Idén tavasszal két bő hónap alatt negyedszer találkoztak a Sepsi OSK és a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgói, és (miután a mindkét félnek fontos első meccs döntetlenre végződött), mint az előző három alkalommal is, az a csapat nyert, amelynek ez sokkal fontosabb volt. Nem mondanánk, hogy a háromszéki gárda nem akart volna ismét győzni, mint tette azt a kupa elődöntőjében is, azonban már a csapat összeállításánál is látszott, hogy számára nem ez a fontos meccs. Kapásból öt nevet felsorolunk, akik vélhetően kezdők lesznek szerdán a kupadöntőben, s most egyesek közülük a kispadon sem foglaltak helyet: Niczuly, Ciobotariu, Matei, Aganović, Ștefănescu. De akár Rondón is.

Már a találkozó elején látszott, hogy a kolozsváriaknak nagyon kell a három pont, így a szentgyörgyi térfélen pattogott többnyire a labda, s az 5. percben Camora ravasz lapos lövését csak nehezen tornászta ki Began a jobb alsó sarokból. A 17. percben Petrila hagyta ott nagyobb sebességével az utána eredő Ňinajt, majd elesett az ötös sarkán, ám a visszajátszásból is látszott, hogy Ňinaj nem támadja, a játékvezető pedig a kolozsvári tiltakozások ellenére nem adott büntetőt. Az OSK az első negyedóra után kezdett bátrabban próbálkozni, és a 26. percben Varga lőhetett 11 méterről, ám csúnyán fölé. A CFR a 33. percben törte meg a jeget, amikor a labda szerencsésen Petrila elé pattant, s utóbbi lapos lövése meglepte Begant. Szünet előtt azonban még egyenlített az OSK. A 36. percben Ion Gheorghe előbb még utánozta Varga korábbi lövését, ám a 43. percben Tudorie ugrott ki a védők mögül, s némi forgolódás, körülményeskedés után – kihasználva a kolozsvári védők habozását is – a hosszú felsőbe vágta.

Szünet után ismét a CFR kezdett jobban: a 49. percben Manea lövését Began a felső sarokból tornászta ki, Boateng duplázott, de hosszas videózás után kiderült, hogy lesen állt, így maradt az 1-1. A 62. percben Bîrligea vitte be a bal oldalon szinte a kapufa tövéig, ám belerúgta a kapusba. Ezt követően (a cserék hatására is) kétszer is átvehette volna a vezetést az OSK. A 71. percben Păun kevéssel mellé zúgó lövése zárt le egy tetszetős támadást, a 81. percben pedig Rondón beadását vágta ki Țîru az ötösön Tudorie elől. Nem lett 2-1, hát lett 1-2. Egy perccel később Petrila lövését Began csak kiütni tudta, és ezúttal a duplázó Janga már nem volt lesen. Az OSK ismét próbálkozott az egyenlítéssel, de nem sok meggyőződéssel. A 84. percben a betörő Aganović szögből az oldalhálóba rúgta, a 87. percben pedig Tudoriét a kaputól három méterre blokkolták.

A Sepsi OSK számára azonban az idény legfontosabb mérkőzése szerdán este következik, amikor a Kolozsvári FCU ellen lép pályára a Románia-kupa döntőjében. Aztán lesz még egy levezetés is – akár ünnepelve, akár szomorkodva – vasárnap este a CSU Craiova otthonában.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Szuperliga, felsőház, 9. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári CFR 1907 1-2 (1-1).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Sorin Costreie (Buftea) – Valentin Avram (Bukarest), Adrian Vornicu (Jászvásár). Tartalék: Iulian Călin (Ștefănești). Ellenőr: Marcel Savaniu (Szatmárnémeti). Videóbíró: Iulian Dima (Bukarest). Segéd-videóbíró: Vlad Bârleanu (Bukarest).

Gólszerzők: Tudorie (43.), illetve Petrila (33.), Janga (82.).

Sárga lap: Yuri (18.), Cvek (45+1.), Peteleu (90+5.).

Sepsi OSK: Began – Bălașa (63. Dimitrov), Ňinaj, Tamás, Dumitrescu, Rodriguez (79. Francisco Junior), Păun, Ion Gheorghe (79. Rondón), Varga (67. Matei), Tudorie, Šafranko (67. Aganović).

Kolozsvári CFR 1907: Scuffet – Manea, Yuri (46. Țîru), Burcă, Camora (32. Peteleu), Cvek, Boateng, Fică, Bîrligea (79. Maglica), Petrila (90. Muhar), Janga (90. Hoban).

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 9. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári CFR 1907 1-2.
* Szuperliga, alsóházi rájátszás, 9. (utolsó) forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – Kolozsvári FCU 1-2, Chindia Târgoviște – FC Voluntari 2-2, Campionii FC Argeș Pitești – Petrolul 52 Ploiești 3-0, Aradi UTA – Universitatea 1948 Craiova 1-1, Botosáni FC – CS Mioveni 5-1.
* 2. liga, felsőházi rájátszás, 10. (utolsó) forduló: Jászvásári CSM Politehnica – Bukaresti Dinamo 1948 4-1, Bukaresti CSA Steaua – Bodzavásári Gloria 4-2, Galaci Suporter Club Oțelul – Dési Unirea 1-0.

Megvannak a kiesők és kialakultak az osztályozós párharcok

A hétvégén befejeződött az alsóházi sorozat a Szuperligában. Eldőlt, hogy a már korábban kiesett CS Mioveni-t a Chindia Târgoviște követi a másodosztályba. Az Aradi UTA és a Campionii FC Argeș Pitești oda-vissza osztályozót játszik a 2. liga 4., illetve 3. helyezettjével – a Bodzavásári Gloriával, illetve a Dinamo 1948 Bukarest csapatával. Ugyanakkor az Universitatea 1948 Craiova egymenetes pótselejtezőt vív hazai pályán az FC Voluntari ellen, amelyen eldől, hogy melyikük játszhat az európai kupaszereplés jogáért a felsőház 3. helyén (amennyiben a Kolozsvári FCU nyeri a Románia-kupát, akkor a 4. helyén) végzett csapat ellen.