2024. july 2., Tuesday

A Ferencváros hazai pályán 3-0-ra győzött a Kisvárda ellen szombaton a magyar labdarúgó NB I 30. fordulójában, így sikerrel ünnepelte a Kecskemét pénteki vereségével biztossá vált, 34. bajnoki címét.

A zöld-fehér együttes nagy lendülettel kezdte a mérkőzést, és korán vezetést is szerezhetett volna, de az Újpest ellen duplázó Amer Gojak fejesgólját les miatt érvénytelenítették.

A hazaiak komoly nyomás alatt tartották riválisukat, a Kisvárda gyors kontrákkal próbált veszélyeztetni, viszonylag kevés sikerrel.

A fordulást követően a Ferencváros gyorsan eldöntötte a három pont sorsát, a 49. percben az előrehúzódó Pászka Lóránd fejelt közvetlen közelről a hálóba, majd az 52. percben, egy hasonló akció végén, a szünetben csereként pályára lépő, 18. születésnapját ünneplő Lisztes Krisztián lőtt a hálóba. Előbbi először volt eredményes a Ferencváros színeiben, utóbbi pedig továbbra is remek formában van, az utóbbi hat bajnokin már ötödször volt eredményes.

Nem sokkal később a védő Sammy Mmaee is betalált, a Ferencváros pedig ezen kívül is számos gólhelyzetet kidolgozott, Dibusz Dénes szinte munka nélküli volt ezen a találkozón.

A ferencvárosi Pászka Lóránt (k) megszerzi a Ferencváros első gólját a Kisvárda elleni mérkőzésen

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Magyar labdarúgó NB I, 30. forduló: Ferencvárosi TC – Kisvárda Master Good 3-0 (0-0).

Budapest, Groupama Aréna, 13.133 néző, vezette: Pintér.

Gólszerzők: Pászka (49.), Lisztes (52.), S. Mmaee (63.).

Sárga lap: Navrátil (36.), Kovacic (55.).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Knoester, Pászka – Baráth P., Gojak (80. Esiti) – Zachariassen (46. Lisztes), Marquinhos (63. Sagal), Traoré (75. Mercier) – Owusu (46. R. Mmaee).

Kisvárda Master Good: Hindrich – Hej, Kovacic, Jovicic, Leoni (63. Alic) – Melnyik, Lucas (56. Karabeljov) – Navrátil, Spasic (78. Ilievski), Camaj (78. Vida) – Mesanovic.

NB I, 30. forduló: Újpest FC – Vasas FC 1-1, Paksi FC – Debreceni VSC 0-0, Ferencvárosi TC – Kisvárda Master Good 3-0, Budapest Honvéd – Kecskeméti TE 1-0.

Fegyelmi eljárás indult az Újpest és a FTC ellen

Fegyelmi eljárást folytatnak le a múlt hétfői, Újpest FC – Ferencváros (2-3) mérkőzéssel kapcsolatban mindkét klubbal szemben, a Magyar Labdarúgó Szövetség közlése szerint „a rend megzavarásával kapcsolatos szurkolói cselekmények” miatt.

Az Újpest esetében megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása, pirotechnikai eszközök használata, tárgyak bedobálása, konkrét személy szidalmazása és az ellenfelet sértő molinók kihelyezése miatt, míg az FTC esetében megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása, a mérkőzés megszakítását eredményező magatartás, pirotechnikai eszközök használata, konkrét személy szidalmazása és ellenfelet sértő molinók kihelyezése miatt indult eljárás.