2024. october 28., Monday

Eltaktikázták a mérkőzést

• 2024-10-27 15:00:00

• -

Sepsiszentgyörgyön lépett pályára a Marosvásárhelyi CSM teremlabdarúgó-csapata az 1. liga alapszakasza visszavágójának első fordulójában. A bajnokság nyitókörében döntetlenre játszott a két fél, de bizakodásra adott okot az is, hogy a CSM hat ponttal gyűjtött többet az idény első felében. Egy rossz taktikai döntés azonban 5-2-es vereséghez vezetett.

Pedig nagyon jól kezdődött a meccs, Pogăcean már az első percben vezetéshez juttatta a marosvásárhelyi együttest. A folytatásban is a CSM tűnt veszélyesebbnek, azonban a lehetőségek sorra kimaradtak, és ennek bosszújaként Mánya a 12. percben egyenlített egy nagy védelmi hibát követően. Két perccel később Pogăcean újra vezetést szerzett a marosvásárhelyieknek, ám az  egy támadásban eltékozolt labdából induló Vajna másodszor is egyenlíteni tudott.

Amint a teremlabdarúgásban általában történik, így minden a második félidőre maradt, s Cosmin Gherman edző gondolt egyet, és Küsmödit küldte be mindjárt a kezdőrúgáskor kapusmezben, emberfölényes támadással próbálván gólt szerezni. Csakhogy a taktikai húzás visszafelé sült el. Több mint tíz percig nem sikerült feltörni a Sepsi SIC védelmét, aztán pedig az első nagyobb hibát Kanyó kihasználta az üres kapuba lőtt találattal. Így most már jobban kellett kockáztatni, és a 36. percben egy ellentámadást újra Kanyó fejezett be góllal, kihasználva, hogy a védelemnek nem sikerült időben visszafejlődnie.

Kétgólos hátrányban hitét vesztette a marosvásárhelyi csapat, és amikor a második sor volt a pályán, Gáll ötödszörre is bevette Tătar kapuját.

A 9. forduló mérkőzéseit két hét múlva, november 10-én játsszák, amikor a CSM-nek kötelezően győznie kell a Mausoleul Mărășești ellen, hogy ne kerüljön veszélybe a helye a felsőházban. (B. Zs.)

Teremlabdarúgó 1. liga. 8. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Marosvásárhelyi CSM 5-2 (2-2).

Sepsiszentgyörgy, Szabó Kati sportcsarnok. Vezette: Liviu Chiță (Pitești), Benedek András (Székelyudvarhely). Tartalék: Bálint Attila (Székelyudvarhely). Ellenőr: Bogdan Ciolacu (Pitești).

Sepsi SIC: Papp (Korodi) – Gáll, Czintos, Máthis, Mánya (Veres, Vajna, Kanyó, Kusztos, Csog)

Marosvásárhely: Tătar – Küsmödi, Covaci, Pogăcean, Iszlai (Láposi, Nicola, Tifán, Barbócz, Varga, Curticăpean, Butiurca).

Gólszerzők: Mánya (12.), Kanyó (22., 36.), Vajna (15.), Gáll (38.), illetve Pogăcean (1., 14.).

Sárga lap: Mánya (23.), illetve Tifán (28.), Iszlai (36.).

BL-elitkörben a United Galac

Bejutott Európa legjobb 16 futsalcsapata közé a román bajnok United Galac. A kikötővárosiak a Palma de Mallorcán rendezett csoportban drámai körülmények között, a Dinamo Zágráb elleni utolsó mérkőzés utolsó másodpercében szerzett góllal és az így elért 2-2-es döntetlennel kvalifikáltak az elitkörbe. Előtte 3-1-re verték a szlovén FK Dobovec csapatát, majd 4-0-ra kikaptak a helyi Palma Futsaltól, így a csoport második helyén végeztek.

Mindhárom mérkőzését elvesztette ugyanakkor a magyar bajnok Haladás a futsal Bajnokok Ligája csoportkörében, a kazahsztáni Almatiban. A szombathelyiek előbb a rendező Kairattól 4-0-ra, majd a portugál Sporting CP-től 2-0-ra, végül a kazah Szemej együttesétől 6-1-re kaptak ki, így nem jutottak tovább az elitkörbe, amelynek a sorsolását csütörtökön tartják. (f.)