2021. január 28., csütörtök

A Ferencváros hosszabbításban kapott góllal 2-1-es vereséget szenvedett a Juventus vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, így a torinóiak továbbjutottak a négyesből. Az FTC rosszabb gólkülönbsége miatt a Dinamo Kijev mögött maradt a G csoportban.

Már a középkezdés után látszott, hogy a magyar bajnok kifejezetten bátor futballra készült, ugyanis még egy perc sem telt el, amikor Nguen távoli lövéssel próbálkozott, így a kapusok közül elsőként Szczesnynek akadt dolga. Amikor a Juventus már a saját térfelén letámadta a Ferencváros labdarúgóit, akkor gondot okozott a labdakihozatal, de ha kicsit visszább húzódtak a Zebrák, a zöld-fehérek is gond nélkül eljutottak az ellenfél kapujáig. Dibusznak először 14 perc után kellett nagyot védenie Dybala próbálkozásánál. Bár a torinóiak enyhe mezőnyfölényben futballoztak, a magyarok nem adták fel a támadásvezetés lehetőségét, labdaszerzés után mindig megindultak előre, egy ilyen gyors kontra végén az idei csoportkörben először vezetést is szereztek. A 19. percben Nguen labdát kapott középen, a felezővonalnál, kicselezte Danilót, majd jobboldalt elfutott, beadása megpattant a visszazáró Danilón, de az így lett tökéletes a védőjét középen megelőző Uzuninak, aki öt méterről a kapuba lőtt (0-1).

A Juventus hátrányban is csak meddő fölényben játszott, az FTC kontrái pedig továbbra is veszélyesek maradtak, egyszer Zubkov jó helyzetből lőhetett 20 méterről, de a védőt találta el, másik alkalommal pedig Nguen rossz labdaátvétele akadályozta meg a nagy helyzet kialakulását. Némileg váratlanul jött ezért az egyenlítő találat a 35. percben: Ronaldo kissé jobbról befelé húzott, majd 20 méterről ballal kilőtte a rövid alsó sarkot (1-1). A Ferencvárost ez sem vetette vissza, rögtön utána ígéretes lövőhelyzete akadt Zubkovnak és Heisternek is, azonban mindketten a bevetődő védőt találták el. A szünet előtti percekben kissé beszorult a Ferencváros, ám nem kapott gólt.

A térfélcserét követően is a torinóiak játszottak fölényben, de ekkor már a magyar csapatnak kevesebb ereje maradt ellenakciókra, egyre kevésbé tudta megtartani a labdát az agresszív hazai letámadás miatt. A Dibusz kapujára nehezedő nyomást jelezte, hogy Bernardeschi 17 méterről a bal kapufát találta el, nem sokkal később viszont a Ferencvárosnak ismét volt egy gyors kontrája, amelynek végén megint egy utolsó pillanatban becsúszó védő mentett. Az utolsó húsz percbe lépve Ronaldo rontott ziccerben, pedig már kicselezte Dibuszt is, de a magyar kapus végül bravúrral mentett. Ahogy fogyott az idő, egyre idegesebbé vált a Juventus, a vendégvédelem pedig megőrizte stabilitását, így a jóval esélyesebb olasz együttes csak szórványosan tudott veszélyeztetni. Amikor már úgy tűnt, a Ferencváros óriási bravúrt végrehajtva ponttal távozhat az Allianz Stadionból, fordított a Juventus: Cuadrado jobb oldali beadása után Morata öt méterről kapura fejelt, és a labda Dibusz lába között utat talált a hálóba (2-1).

Jövő szerdán az ötödik fordulóban a magyar bajnok az FC Barcelonát fogadja a Puskás Arénában.

Uzuni egy gyors ellentámadást góllal fejezett be, ezzel az idei BL-csoportkörben először vezetést szerzett a Ferencváros

Fotó: AFP

Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, G csoport, 4. forduló: Juventus (olasz) – Ferencváros 2-1 (1-1)

Torino, Allianz Stadion, zárt kapus, vezette: Daniel Siebert (német).

Gólszerzők: Ronaldo (35.), Morata (92.), illetve Uzuni (19.).

Sárga lap: Danilo (80.), Chiesa (93.), illetve Sigér (66.).

Juventus: Szczesny – Cuadrado, Danilo, De Ligt, Sandro – McKennie (62. Kulusevski), Bentancur (83. Rabiot), Arthur (83. Ramsey), Bernardeschi (62. Chiesa) – Dybala (62. Morata), Ronaldo.

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics (75. Botka), Blazic, Frimpong, Dvali, Heister – Sigér (75. Laidouni), Somalia – Zubkov (70. Isael), Uzuni, Nguen (70. Boli).

Simán nyert Kijevben a Barcelona, ezzel továbbjutott

Az FC Barcelona magabiztosan, 4-0-ra győzött a Dinamo Kijev vendégeként, így továbbra is vezeti a Ferencvárost is felvonultató G csoportot, és bejutott a nyolcaddöntőbe a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A Lionel Messit nélkülöző katalánok az első félidőben még nem bírtak az ukrán együttessel, a fordulás után azonban gyorsan kétgólos előnyhöz jutottak, majd további két találattal lezárták a találkozót.

Ezzel és a Juventus Ferencváros elleni, utolsó pillanatokban kiharcolt győzelmével eldőlt, hogy a spanyol és az olasz gárda jut tovább a kieséses szakaszba a kvartettből.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, G csoport 4. forduló, eredmény: Dinamo Kijev (ukrán) – FC Barcelona (spanyol) 0-4 (0-0). Gólszerzők: Dest (52.), Braithwaite (57., 70., másodikat 11-esből), Griezmann (92.).