Írótábor Tokajban
Az első világháború irodalmi életére fókuszál a Tokaji Írótábor, amelyet immár negyvenhatodik alkalommal zajlik augusztus 16. és 19. között.
Az első világháború irodalmi életére fókuszál a Tokaji Írótábor, amelyet immár negyvenhatodik alkalommal zajlik augusztus 16. és 19. között – közölték a szervezők az MTI-vel.
A Tokaji Írótábor nagy hagyományokkal rendelkezik, az egyik legrégebbi regionális, nemzetközi irodalmi-közéleti fórum, amely a kezdetektől befogadta a különböző nézeteket valló írókat, közéleti szereplőket, hogy fejtsék ki nézeteiket, ütköztessék azokat. Tokaj a nemzeti érzelmű és
közéleti elkötelezettségű alkotók gyülekezőhelye. A hetvenes évektől itt vetődtek fel először olyan társadalmi kérdések, mint a népességfogyás, a környezetvédelem, a kistelepülések helyzete, a lakótelepi elszigetelődés vagy a határon túli magyarság sorsa és itt foglalkoztak először a magyar irodalom jelenlétével Európában. Az írótábor elindítóinak szellemi hátterét a Tokajjal szomszédos Tiszaladány szolgáltatta, amelynek lakói ma is híven őrzik a népi írókkal – Sinka Istvánnal, Somogyi Imrével, Szabó Pállal, Móricz Zsigmonddal, Veres Péterrel – való kapcsolatuk emlékét.
Az idei írótábort Szentmártoni János, a Magyar Írószövetség elnöke nyitotta meg. A plenáris üléseken bemutatkoznak az idei Móricz-ösztöndíjasok, az irodalmi folyóiratok, kiállítás nyílik Levelek a frontról címmel. Augusztus 18-án, ma a szervezők gyermekprogramokkal is készülnek Tokajban. Vasárnap az irodalmi emlékparkban felavatják Ady Endre emléktábláját.