2024. május 8., szerda

Fél tucatot lőttek a Navobinak is

• 2012-09-24 16:00:50

Marosvásárhely női labdarúgó-együttese, a helyi FCM 6-0 arányban lehengerelte ellenfelét, a jászvásári Navobi csapatát hazai pályán, az 1. liga Keleti csoportjának második fordulójában, miután egy héttel korábban 11-0 arányban diadalmaskodtak idegenben, a buzăui Viitorul 2010 ellen.

A mérkőzést a Sziget utcai stadionban rendezték, közvetlenül az FCM – Argeş FC 2. ligás férfi labdarúgó-mérkőzés után, de egyiken sem tolongtak a nézők, hiába rendezték meg ezzel a céllal 13 órai kezdettel a mérkőzést.

A házigazdák már a találkozó első perceitől átvették az irányítást, habár a Navobi játékosai sokat fejlődtek tavalyi marosvásárhelyi kiszállásuk óta.

A találkozó első gólját Máté szerezte, aki mintegy 23 méterről bevette az ellenfél kapuját: 1-0. A második gólt a 28. percben jegyeztük, amikor Sandu, egy bal oldali beadást követően laposan lőtt a hálóba: 2-0. A harmadik találat a szemfüles Kopácsi nevéhez fűződik, aki a 35. percben kapura lőtt labdát kezéből kiejtő, ügyetlen és figyelmetlen iaşi-i hálóőr elől közelről a hálóba pöckölt: 3-0.

A 62. percben a hazaiak egyik legjobb és legtapasztaltabb játékosa, Sipos Kincső a kimozduló kapus mellett gurította a pöttyöst a hálóba: 4-0.

A 78. percben, az NB II-es Pécsvárad korábbi kiváló labdarúgója, az U19-es magyar válogatott Jahn Klaudia megszerezte az ötödik gólt: 5-0. A 89. percben pedig a csereként beállt Samu Krisztina berúgta a találkozó utolsó gólját a kimozduló és tehetetlen hálóőr mellett: 6-0.

Székes Károly vezetőedző az alábbi csapatot küldte pályára: Părăluţă – Göder (72. Sárosi), Pupos, Máté, Sandu, Kopácsi, Ambrus (82. Meleacă), Roca (62. Samu), Gorea (60. Boroş), Herczeg (77. Jáhn), Sipos.

Vasárnap a marosvásárhelyi csapat Brassóba látogat a Blue Angelshez, a csoport rangadójára.

Október 10-én, szerdán, a Románia-kupában a Marosvásárhelyi FCM a Szászrégeni Viitorul ellen játszik.