1-1, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Unirea 04 Slobozia 0-4, Dési Unirea – Bodzavásári Gloria 2-3, Brassói FC – Jászvásári CSM Politehnica 2-2, Bukaresti Dinamo 1948 – Újszentesi CSC 4-1. Az élcsoport: 1. CSA Steaua 32 pont, 2. Slobozia 28, 3. Csíkszereda 25 (20-9), 4. Jászvásár 25 (17-10), 6. Dés 25 (24-20).

* Románia-kupa, csoportkör, 2. forduló:

A csoport: Universitatea 1948 Craiova – FC Voluntari 1-0. Az élcsoport: 1. Sepsi OSK 6 pont, 2. Universitatea 1948 4, 3. FC Voluntari 3.

B csoport: Bodzavásári Gloria – Aradi UTA 1-3, Galaci Suporter Club Oțelul – Bukaresti FCSB 0-0. Az élcsoport: 1. CS Mioveni 6 pont, 2. UTA 4, 3. Botosán 3.

C csoport: Bukaresti Rapid 1923 – Konstancai FCV Farul 0-2, CSM Alexandria – Kolozsvári FCU 0-4, Újszentesi CSC – Kolozsvári CFR 1907 0-5. Az élcsoport: 1. CFR 1907 4 pont (6-1), 2. FCU 4 (5-1), 3. FCV Farul 4 (4-2).

D csoport: Nagybányai Minaur – Nagyszebeni Hermannstadt 2-3, Chindia Târgoviște – Campionii FC Argeș Pitești 1-1, Marosújvári CS – CSU Craiova 1-1. Az élcsoport: 1. CSU Craiova 4 pont, 2. Marosújvár 4, 3. Nagyszeben 3.