2023. szeptember 28., csütörtök

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Hírek, rendezvények

  • 2022-08-18 15:34:44

  • -

Négy képzés indul szeptemberben

A Maros megyei Munkaerő-foglalkoztatási Ügynökség szeptemberben négy szakképző tanfolyamot indít. Az érdeklődők a következő mesterségeket sajátíthatják el: kereskedelmi dolgozó, segédszakács, humánerőforrásfelügyelő és takarító. Az ügynökség idén 19 képzési tanfolyamot szervezett, 18-at munkanélkülieknek, egyet pedig fogvatartottaknak, ezeken 242 személy vett részt. A munkaerőpiacon 105 személynek sikerült elhelyezkednie a segítségével. 

Helyi termékek vására

Augusztus harmadik péntekén, 19-én 8-19 óra között ismét megtartják Marosvásárhelyen a Local Farmers’ Market termékvásárt a Rákóczi lépcső alatti utcában. Ez alkalommal sem fognak hiányozni a hentes- és tejtermékek, sajtok, mézek, lekvárok, szörpök, gyümölcslevek, pálinkák, borok, zöldségek, gyümölcsök, teák, kencék, ajándéktárgyak, olajok, zöldségek, édességek, ékszerek.

Ügyes kezű gyerekek műhelye

A Divers Egyesület Női Akadémia programja, a marosvásárhelyi Ügyes Kezű Nők kézműveskör résztvevőinek segítségével, augusztus 30. és szeptember 2. között várja a kézműves-foglalkozások iránt érdeklődő nyolc év fölötti gyerekeket az ügyes kezű gyerekek műhelyébe, ahol Lajos Anna, Tóth Csilla, Székely Lajos kézművesektől tanulják a nemezelés, gyöngyfűzés, papírfonás, fafaragás technikáját, valamint a textilfigurák, mágnesek és pompomállatkák készítésének csínját-bínját. A foglalkozásokra 10-14 óra között kerül sor. Jelentkezni a 0265-311-727-es telefonszámon lehet. 

A Maros Mezőségi Művésztelep kiállítása

A Forgatag egyik rendezvénye a Maros Mezőségi Művésztelep képzőművészeti kiállítása. Ez évben a mezőmadarasi, a csittszentiváni, a mezőbergenyei és a mezőpaniti alkotótáborok képzőművészeti anyagából mutatnak be válogatást a Bolyai téri unitárius egyházközség Dersi János kiállítótermében. A kiállítás megnyitója 24-én 18 órakor lesz. Közreműködik Domahidi Anna, a Művészeti Líceum diákja. A tárlat szeptember 10-ig látogatható – közölte Czirjék Lajos.

Táncos fiúkat keresnek a Borsika néptáncegyüttesbe

A Borsika néptáncegyüttes 7–11, illetve 11-15 éves fiúkat vár az együttesbe, akiket hivatásos néptáncoktatók tanítanak majd. A nagycsoportba (11-15 év) jelentkezőknél elvárás az alapszintű néptánctudás. Az érdeklődők szeptember 1-jéig jelentkezhetnek a 0744-517-179-es telefonszámon vagy a borsikaegyesulet@gmail.com e-mail-címen. Az együttesről bővebben a www.borsikams.ro honlapon vagy az együttes Facebook-oldalán olvashatnak. 

Emlékezés Szent Istvánra

A marosvásárhelyi Bolyai téri unitárius egyházközség augusztus 21-én, vasárnap a 11 órakor kezdődő istentisztelet keretében ünnepi műsorral emlékezik államalapító királyunkra, Szent Istvánra. Az érdeklődőket szeretettel várják. 

Szent István-napi ünnepség

Augusztus 20-án, szombaton 19 órától Marosvásárhelyen, a várban Szent István-napi ünnepséget szervez a Pro XXI. Kulturális Alapítvány és Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala.

Búzaösszeöntő ünnepség 

Az RMGE-Maros szervezete augusztus 21-én, vasárnap 11 órától tartja a Magyarok kenyere – 15 millió búzaszem program idei búzaösszeöntő ünnepségét Kutyfalván, a Degenfeld-kastély udvarán. Az eseményen lesz búzaszentelő istentisztelet és kulturális program is. Az előző évekhez hasonlóan, a szervezet égisze alatt a megyében működő gazdakörök képviselői viszik el és ajánlják fel a gazdák búzáját, amelyet jelképesen összeöntenek. Az adományokat a program keretében idénre kijelölt jótékonysági céllal különböző szociális intézményeknek ajánlják fel.

Vándorkiállítás a Maros Megyei Múzeumban

A múzeum várbeli épülete augusztus 30-tól ad otthont a Magyar Nemzeti Múzeum és a Magyar Pálos Rend szervezésében készült Pálosok című kiállításnak. A kiállítás megnyitójára augusztus 28-án, vasárnap 16 órai kezdettel kerül sor a marosvásárhelyi Vártemplom gótikus termében. A pálos rendet a XIII. század közepén alapították, és az egyetlen olyan, ma is működő magyar rend, amelyet a pápa a középkorban elismert. A rend történetét a hanyatlás és az újjászületés jellemezte, kolostorai többször elpusztultak vagy feloszlottak, de a rend fennmaradt, és közép-kelet-európai jelentőséggel bír. A kiállítás december 30-ig látogatható.

A hétvégén lesz a 8. Maris Fest

Augusztus 19–21. között tartják a Transilvania Motor Ringen a Maris Fest nyolcadik kiadását. A szervezők a három nap leforgása alatt körülbelül 40.000 résztvevőre számítanak. 10 és 18 óra között számos adrenalinprogram lesz, mint például autós-motoros gyorsulási verseny, ejtőernyőzés, helikopteres repülés, drift show, versenyautózás. A fesztivál két színpadán számos zenekar fordul meg, lesz technobár is, ahova ismert lemezlovasokat hívtak el, a koncertek délután 6 óra után kezdődnek. A motoros felvonulás augusztus 20-án lesz, a Shopping City parkolójából indul. A részletes program a Maris Fest honlapján, illetve a közösségi médiás oldalain olvasható.

Hírszerkesztő: Mezey Sarolta


Ez a weboldal sütiket használ

A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató