Bár címvédőként a Románia-kupa nem számít másodrendű sorozatnak a Sepsi OSK számára, a frissen bevezetett csoportkör 1. fordulójában a Petrolul 52 Ploiești elleni mérkőzésre Cristiano Bergodi csupán egyetlen játékost nevezett a kezdőbe azok közül, akik a Kolozsvári CFR 1907 elleni bajnokin – a vereség ellenére nem rosszul – játszottak. Azt az egyet is inkább kényszerből, hiszen a jobbhátvéd poszton Dimitrovnak nincs helyettesítője, így oda a középhátvéd Bălașát küldte az olasz mester, aki Kolozsváron is azért játszott kezdőben, mert Ninaj el volt tiltva.

Igaz, a Petrolul 52 sem a legjobbjaival lépett pályára, és a háromszékiek tartalékait sok csapat kezdőként is elfogadná, mégis meglátszott, hogy ez a Sepsi OSK nem az a Sepsi OSK. Nem tudott kialakulni a már-már névjeggyé változott passzjáték a középpályán, ahol némi bizonytalanság már a 2. percben észlelhető volt: nem tudták megakadályozni az ellenfél gyors ellenakcióját, és Begannak kellett védenie, hogy Măzărache gólra ne váltsa a nagy lehetőségét. Túloldalon Rondón önzősködött egy sort egy ígéretes támadás során a 15. percben, lövése pedig nem volt elég erős. Egy perccel később Grozav lövése pattant le az OSK védőiről, a 42. percben pedig Bratu szabadrúgása tette próbára az ebben az idényben először használt szentgyörgyi kapust.

A meccs azonban a második félidőben pörgött fel igazán, s mindjárt az elején, a 48. percben Bălașa elfelejtette, hogy most nem középhátvédet, hanem jobbhátvédet kellene játszania, így Grozav teljesen üresen kaphatta a tizenhatos bal oldalán, ahonnan laposan a hosszú sarokba lőtt (1-0). Az OSK válasza azonban szinte azonnal jött, mégpedig Rodrigueznek köszönhetően, aki szerelte Grozavot a középpályán, indítása Rondónhoz került, aki  betört a jobb oldalon, és a rosszul vetődő Leitner mellett a rövid sarokba küldte a labdát (1-1). Az egyenlítés után kétszer is veszélyeztetett a Petrolul 52, ám a 63. percben az OSK fordított, amikor Ninaj egy szögletből érkező labdát az ötösről a hálóba fejelt (1-2). A második szentgyörgyi gól görcsössé tette a házigazdákat, és a Sepsi OSK a kispadról érkező, máskor kezdőembereinek köszönhetően átvette az irányítást, és a 89. percben megadta a kegyelemdöfést is: Bărbuț megpróbálta magát lövőhelyzetbe cselezni, aztán mégis bepasszolta a tizenegyes pont tájékán található Safrankónak, aki balról megfordult a védője mellett, és bal lábbal a jobb alsó sarokba talált (1-3).

Az új rendszerben játszott Románia-kupa csoportkörének következő fordulójában a Sepsi OSK november 9-én a másodosztályban szereplő Bukaresti Dinamo 1948 otthonában játszik, ahol egy győzelemmel gyakorlatilag biztosíthatja a továbbjutását a negyeddöntőbe.

Fotó: a Petrolul 52 közösségi oldala

Labdarúgó Románia-kupa, csoportkör, 1. forduló: Petrolul 52 Ploiești–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-3 (0-0)

Ploiești, Ilie Oană-stadion. Vezette: Horia Mladinovici (Bukarest) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Bogdan Gheorghe (Bukarest). Tartalék: Florin Chivulete (Bukarest). Ellenőr: Ioan Onicaș (Zilah). Videóbíró: Sorin Costreie (Buftea). Segéd-videóbíró: Andrei Constantinescu (Bukarest).

Gólszerzők: Grozav (48.), illetve Rondón (51.), Ninaj (63.), Safranko (89.).

Petrolul 52: Leitner – Borța, Meijers, Huja, Țicu, Cebotaru (66. Jair), Dumitriu, Bratu (76. Ivanovszki), Cioiu (72. Budescu), Grozav, Măzărache (72. Irobiso).

Sepsi OSK: Began – Bălașa, Ninaj, Tamás, Ispas, Bărbuț (90. Păun), Rodriguez (82. Aganovi), Achahbar (71. Ștefănescu), Ion Gheorghe, Golofca (72. Fr. Junior), Rondón (71. Safranko).

Labdarúgó Románia-kupa csoportkör, 1. forduló:

* A csoport: Bukaresti Dinamo 1948 – Universitatea 1948 Craiova 0-0, Unirea 04 Slobozia – FC Voluntari 0-1, Petrolul 52 Ploiești – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-3;

* B csoport: Bodzavásári Gloria – Botosáni FC 0-1, Aradi UTA – Bukaresti FCSB 2-2, Galaci Suporter Club Oțelul – CS Mioveni 0-1;

* C csoport: CSM Alexandria – Konstancai FCV Farul 2-2, Újszentesi CSC – Bukaresti Rapid 1923 1-4, Kolozsvári FCU – Kolozsvári CFR 1907 1-1;

* D csoport: Marosújvári CS – Chindia Târgoviște 1-0, Nagyszebeni Hermannstadt – CSU Craiova 0-2, Nagybányai Minaur – Campionii FC Argeș Pitești 0-0.