Könnyedén búcsúztatta az esélyesnek számító Marosludast és ott lesz a Románia-kupa labdarúgó megyei döntőjében Harasztkerék.

A megyei első osztályú bajnokságban elszenvedett hazai vereség után megbolygatott, sok fiatalt felvonultató kerettel érkezett a megyei elődöntőre múlt héten Marosludas, és csupán az első percekben volt egyenlő ellenfele Harasztkeréknek. Habár az erős szél is segítette a vendégeket, a hazaiak mégis hamar megszerezték a vezetést, a 9. percben Téglás sarokrúgását Pintilia közelről a hálóba fejelte (1-0), majd a jól indított Solymosy kapu mellé lőtt. A vendégek Cîmpean révén jutottak közel az egyenlítéshez, de lövését a hazai kapus a felső léc segítségével kitornászta, s a számukra szerencsésen alakult helyzet után a következő percben a hazaiak növelni is tudták előnyüket, az egyedül meglépő Bodó értékesítette a remek indítást (2-0). Rögtön Solymosy is egyedül maradt a vendégkapussal, de a keresztléc fölé lőtt, ezt követően a játék ismét kiegyenlítődött, a vendégek részéről azonban Szántó gyenge lövése nem jelentett veszélyt, míg a másik kapu előtt Katona és Solymosy összjátéka után az utóbbi a kapu mellé lőtt  közvetlenül a szünet előtt.

A térfélcsere után a hazaiak teljesen átvették a játék irányítását, folyamatos támadásokkal tartották térfelén az ellenfelet, és rögtön „zörgött” is  a háló, Solymosy átadását Veres Bodó elé tette, aki a léc alá vágta azt (3-0). A folytatásban Solymosy és Bodó további lövésekkel veszélyeztette a vendégek kapuját, akik csupán Ianko próbálkozásával tudtak válaszolni, mert a 64. percben ismét a hazaiak örülhettek: Berecki egy 27 méteres szabadrúgást varrt be a ludasiak hálójába (4-0). A magabiztosan játszó hazaiak esélyt sem adtak az ellenfélnek, de Duka és Solymosi lövései elkerülték a kaput, míg a végén az utóbbi újabb próbálkozását a vendégek hálóőre zárta a kapufa tövében.

Román kupa, Maros megyei elődöntő: Harasztkeréki Farel – Marosludasi Maros 4-0 (2-0).

Ákosfalva, falusi sportpálya, jó játékfeltételek, mintegy 60 néző. Vezette: Mailat Horațiu (Maroskeresztúr), Albu Bálint (Marosszentgyörgy), Gașpar Vlăduț (Marosvásárhely), ellenőr: Toth Iosif (Marosvásárhely).

Harasztkerék: Ghereși – Pintilia, Duka H. (68. György), Bodó, Veres, Katona (51. Duka Sz.), Solymosy, Szőcs, Berecki, Téglás (41. Kecskés), Józsa.

Marosludas: Gherman – Telgă (85. Urcan), Hărăstășan, Cîmpean, Nicoara D., Matei (56. Ianko), Bercheșan, Michi (70. Găbudean), Szántó, Nicoara F. (46. Rus), Chiorean.

Gólszerzők: Pintilia (9.), Bodó (17., 48.), Berecki (64.).

Sárga lap: Veres, illetve Rus, Ianko.

Fotó: Gligor Róbert László