Ötévnyi másodosztályú szenvedés (?) után ismét lesz az ősztől marosvásárhelyi csapat a teremlabdarúgó 1. ligában. Az egykori hatszoros bajnok City'us szétverését, majd megszűnését követően a városi sportklub vette át a csapat működtetését, és mostanra ért meg a helyzet arra, hogy ismét visszakerüljön az elitbe. Pedig időközben is sikerült számos játékost kinevelni a városban, ők azonban a krónikus pénzhiány miatt jelenleg más városok klubjait erősítik.

A feljutás a Simándi Șoimii elleni 2. ligás oda-vissza elődöntőn dőlt el. A hazai hétgólos siker után idegenben is győzött Kacsó Endre csapata.

Az ellenfélről az a hír járta, hogy a feljutást célozza, a marosvásárhelyi meccsen azonban, amelyre tíz játékossal és csak egy kapussal érkezett, nem ez mutatkozott meg. A házigazdák játékán mindvégig az látszott, hogy képzettebb, viszont a többnyire idősebb simándiak nem riadtak vissza a fizikális összecsapástól. A sok lap és a két kiállítás ellenére azonban nem volt sem durva, sem az átlagnál feszültebb mérkőzés, a játékvezetők annál inkább főszereplőkké akartak válni, és nyakra-főre ítéltek lapokat és szabálytalanságokat.

A kicsit tapogatózós kezdés után Nagy Tamás törte meg a jeget, erre a vendégek szinte azonnal válaszoltak, ám rövidesen 4-1-re vezetett a CSM néhány tetszetős kombináció után. Négy perccel a félidő vége előtt, meglepő taktikai húzásként, a marosvásárhelyiek edzője, Kacsó Endre lehívta a kapust, talán azzal a gondolattal, hogy csapata labdatartással lopja az időt, tekintve, hogy kigyűlt az öt csapathiba, és nagyon könnyű síppal fújtak be mindent a bírók. Ez azonban fordítva sült el, hiszen három elveszített labdából két tízméteres született (az elsőt Nagy Ferenc hárította), és egy üres kapus gól, így 4-3-ra olvadt a különbség a szünetre.

Mi több, alig kezdődött meg a második félidő, Nagy Tamás hibája után egyenlített Simánd. Csakhogy ezt követően sorra potyogtak a gólok Năstase kapujába, emberelőnyből is, miután Claudiu Ujoc megkapta a második sárga lapját. 10-4 után az ellenfél hatméteresből szépített, amelyet Nagy Norbert kezezése miatt ítéltek – utóbbi szintén második sárgáját könyvelte el. Később Nagy Tamás újabb góljára Haloș még eggyel válaszolt, a meccset azonban egy Dobai-dupla zárta le, két üresre kijátszott ellentámadás végén.

A CSM így hétgólos előny birtokában utazott Simándra, ahol a házigazdák mindent megpróbáltak, ám szünetig csak egy góllal tudták csökkenteni a hátrányt. Aztán, ahogy telt az idő, egyre világosabbá vált, hogy nincs esélyük a fordításra, mi több, a CSM-nek négy gólt sikerült lőni a második félidőben a hazaiak egyetlen találatával szemben.

A 2. liga döntőjét a Mausoleul Mărășești ellen játssza a marosvásárhelyi együttes, a kiírás szerint egyetlen menetben, a szövetség honlapja szerint május 21-én, Marosvásárhelyen. Ennek azonban csupán a presztízs a tétje, hiszen mindkét együttes az 1. ligában folytatja a következő évadban.

A sikert egy nagyon fiatal csapat harcolta ki, többségük a Románia-kupa-győztes U19-es korosztály tagjai, így ahhoz, hogy helytálljanak az élvonalban, erősítésre lesz szükség. Amint Kacsó Endre elmondta, minden esély megvan arra, hogy azok közül a játékosok közül, akik az 1. ligában eddig más városok csapatát erősítették, többen hazatérjenek.

Fotó: a városi sportklub közösségi oldala

Futsal 2. liga, elődöntő, első mérkőzés: Marosvásárhelyi CSM – Simándi Șoimii  13-6 (4-3)

Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 150 néző.

Vezette: Tartalék: Péter József (Sepsiszentgyörgy). Ellenőr: Mihai Kiuță (Brassó).

Gólszerzők: Nagy T. (6., 34.), Nicola (8., 26.), P. Chertes (13.), Ördögh (15., 29.), Nagy N. (23., 30.), Mojzi (24.), Láposi (33.), Dobai (37., 37.), illetve Cordoș (6., 20., 33. – hatméteresből), Cl. Ujoc (20. – tízméteresből), Haloș (22., 37.).

Sárga lap: Nagy N. (17.), Nagy T. (20.), Nicola (36.), Puia (38.), illetve Cl. Ujoc (26.).

Kiállítva: Nagy N. (33.), illetve Cl. Ujoc (30.).

Marosvásárhely: Nagy F. (Săbăduș) – Nagy N., Barbócz, Mojzi, P. Chertes (Puia, C. Chertes, Nicola, Ördögh, Papp, Dobai, Nagy T., Láposi).

Simánd: Năstase – Cordoș, Cl. Ujoc, Albu Haloș (P. Ujoc, Tomuța, Găleanu, Buruiană, Mărcuș).

Futsal 2. liga, elődöntő, visszavágó: Simándi Șoimii – Marosvásárhelyi CSM 5-7 (4-3).

Simánd, sportcsarnok. Vezette: Florin Anca (Déva), Péntek Lőrinc (Nagyvárad). Tartalék: Cătălin Blîndu (Vajdahunyad). Ellenőr: Dan Curta (Marosvásárhely).

Marosvásárhely: Săbăduș (Nagy F.) – Nagy T., Barbócz, Mojzi, Dobai (Varga, P. Chertes C. Chertes, Nicola, Ördögh, Papp).

Gólszerzők: Nicola 2, Barbócz 2., Nagy T., Ördögh és egy öngól.

Futsal 2. liga, nyolcaddöntős párharcok: Korond – Bodzavásár 1-6 és 5-10, Galac – Simánd 2-12 és 11-8; negyeddöntő: Gyergyószentmiklós – Mărășești 3-5 és 5-7,  Bodzavásár – Gyergyóremete 4-7 és 3-5, Simánd – Kézdivásárhely 13-11 és 5-4, Karácsonkő – Marosvásárhely 9-5 és 13-8; elődöntő: Mărășești – Gyergyóremete 2-0 és 2-3, Marosvásárhely – Simánd 13-6 és 7-5.