Egykapuzás egyetlen góllal

Igen rövid határidőre sikerült vasárnapra edzőpartnert szerezni a Sepsi OSK labdarúgócsapatának az ausztriai edzőtáborban. A második formaellenőrző találkozón az ukrán másodosztályt megnyerő FC Poliszja Zsitomir volt a háromszékiek ellenfele. A szintkülönbség a mérkőzésen is meglátszott, csak az eredményben nem, mert garmadával hagyták ki a helyzeteket Liviu Ciobotariu tanítványai.

Ezúttal is kettéosztotta a csapatát a Sepsi OSK edzője, aki néhány érdekes döntést is hozott, amikor kialakította a csapatokat. Így például Rodriguez és Francisco Junior, akik egymást cserélgették a bajnokságban, most egyszerre voltak pályán, a fiát, Denist jobbhátvédnek, Oroiant középpályán használta, a második félidőben pedig a csapathoz alig csatlakozott Alimit középhátvéd poszton vetette be, míg Damașcan a középpályán játszott.

A szokatlan taktikai megoldások mellett is a mérkőzést végig az OSK uralta, rendszeresen kipasszolta az ellenfelet, azonban ugyanabban vétkezett, amiben a bajnoki idényben is. Zümmög, zümmög, de nem szúr – mondta erről az öreg székely, a játékosok ugyanis hajlamosak voltak túlkombinálni a támadásokat, ha pedig mégis lövésre szánták el magukat, azok pontatlanok voltak. A „kihagyhatatlan” helyzetek száma a meccsen 10-1 volt az OSK javára, de csak egyetlen gól született: a 89. percben Păun küldött közelről laposan a hálóba egy jobb oldali szabadrúgásból érkező beadást.

A Sepsi OSK hazautazás előtt még legalább egy edzőmeccset tervez Ausztriában, de még nem tudni, hogy pontosan mikor és kivel. Az első hivatalos találkozóig azonban már csak két hét van hátra. Július 8-án a FCV Farul ellen Szuperkupa-döntőt játszanak a ploiești-i Ilie Oană stadionban.

Barátságos mérkőzés: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Poliszja Zsitomir 1-0 (0-0).

Sepsi OSK, 1. félidő: Niczuly – Ciobotariu, Tamás, Bălaşa, Ispas, Fr. Junior, Rodriguez, Oroian, Matei, Ştefănescu, Rondón.

Sepsi OSK, 2. félidő:  Dinu Moldovan – Oteliță, Alimi, Ňinaj, Aganović, Păun, Damaşcan, Ion Gheorghe, Kallaku, Varga, Šafranko.

Gólszerző: Păun (89.).