Váratlanul könnyen, idegenben nyert az ACS Marosvásárhely a női labdarúgó 1. liga alsóházi rájátszásának 5. fordulójában, az Aradi Piros Security otthonában, és három pontra van az alsóházat vezető CSM Alexandria mögött. Szünetben 1-0-ra vezetett, a második félidőben pedig még háromszor bevette a hazaiak kapuját, így 4-0-ra hozta a találkozót. A gólokat Biró Anna (3) és Csóka Antónia szerezte.

A forduló szenzációjával azonban a felsőház rangadója szolgált, amelyen egészen elképesztő eredménnyel nyert a címvédő Kolozsvári FC Universitatea, hetet rúgott az első helyen eddig száz- százalékos teljesítményt nyújtó Temesvári Politehnica hálójába. Hogy értsük, miért annyira meglepő az eredmény, mondjuk el, hogy a bánsági együttes az eddigi 15 bajnoki mérkőzésén összesen két gólt kapott! Igaz, továbbra is vezeti a rangsort, de az utolsó fordulóban egy esetleges újabb győzelemmel Kolozsvár el is orozhatja a bajnoki címet a hosszú ideje már biztos aranyérmesnek tekintett Temesvártól! Ez pedig azért is érdekes lenne, mert így folytatódna a kincses városbeliek címvédési sorozata – a Marosvásárhelyi FCM 2010-es sikere óta ti. mindig ők nyerték a bajnoki titulust.

Női labdarúgó 1. liga, rájátszás:

* felsőház, 5. forduló: FK Csíkszereda – Resicabányai Banat Girls 3-0, Székelyudvarhelyi Vasas Femina – Bukaresti Carmen 2-4, Kolozsvári FC Universitatea – Temesvári Poli 7-0;

* alsóház, 5. forduló: Nagybányai FF – Bukaresti Fair Play 3-1, CSM Alexandria – Galaci Universitatea 7-1, Aradi Piros Security – ACS Marosvásárhely 0-4; elmaradt mérkőzésen: Nagybányai FF – CSM Alexandria 3-4.