Simán kikapott a Sepsi OSK a FCV Farultól a labdarúgó Szuperliga 28. fordulójában. A háromszéki alakulat több játékosát nélkülözni kényszerült a mérkőzésen sérülés miatt (az ő számukat növelte Šafranko, aki ugyan vállalta a játékot, és a második félidőben beállt, de nem bírta a végéig), Tamás és Tudorie eltiltás miatt nem játszhatott, így Cristiano Bergodi szinte egészében kicserélte a kezdőcsapatot az előző (szombati) meccshez képest. Talán arra számított, hogy a jobb formában lévő labdarúgók akkor lépnek pályára majd, amikor az ellenfél elfárad. Ebben az összeállításban azonban mintha nem is lett volna az első félidőben a pályán a Sepsi OSK. Nulla minden vonalon: helyzetek, lövések, szögletek. Ám ha már végigvédekezték az első játékrészt, annyi talán elvárható lett volna, hogy azt keményen és agresszíven tegyék. Erről viszont csak annyit, hogy az első félidőben mindösszesen egy szabálytalanságot követtek el. Kaptak viszont két gólt, egy véleményest és egy védhetetlent, és noha szünet után sikerült kiegyensúlyozni a meccset, maradt az egyértelmű vereség.

Képtelenek voltak a szentgyörgyi játékosok két passznál többet összehozni a középpályán, így már az első tíz perc után látszott, hogy idő kérdése, mikor kapnak gólt. Ez a 22. percben következett be, nem feltétlenül vegytiszta körülmények között, hiszen Alibec, akinek eredetileg a beadást szánták, egyértelmű lesen volt. Ő azonban nem játszhatta meg a labdát, mert Ciobotariu elfejelte előle, egyenesen Băluță elé, aki kapásból a hálóba lőtt (1-0). A bíróknak arról kellett tehát dönteniük, hogy befolyásolta-e a támadást Alibec – Adrian Cojocaru megadta a gólt.

A második találatnál már nem volt amin vitatkozni, a 17 (!) éves Mazilu 18-ról ballal úgy csavarta a hosszú sarokba a labdát, hogy az széles ívben megkerülte Began mind a 192 centiméterét, hogy éppen beférjen a kapufa mellé (2-0).

A két gól között Began még védett egy hatalmasat Muntean fejesénél, majd Ciobotariu mentett szögletre a kapu előtt Popescu elől. Aztán ugyancsak Muntean 10 méterről leadott éles lövése pattant egy lábról a kapu fölé.

Tőle szokatlan módon Bergodi hármat cserélt a szünetben, és radikálisan megváltozott a játék képe, kiegyensúlyozottá vált, de a mérleg nem billent át az OSK irányába. Az 50. percben Rondón az ötös rövid sarkáról föléfejelt egy szöglet után, az 56. percben Šafranko kiugrott a védők gyűrűjéből, ám Larie 10 méterre még beleért a lövésébe. Később azonban ismét a Farulnak voltak helyzetei. Az 59. percben Kiki újra a hálóba juttatta a labdát, de a videózás igazat adott a lest intő partjelzőnek. A 63. percben Began ismét nagyot védett Borza fejesénél, míg a 73. percben Păun rövid hazaadására Alibec lecsapott, azonban Began jól zárta a szöget, a csatár kisodródott, és a szögből kapura küldött labdát Ňinaj még elérte.

Nincs jó hírünk: a Sepsi OSK nem találja régi önmagát, a keddi első félidő pedig a leggyengébb volt, amióta a csapat feljutott az élvonalba. Ez nem egy felsőházba törekvő csapat képe, és a Farul elleni produkció kevés lesz a Kolozsvári CFR 1907 ellen is. A mérkőzést hétfőn fél kilenctől rendezik, a 29. forduló záróakkordjaként.

Szuperliga, 28. forduló: Konstancai FCV Farul – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-0 (2-0).

Ovidiu, Hagi Akadémia-stadion. Vezette: Adrian Cojocaru (Galac) – Sebastian Gheorghe (Suceava), Alexandru Vodă (Gyulafehérvár). Tartalék: Iulian Călin (Ștefănești). Ellenőr: Marian Dorobanțu (Buzău). Videóbíró: Viorel Flueran (Craiova). Segéd-videóbíró: Marius Marchidanu (Brăila).

Gólszerzők: Băluță (22.), Mazilu (45+2.).

Sárga lap: Artean (75.), Santos (89.).

FCV Farul: Aioani – Boli (46. Nedelcu), Larie, M. Popescu, Kiki (68. Sîrbu), Artean, Băluță, Granemi, Alibec (79. Santos), L. Munteanu (68. Morar), Mazilu (51. Borza).

Sepsi OSK: Began – Bălașa, Ciobotariu, Ňinaj, Ispas (75. Dumitrescu), Păun, Papa (46. Šafranko, 80. Fr. Junior), Ion Gheorghe (46. Aganović), Achahbar (46. Matei), Rondón, Ștefănescu.

Szuperliga, 28. forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – Kolozsvári FCU 0-1, Chindia Târgoviște – FCU 1948 Craiova 0-0, Konstancai FCV Farul – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-0. A CS Mioveni – FC Voluntari, a CSU Craiova – CFC Argeș Pitești és a Botosáni FC – Bukaresti Rapid 1923 mérkőzést lapzárta után játszották. Ma rendezik: Kolozsvári CFR 1907 – Aradi UTA (17 óra), Bukaresti FCSB – Petrolul 52 Ploiești (20 óra).

Fotó: a FCV Farul közösségi oldala